Try (2000)

Depresivní, drsný a zatraceně skutečný.

Wolf Creek (2005)

Jeden z těch lepších thrillerů, jehož tempo pomalu, leč jistě, ústí v brutální jízdu plnou násilí. K vidění jsou i mnohem lepší kousky než tenhle, ale několik výbornejch záběrů, skvělá nevtíravá hudba a čas od času i logický myšlení hlavních postav vytváří slušný koukatelný dílo s docela silnou atmosférou a posouvá to tak film na slabší čtyři hvězdy.

Rabbits (2002)

Hodně divná a ponurá věc pro náročný diváky, ale zatraceně zajímavá.

Hrůza v Connecticutu (2009)

V podstatě úplně stejný jako 3:15 Zemřeš, ale s tím rozdílem, že tohle je o třídu strhujícnější a režijně povedenější. Slušná hudba navíc vytváří hodně emotivní (né tak doslova) momenty, který většina těhlech hororů postrádá. To nic ale nemění na tom, že i v nabušenym filmu podle true story nebudou starý dobrý klišé scény, který z toho dělaj jenom další typickej horůrek (rozhodně né špatnej, ale ani né dobrej). Strhující konec společně s Eliasem Koteasem přidává tu čtvrtou hvězdičku (horší čtvrtou hvězdičku).

Umlčeni (2008)

Kombinace několika starších filmů sjednocena do jednoho nářezu. Film se zaměřuje na jednu konkrétní osobu, kterou je Zakes. Když se to tak veme tak on je jedinej, koho ve filmu vidíme. To je ale ta chyba. Několikrát nastala situace, o který byste řekli, že se během filmu nějak vyvrbí, ale ono ne. Tudíž vznikaj nedotažený a nevysvětlený místa, která když si člověk nedomyslí, tak vysvětlení prostě nedostane. A jak už to bývá zvykem i nelogičnost se v tomhle žánru vždycky najde. To ovšem nemění nic na tom, že to je napínavý, zabávný a doladěný parádní hudbou (ta je bohužel málo využitá). Každopádně se jedná o slušnej nářez.

Poslední dům nalevo (2009)

Noc, bouře a hutnej déšť. Ideální doba na návšťěvu. Já nevim, ale kdyby mi někdo za týhle situace zazvonil na zvonek, asi bych ho preventivně zabil už ve dveřích. Teď vážně. Film působí díký svojí kameře celkem realistickym dojmem a pěkná hudba buduje atmosféru, která nemá obdoby. Tempo filmu jede hezky poklidnym tempem, ale o to víc vás napíná, přičemž při závěrečných 20 minutách jsem málem skolaboval. Nejedná se o žádnou revoluci žánru, nebo snad něco, co by se mělo za každou cenu vidět, ale je to poctivě odvedená a zatraceně děsivě zábavná podívaná, která jednou za čas vůbec neurazí. Dodatek: Ta hlava mu fakt bouchla!

Che Guevara (2008)

Jako dokument paráda, ale jako film na zahnání nudy to fakt nezabírá. Je to hodně realistický, má to pěknou a místy hodně dokumentární kameru, zajímavou hudbu a režijně to už nemohlo být lepší. Jenže v momentě co se krásně nabízí akce je všechno přerušený skokem na OSN meeting, nebo do studia kde probíhá debata mezi Ernestem Guevarou a dalšíma lidma o situaci která nastala. Jindy se během válečný řežby utne zvuk a začne mluvit hlas, jenž nás seznamuje se situací, která se odehrává/odehrála. Tyhle skoky na mě moc dobrej vliv neměly, i když to tak nabralo na zajímavosti. Samotnej děj je hodně pomalej a vlastně vám toho moc neřekne. Pokud tedy chcete vidět něco z historie, co se odehrává na zajímavejch místech, nebo snad přímo něco z tehdejších situací a nehledáte zrovna něco, co by vás mělo zabavit, ale seznámit vás to s něčím o čem toho moc nevíte, tak je tohle to pravý.

V jako Vendeta (2005)

První polovina průměrná, místy nezáživná 2*. Druhá polovina strhující, dramatická, zajímavá a dorovnává veškerý nedostatky z poloviny první 5*. Celkovej dojem na slabší 4* za občasnou nudu během prvních 60 minut.

Světla páteční noci (2004)

Perfektní. Na to, že si se sportem ve filmech moc netykam tak se mi to líbilo moc. Kamera byla sice trochu roztřesená, ale i tak parádní. Styl kterým je film natočenej je skvělej a dynamickej a hudba (Explosions In The Sky), která všechno podkresluje, je dokonalá. Dávám hodně poctivý čtyři hvězdy.

Střepy v hlavě (2008)

Natočit v dnešní době horror, po jehož konci se nemusíte jít opláchnout od krve, je úmění, o kterém by se dalo říct, že už neexistuje. Jednou za čas se ale objeví exemplář, kterej se snaží o budování atmosféry, strachu a deprese. Tohle je ten případ kde se to daří velice dobře a pakliže si to pustíte ve správnou dobu tak se můžete i docela bát. Film má pěknou kameru, slušnej střih a několik skvělejch momentů.