Nebezpečný cíl (2008)

Tady je každej zaslepenej tim, že Cage má momentálně slabší období a tak každýmu filmu dáváte reflexivně/preventivně špatný hodnocení aniž byste hleděli na provedení filmu ve kterym hraje. Tohle má sice svoje slabší místa, někdo by řek děravej scénář, ale za sebe řikam, že to je pecka jako hrom. Jo, jasně že to mohlo bejt lepší, dokonce to mohlo bejt mnohem lepší, ale co na tom když film ani na moment nenudí, když je neustále v tempu ikdyž se tam zrovna nic neděje. Provedení je zkrátka dostačující a zábava po celejch 90 minut. 4

Bobule (2008)

Kdyby byl každej českej film alespoň z části takovej jako tehle byl bych šťastnej.

Ben X (2007)

Po režijní stránce bezchybný, hudebně velice povedený, film s perfektnim střihem a skvělou kamerou. Pokud tedy budu hodnotit provedení tak jsou to zasloužený 4*. Kdyby film ale skončil v tu chvíli, (spoiler) co se chystá skočit pod vlak a opravdu pod něj skočil tak by to bylo jesnejch 5*. Dodatek: Uživatel DaViD´82 se zmiňuje o emocích a říká, že jich film má dostatek. Já bych spíše řek, že tehle zvláštně pojatej film je dělanej hlavně na oko než na city. Ono to ve vás totiž nic nezanechá, v hlavě vám uvízne předevšim vizuální stránka (Ale to je jen můj názor, každý to vidí asi úplně jinak).

Zázraky se nedějí (2008)

Pellington o sobě dal po dlouhý době zase vědět a stojí to vážně za to. Krásnej a jednoduchej film.

Mission: Impossible III (2006)

Slušně provedenou akci, která je mimochodem jedna z mála věcí která v tomhle divadílku stojí za řeč, bohužel totálně ničí otřesná, ikdyž místy trefná, hudba. Cruise se sice snaží společně s Abramsem držet film v tempu, ale vůbec se to nedaří. Samotnej příběh je tradičně mimo, stejně jako ve všech dílech nemožných misí, ale v předchozích epizodách byla spousta režijních vychytávek ať už to byl typickej záběr Johna Wooa na letící holubici ohněm, nebo DePalmův smysl pro psychologii. Tady se marně hledaj klady když je film plnej záporů. Pro někoho to možná jako režijní celovečerní debut stačí, ale aby si to vysloužilo visačku nejlepšího dílu ze všech tak to vážně ne. 2

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Maximální bomba. Všechno co jsem psal u prvního dílu platí i tady a jako malej dodatek sem dostal ještě o trochu víc, než bych čekal. Kdo si hraje se sirkama tak se spálí.

Mučedníci (2008) odpad!

Takže asi tak. Komu se tohle líbí, ten kdo se v tomhle vyžívá, ten kdo si to pustí víc než jednou, ten kdo si to dovede užít, ten kdo tomu dal pět hvězd by měl: Navštívit psychiatra, spáchat sebevraždu, izolovat se mimo dosah lidstva, změnit styl svého života. Uznávám, že film (bože je to vůbec film?) má výbornou kameru a náznak čehosi, čemu snad možno říkat příběh, tím to ale končí. Zvrhlost tohohle shitu se nese napříč devadesáti minutama a dávkou deprese se snáží vyvolat v lidech úzkost a znechucení (asi se to daří). Já sám se jednou za čas na podobnou ujetinu podívám, že by ale byla jako tahle, to vážně ne. Doufam, že se nikdy nepotkam s člověkem (je to vůbec člověk?), kterej tohle dílo ocenil plnym počtem. Pro ty, co ještě neviděli: Tenhle film si dejte do black listu všeho, co nikdy v životě nechcete vidět! (a ani né tak kvůli přílišný brutalitě, jako spíš kvůli naprostý debilitě toho všeho.)

Pod kontrolou (2008)

Je vidět, že Lynch už stárne a na režisérský křeslo posazuje svou dceru, která ho za pár let hravě trumfne.

Kokain (2001)

K bohatství a slávě je za potřebí vynaložit spoustu energie, ale stačí málo a vše je pryč. BOMBA

Ať vejde ten pravý (2008)

Psychologický, pomalu plynoucí dílo o klukovi bez přátel a dívce s touhou po krvi. Na něco jako je tohle už jsem čekal dlouho, ale pořád nikoho nenapadalo to vymyslet. Pak přišli švédové a vytřeli mi zrak i mysl. Výborná kamera, skvělá padnoucí hudba a dokonalá atmosféra vytváří pomalej a příběhově i docela originální horror s dávkou romantiky a slušnou dávkou násilí, který je ovšem decentní a nesnaží se zakrejt chyby, jako je tomu u jinejch brutal debilit, co se točí poslední dobou za velkou louží. On tenhle film žádný chyby totiž nemá, tudíž nemá zbytečným násilím ani co zakrývat. Dokonce i výkony dětských představitelů jsou úžasný na to, že je to jejich první filmová i herecká zkušenost. Režijně nejlepší horor posledních deseti let. A to bez prdele.