Pevnost (1983)

Zvláštní, ještě včera měl film 71% (2.5.2009). No nic. Byl to takovej podivnej film disponující perfektní kamerou, kde každej záběr byl jedinečnej. Mělo to i docela zajímavou hudbu a určitě byla vyvedená i režie, ale už je to hold moc starý. Příběh by hctěl taky trochu vychytat, ale jinak docela fajn pokoukání. Co takhle remake pane Manne?

Romeo a Julie (1996) odpad!

Po skončení filmu jsem si položil otázku "Má ten film vlastně vůbec něco, co by stálo za řeč?". Ač jsem přemýšlel co to jen šlo tak jsem na nic nepřišel. Možná by se dala trochu připomenout hudba, ale ta je tak blbě využitá, že v tý změti ostatních tónů ztrácí veškerý emoce. Veršovaný dialogy vůbec nefungujou a zasazení do moderní doby byla ta největší kravina, který se tvůrci mohli dopustit. A věc která mě vodrovnala vůbec nejvíc byla ta, že všichni lidi co v tom filmu vystupujou nosí bouchačky. A víte vy co? Ono by to v moderní době být mohlo, dokonce to mohl být dechberoucí melodramatickej akční nervák, ale to by ho nesměl natočit debil.

Silent Hill (2006)

V rámci filmů točených podle PC her je tehle jeden z nejlepších.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

První dojem: Čekal jsem film plnej tajemna, mystiky a fantastiky (konec konců ono se moc často nestává, že někdo stárne opačně). Toho jsem se nedočkal a místo fantazie jsem dostal jenom naprosto obyčejný drama, který je sice krásný po všech stránkách, ale chybí tomu právě ona mystická esence, která by to vynesla na jinou, více záživnou, úroveň. Brad Pitt hraje sice skvěle, ale ta oscarová nominace je dost scestná, protože ve filmu Zabití jesseho jamese zbabělcem robertem fordem podal výkon o třídu strhujícnější a emotivnější než tady. Ale jak už sem řek, je to film po všech stránkách nádhernej takže pěti hvězdám neuniknu. Druhý dojem: To, co jsem říkal v "dojmu prvním" raději zapomeňte, byl jsem hloupej. Dokonalej film!

Stmívání (2008)

Když to začalo měl jsem docela fajn pocit. Snažilo se to vypadat úmělecky, což se dařilo jen a pouze díky kameře, a tajemně, což měl zajistit asi nejspíš ten filtr nebo kontrast, či co to bylo za efekt. Byl jsem docela překvapenej, ale přesně v ten moment, co se na scéně objevuje ten trapák považující se za herce přichází neuvěřitelně trapná situace, protože on neumí vůbec hrát. Vypadá strašně úměle, hlavu má pokrytou neidentifikovatelným čímsi a tváří se jako arogantní teplý pako. Byl to on kdo poslal film hluboko na dno. Režijně je to odvedený celkem slušně, ale jak už vyplynulo z předchozí věty, ty herecký výkony jsou derigovaný špatně, což je jediněj nedostatek týhle režisérky. Hudba je skvělá a společně s kamerou se pokouší nějak pozdvyhnout ten výkon, marně. Jinak ten blb, kterej maskoval a upravoval toho Pattinsona by zasloužil popravit. Takhle to vidim já. Místo čtyř hvězd dávám jen dvě za hroznýho Pattinsona a za věc která v komentu sice nepadla, ale i tak jí uvedu, a sice až moc ženskej příběh. Doufam, že u dvojky pořádně zamakaj a Pattinsona tam zabijou aby ho mohli nahradit za někoho herecky zdatnějšího :)

Valkýra (2008)

Neuvěřitelně nadupaná, dynamická a režijně dokonalá podívaná kde i dialogy jsou akcí. A i když víte jak to skončí tak stejně budete fandit Stauffenbergovi a koncem budete odrovnáni. Zkrátka a dobře, tehle film byl natočenej na jistotu, žádná snaha experimentovat s žánrem, dějem nebo s čimkoli jiném, tady by to moc asi ani nešlo. Prostě bez zaváhání. Skvělý dílo, který mě donutilo přemýšlet zda nepředělat svojí současnou TOP10.

Zabiji Nixona (2004)

Pro Seana Penna to byl další perfektní hereckej koncert, pro režiséra první malá a dramatická jednohubka. Zatim docela nudná, uvidíme co bude dál.

Fantom opery (2004)

Pokud jsem u muzikálu Sweeney Todd psal, že mě zpěv doháněl k šílenství tak tady to platí dvojnásob. Mohl to bejt opravdu strhující příběh doladěnej krásnou hudbou a mistr Schumacher to zase jednou podělal. Pěkná scéna je následně vodrovnaná buď scénou hodně mizernou, nebo již zmíněným zpěvem. Místy je to vážne dost směšná záležitost a hudba nebo kamera to nijak nepovznese, herecký výkony už vůbec ne.

Shrek (2001)

Za oslíka, za perníčka a za animaci.

Tobruk (2008)

Režijně se jedná o nejlíp zvládnutej českej film od dob Kolji (Dle mého názoru). Může se chlubit skvělou kamerou, dobrym střihem a parádní hudbou (ve většině českých filmů jsou tyto kategorie kamenem úrazu). Déle stojí za řeč i efekty (např. pouštní bouře). Herecký výkony ve většině případů taky pěkný, dokonce i Michal Novotný, kterýho jinak nesnášim, hrál skvěle. Pokud bych měl film s něčim srovnávat vybral bych si francouzskej snímek Mezi nepřáteli, kterej se sice odehrává v jiný době a za úplně jiný válečný situace, ale obsahově a dějově je dost podobnej. Jediný co mi vadilo byl trochu prázdnej děj, ale jinak paráda. Z Marhoula by si měl vzít příklad každej českej režisér. Dodatek: Kdyby to nemělo 95 minut a stopáž by se posunula někam ke 130 bylo by to jenom dobře. Škoda toho, že někteří jedinci jsou úplně mimo a nedokážou ocenit kvalitu, všichni se v tom snaží hledat příběh kterej tam prostě neni. A nevidim důvod proč by tam být měl. Je to film z druhé světové války odehrávající se někde v Africe, kterej má za úkol seznámit nás s tím jak to tam tehdy asi vypadalo a to se povedlo na jedničku tak se proberte a hleďte na provedení a né na nějakej neexistující příběh, kterej by byl úplně zbytečnej.