Doom (2005) odpad!

WARNING: Následůjící komentář může obsahovat spoiler. Chcete vědět co má tohle divadlo společnýho se hrou? Název! Jak sem již čekal před zhlédnutím filmu. Příběh je úplně mimo mísu. Zatim co se ve hře rozpoutalo nadpřirozený peklo marsu a začlo to všechny proměňovat v hrozný monstra, tak tady se dělaly experimenty na zvířatech/lidech (už nevím) a samozřejmě se to tak nějak podělalo a všichni začli umírat. A aby toho nebylo náhodou málo tak tam dali Karla Urbana ze kterýho se stane velkej záporák. No a kdyby to divákům snad vadilo tak tam kopli dokonce i Dweyna Johnsona a ten se ho hravě zbaví. Pro případ, že by byla vidět neschopnost tvůrců tak byla i marná snaha o dynamičnost. Hudba byla úplně někde jinde (nehci říkat kde). Kamera se snažila o efektní nájezdy, opět marně. Jediný co se dalo snést jsou efekty, ale to nijak moje hodnocení nezachrání. Chtěl jsem skvělej film podle hry a místo toho mi naservírovali tupou sračičku, ale to sem chtěl asi moc. Mám pocit, že to co jsem zde napsal je stejně mimo mísu jako ten film. Nejspíš to bude způsobeno tím, že asi tak polovinu filmu jsem sledoval pruh sluníčka prosvítající zkrze žaluzie jak se během těch dvou hodin pohybuje zleva doprava, to byla panečku jiná podívaná. Dodatek: V části kde píšu o záporáku mají být přehozená jména. Odpuste mi za tuto hrůznou chybu, ale já ten film vážně skoro nevnímal, prostě byl špatnej.

Noční hlídka (2004) odpad!

Neuvěřitelná kravina, která svou nereálností a trapností sahá za hranice vesmíru. Já mam fantasy rád, ale jenom když je dobře zpracovaný a tohle, to je vrchol demence.

Mučedníci (2008) odpad!

Takže asi tak. Komu se tohle líbí, ten kdo se v tomhle vyžívá, ten kdo si to pustí víc než jednou, ten kdo si to dovede užít, ten kdo tomu dal pět hvězd by měl: Navštívit psychiatra, spáchat sebevraždu, izolovat se mimo dosah lidstva, změnit styl svého života. Uznávám, že film (bože je to vůbec film?) má výbornou kameru a náznak čehosi, čemu snad možno říkat příběh, tím to ale končí. Zvrhlost tohohle shitu se nese napříč devadesáti minutama a dávkou deprese se snáží vyvolat v lidech úzkost a znechucení (asi se to daří). Já sám se jednou za čas na podobnou ujetinu podívám, že by ale byla jako tahle, to vážně ne. Doufam, že se nikdy nepotkam s člověkem (je to vůbec člověk?), kterej tohle dílo ocenil plnym počtem. Pro ty, co ještě neviděli: Tenhle film si dejte do black listu všeho, co nikdy v životě nechcete vidět! (a ani né tak kvůli přílišný brutalitě, jako spíš kvůli naprostý debilitě toho všeho.)

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008) odpad!

Hodně špatně vypadající kravina se špatnym scénářem, kamerou, střihem, hudbou a dokonce i efektama a fakt, že si tvůrci vyhráli víc se závěrečnejma titulkama než s filmem posílá tohle dílo hezky hluboko.

Neviňátka (2008) (pořad) odpad!

Ty krávo. Já vim už dlouho, že nova trochu nezvládá, ale že je to tak vážný sem zjistil až po skouknutí tohohle. Nejtotálnější úchylárna co kdy přišla na svět. Nemůžu ani uvěřit, že to hodnotim.

Americká kletba (2005) odpad!

Jediná zaznamenaná událost kdy duch zavinil smrt člověka. Takový perfektní téma a vono se to dostane do rukou nějakýho břídila. Po všech stránkách blbě natočený, hrozná hysterická hudba, špatnej střih a kamera vůbec nevěděla co točit. Efekty bych zvládnul doma v malování a předvídatelnost je tak velká, že když si 10 minut před nějakou událostí řeknete "Tak a teď se stane tohle" tak se to vážně stane. Zbytečně moc krátký, dostat se to do správnejch rukou bylo by to mnohem lepší. Takhle je to odpad.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál) odpad!

Ó můj Bože, jak na něco tak debilního mohli dostat práva. Sakra to jim mohlo bejt jasný, že to bude taková sračka tak proč to točili ?! Tohle nemá vážně nic, co by stálo nějak za řeč. Hrozný herci, drsňácká kamera (dost blbá) a teplej John Connor. Hlavní je to, že tam Sarah Connorová používá mobil, kterej v době ve který se odehrává film Jamese Camerona ještě ani neexistoval a na tom si trvam ikdyž vim, že se to odehrává mezi 2 a 3 původního filmu. Jenom doufam, že Conorová umře, protože ve trojce už je dávno mrtvá.

Osudový dotek (2004) odpad!

Můžete mě soudit, nenávidět a proklínat, ale to je tak všechno. Když jsem dílo viděl prvně v životě, bylo mi dvanáct , filmem jsem byl dotčený už sice poměrně dost na kluka toho věku, tímto filmem byl jsem ale vskutku zmaten. A tak, v dobách co jsem se registroval na csfd, jsem uvážil, že nebude na škodu pustit si to znovu. Teď lituju, že taky nemam takovej časotvornej deníček. Sakra lidi, vždyť je to tragédie. Povznášet do nebes výkon Ashtona Kutchera je naprosto zcestný. Vždyť to, co tam dělá neni žádný herectví. Režie je absolutně bez nápadu, bez dynamiky, zkrátka chybí nějakej drajv! Scénář se sice tváří strašně komplikovaně a zajímavě, ale v podání pánů režisérů to vážně vypadá přímočaře (chce nás to mást, ale vůbec to nejde), někdy až stupidně (nabízí se pořekadlo "Pro hlupáka každý hloupí." Otázkou zůstává, kdo je ten hlupák). Na začátku filmu se mě zmocnila nuda tak velká, že jsem jí na sobě měl ještě následující den (žádná atmosféra, žádná pamětihodná situace). Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu (aby se neřeklo), ale pro zachování vlastního rozumu to neudělám.

Bunkr smrti (2008) odpad!

Jediný co v tomhle divadýlku stojí za řeč je příběh, kterej je ale hrozně natočenej. Každej herec je neuvěřitelně debilní a každá situace trapná až do úplnýho konce. Jinak ve filmu je řeč o Feadelskym experimentu, pokud nevíte o co v něm šlo tak tady je: Filadelfský experiment Jednalo se o projekt amerického válečného námořnictva, které chtělo mít v průběhu války novou "zbraň". Ve filadelfskem experimentu šlo o radarovou neviditelnost torpédoborce USS Eldridge s vojenským číslem DE-173. Tato loď vešla do historie jako pokusný objekt jednoho z nejzáhadnějších vojenkých experimentů. Na prvních experimentech s neviditelností se začalo pracovat v "Institute for Advanced Study" už v roce 1933 na základě prací Davida Hilberta ("Hibert Space", 1912), dr. Levinsona (levinsonovské rovnice času), dr.Johna Hutchinsona a dr.Kurtenauera. V roce 1942 se stal projekt plně vojenskou záležitostí a velení převzal dr.John von Neumann. Na projektu pracoval i Albert Einstein a uplatnil zde v praxi svou teorii Unitárního pole. Podle záznamů byl u námořnictva zaměstnán jako poradce od 31.5. 1943 do 30.6. 1944. Filadelfský experiment se uskutečnil 12. srpna 1943 v 9:00 hod za přítomnosti kompletní posádky. První minutu viděli pozorovatelé loď přes zelenou mlhu a potom ztratili radiové spojení a lod zmizela. Objevila se v 610 km vzdáleném přístavu Norfolk-Newport v Porthsmouth. O 4 hodiny později se loď vrátila do filadelfského přístavu. Některé její části byly poškozené a některé dokonce úplně chyběly. Nejhorší však byl dopad silového pole na námořníky. Jeden z nich byl doslova zapuštěn do paluby lodě. Na místě mu byly amputovány paže. Ostatní byli v plamenech, nebo běhali v šílenství po palubě. Někteří úplně zmizeli. A pro ty, kteří přežili, měl pokus vážné následky po celý zbytek života. Jeden námořník prošel před zraky manželky, dvou dětí a dvou přátel zdí a už ho nikdo nikdy neviděl. Známí je také případ dvou námořníků, kteří se "vypařili" v baru před zraky desítek hostů. Většina posádky, která přežila, byla nakonec pozavírána v různých ústavech po celé zemi a dnes již zřejmě nikdo nežije. K experimentu bylo použito na obou pólech zploštěného centrálního rotujícího elektromagnetického pole sféroidálního tvaru. Vysílaná frekvence byla kritická, při které dochází k vzájemnému působení s pátým rozměrem (změna směru a rychlosti toku času). Energie tohoto pole sahala do vzdálenosti 90 metrů. K napájení pulzního oscilátoru bylo použito dvou 75kVA generátorů plus jeden 8MW dieslový. V roce 1943 se námořnictvo rozhodlo uskutečnit ještě jeden pokus. V říjnu zůstala loď bez posádky 15-20 min neviditelná, ale po znovu objevení byla značně zdevastovaná. Další skoušky byly proto zastaveny.

Halloween (2007) odpad!

Jen tak pro začátek podotknu, že odpad je pro tento filmeček až příliž vysoké hodnocení. Připadá mi, že Rob Zombie nejspíš výrůstal ve stejnym prostředí jako Mayers, je to ten největší úchylnej režisér kterej tady na týhle planetě žije. Kurva, voni toho vraha 5krát střelej, vrazí mu kudlu do krku a pak ještě vyskočí z okna a aby toho nebylo málo tak se ta paninka snaží vraha dorazit, samozřejmě tou pistolí, která už má být dávno prázdná, jednou zmáčkne NIC, podruhý zmáčkne a zase NIC a teprve když jí ten zabiják chytne za ruku tak zbraň spustí. Můj finální verdikt zní: Jděte s těmahle kravinama do hajzlu.