Pták Ohnivák (1997)

Tohle měla být pohádka podle Boženy Němcové, i když dosti nešťastně panem Macourkem upravena ? No podle mě to je horror ! Já být malé dítě, tak mě chytne vřed ! Nechce se mi věřit, že tohle udělal v r.1997 tentýž režisér, který udělal pohádku (prý nejkrásnější) "Tři oříšky pro Popelku" v r.1973. To těch 24 let tolik změnilo dětské chápání a dětskou duši, že musí mít na obrazovce většinou tmu a triky levné a pitomé, zřejmě, aby nebylo vidět jak je to celé dílko odfláknuté? ! Je mi jedno kolik natočení takové pohádky stojí ! Jistě to nejsou malé peníze.... ale jestliže nechceme nebo neumíme už natočit krásnou českou klasickou pohádku, tak to nedělejme vůbec, aby se naši slavní pohádkaři Němcová s Erbenem nezačínali v hrobě obráceti.

Bojovali za vlast (1975)

Opět skvělý film dle románu M.Šolochova a vynikajícím způsobem natočen Sergejem Bondarčukem. Otázka : proč Tv nedává tyto filmy ? To je přece vojenská historie a s komunistickým režimem to nemá nic společného !! A i kdyby - vždyť to je pravda ! Tehdy to byl Sovětský svaz, který napadnul Hitler se svým Wehrmachtem a v řadách Sovětů to byl sám komisář a komunista ! Ale to je pryč - zůstává jenom historie a fakt, že tam dostal Hitler stejně jako Napoleon na prdel. P.S. Konečně jsem si tento film koupila a dnes 24.6.2008 si jej znovu promítnu ! Těším se !!

Osud člověka (1959)

Velmi sugestivní válečný film. Režisér Bondarčuk se tímto zapsal zlatým písmem do dějin světové kinematografie. I když se ve filmu zase tak moc neválčí, přesto vypovídá o 2.světové válce v Rusku velmi mnoho, ale hlavně ztvárnil výborným způsobem povídku Michajla Šolochova a opět je zde ukázka "ruské duše", která pokořila i krutého SS velitele tábora Müllera. Půl století starý film, stále úžasný.

Údolí stínů (2002)

Velmi emotivní film. Byla jsem překvapena. Film vypráví o skutečné události, která se stala 14.listopadu 1965 ve Vietnamské válce. Někomu se možná zdá, že je to velmi drasticky natočeno. Já si myslím, že to bylo ve skutečnosti daleko horší. Tolik mladých životů zmařeno zbytečně na obou stranách válečného konfliktu. Můj názor je, že to byla vlastně vzpomínka na podplukovníka Hal Moora jako na statečného vojáka, na správného chlapa, který stál u svých chlapců do poslední chvíle. Film na mě hluboce zapůsobil a divím se, že neobdržel žádnou filmovou cenu, zatímco některé naprosto plytké smyšlenky jsou ověnčeny Oscary.

Dopis třem manželkám (1949)

Společenský film plně poplatný své době. Tento druh filmů se líbil většině žen. Co o něm říci kladného ? Přípomínal mi dnešní některé české seriály "mnoho povyku pro nic."

Bojiště (1949)

Vzhledem k tomu, že je film z roku 1949, tak se mu musí ledacos odpustit. Že se našla četa amerických vojáků bez munice, bez jídla, dezorientovaná v prostředí vlivem nepříznivého počasí, to by se dalo ještě pochopit. Ale že jejich výstroj připomínala nejspíše válečné bezdomovce - tomu se prostě věřit nechce. Chápu, že válka není módní přehlídka, ale aby jejich uniformy byly "každá ves jiný pes" a bez bot s onucemi na nohou v mrazu ? No nevím.... Jinak kamera výborná, děj trochu chudý, ale jak už jsem výše uvedla, na možnosti filmového umění 4 roky po válce dost dobrý.

Nenapravitelný (1975)

Jsou lepší filmy s Belmondem. Byla to taková crazy komedie, ale příznačná pro 70.léta s BEBELEM. Nic mi tam nevadilo, ale už mě to tolik nenadchlo, jako když jsem to viděla v r.1978 poprvé.

Hogo fogo Homolka (1970)

Téměř jako vždy, nastavovaná kaše se nepovedla. Proti 1.dílu "Ecce homo Homolka" je tento díl výrazně slabší. Koketuje to v podtextu s černým humorem, ale mě se zakončení filmu nelíbilo. Jako by si s tím režisér nevěděl rady a tak je zde konec filmu zahrán do autu pohledem na večerní jezero. Celkově film patří do kategorie slabších českých komedií.

Procházka v oblacích (1995)

Romantika určitě, drama snad ale válečný ? Ani náhodou ! Proto, že se tam zjevil Keanu REEVES 2x v americké uniformě ( a to ještě už v době míru) se to absolutně nedá označit za válečný film. Ale jinak to bylo pěkné a ve své filmotéce bych jej snesla.

Křišťálek meč (2007) (TV film)

Velmi levný film. Bez správných pohádkových nápadů.