Invisible Agent (1942)

Ďalšia mimoriadne výrazná zmena žánru. Séria o Neviditeľnom prehadzovala výhybky razantnejšie ako to robí momentálne Mission Impossible. Po horore, kriminálke a komédiil tentoraz v podobe špionážnemu thrilleru. Nie je to síce žiadna tutovka, ale zabaví. Niektoré scény sú pekne napínavé, finále celkom epické a štýlový záporák Petera Lorra tiež potešil. Len tie vtipy už sú trochu okukané. Takže spokojnosť, ale akurát nechápem ten kvalitatívny úpadok po trikovej stránke, ktorá sa prvým trom filmom nemôže rovnať a občas vyložene ťahá za oči (napr. makeup, cigareta, sieť pôsobia veľmi, veľmi zle). 7/10

Night of the Demon (1957)

Obrazovo silné a príbehovo veľmi chytľavé. Škoda, že kľúčový démon bol úkázaný "natvrdo". Možno by fakt stačil iba náznak alebo ho aspoň neukazovaťv detaile. Dosť to zhodí úvod aj finále inak výborného filmu. 8/10

Továrník Dodsworth (1936)

Pôsobivý film o smutných životných pravdách. Parádne zahraný, so strhujúccimi kľúčovými scénami. Nepozerá sa to ľahko, ale tieto veci je dobré si pripomínať (aj keď som ich našťastie v tejto podobe nezažil). Žánrový chameleón Wyler sa fakt vedel nájsť vo všetkých témach. Dosť mi to pripomínalo výborného Náhodného turistu. 9/10

The Mummy's Tomb (1942)

Ten film má úplne "úžasný scenár". Trvá hodinu a z toho je prvých cca 15 minút venovaných zostrihu predchádzajúcej časti. Záver je opajcovaný Frankenstein a medzi tým sa striedajú 2 typy scén. Múmia chodí po lese a niekho zabije, policajti si dávajú informácie, ktoré divák vie už 2 filmy. To všetko stále poslušne predelené novinovými titulkami. Občas to má aspoň fajn atmosféru (aj keď neoriginálnu) a naozaj to je kratučké. Jediný prekvapivý prvok je, že tu umierajú všetky tie sympatické postavy z dvojky. Bez toho aby boli nahradené novými sympatickými postavami. 4/10

The Mummy's Hand (1940)

V úvode som sa trochu zľakol. Mytológia je bez hanby ukradnutá z jednotky (s ktoru to inak nemá nič spoločné), no potom to ide vlastnou cestou. Namiesto romantického hororu sa pohybujeme na poli čistokrvného dobrodružného filmu s nadprirodzeným záporákom. Toho je však výrazne málo a film stojí na hlavnej štvorici klaďasov, ktorí majú prekvapivo šmrnc. Hlavný hrdina je dostatočne cool, baba krásna a dvojica komických fugúrok zábavná. To celé sa stíhne sfúknuť za necelých 70 minút, takže nie je ani priestor na nudu. Akurát tomu chýba nejaký nezabudnuteľný faktor a väčší rozpočet. Ale inak dosť fajn zábava. Čakal som to horšie a vidieť, že Universal si na svojom zlate dával v rámci možností celkom záležať. Slabších 7/10

Nevěstin otec (1950)

Ohromne mila zalezitost. Branicu to sice netrha, no cely cas som mal usmev na perach a v zavere slzy na krajicku. Velky podiel maju na tom samozrejme bajecny Spencer Tracy a krasna Elizabeth Taylor. 8/10

Requiem for a Heavyweight (1962)

Velmi slusna socialna drama, ktora pokojne mohla inspirovat Wrestlera (aj ked nie je taka dobra) alebo piateho Rockyho (od ktoreho je neskonale lepsia). Anthony Quinn je skvy a takisto potesili aj vedlajsie ulohy Rooneyho a Gleasona. Skoda, ze som to videl v anglicte bez titulkov a nemohol som si to vychunat uplne 8/10

Šarlatová ulice (1945)

Strhujúci, prekvapujúci, krutý, krásne vyzerajúci a emočne devastačný noir. Navyše s bombovými postavami. Bennetová je skvelá femme Fatale a Robinson bol hodný Oscara. Spolu s Fury za mňa najlepší Lang (aj keď som od neho veľa nevidel). Nekompromisná pecka, ktorá ma úplne rozobrala. Posledných cca 20 minút som ani nedýchal. 10/10

The Cowboy and the Lady (1938)

V podstate je to priemerný romantický film (s westernom to nemá nič spoločné). Hore to však ťahajú niektoré skvelé scény (imaginárny dom, koniec) a najmä mimoriadne sympatickí herci. U Garyho Coopera sa to dalo čakať, ale veľmi ma prekvapila Merle Oberon, ktorú som doteraz nikde nevidel. Fajn filmím na vegetný večer. 7/10

Dokonalé repliky (2018)

vyborny namet krachuje na hlupuckom scenari a nudnej rezii. Mohlo to byt uzasne, ale...nie je. 5/10