Batman: Bad Blood (2016)

Dajte už niekto Olivovi poriadne vysústružený scenár s veľkým budgetom a budú sa diať veci. Tie jeho DC animáky sú o dosť vyššie než od ostatných režisérov. 8/10

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy (2019)

Fascinujúca ar*ova picovina. Veľa ľudí to nerozdýcha, pretože to vážne nie je divácky film. Ale ja som si to paradoxne ohromne užil. A pokojne to mohlo mať o nejakých 20 minút viac. Hlavne tá Kellyho "Robinhoodiáda/Jánošíkareň" je úplne zabitá. Aj keď zámerne v rámci demýtizácie. Kurzel točí bombovo, herci do jedného užasní, kamera s hudbou krásne ladia a v pomalom tempe sa tu vytvára temný, nepríjemný, špinavý a drsný western. A pri záverečnej prestrelke mi padla sánka. Veľmi silných 8/10

Rebeka (2020)

Necakal som, ze to bude az tak slabucke. Bez vasne, napatia, atmosfery a chemie medzi hlavnymi predstavitelmi. Vysledkom je priserna nuda, ktoru zachranuje akurat obcas pekna kamera. Ked pri podobnej teme nestrhne ani jedna scena, pan reziser by mal tocit serialy. Povodna Rebecca bol mozno viac Selznickov film ako Hitchcockov, no je stale paradny. 4/10

Sentinel (1977)

Pozícia Svätej trojice Exorcista/Omen/Rosemary ostáva v bezpečí, no aj toto je kvalitka. Škoda, že ten výborný žánrový scenár sa nepodarilo uchopiť trochu osobitejšie. Má to super scény, príbeh je napínavý,hlavná hrdinka dostatočne krásna a potešia šteky budúcich hviezd (Goldblum, Walken, Berenger) aj niektorých vtedajších (Eli Wallach, Balsam Gardnerová). Len tomu chýbalo to "čosi", ktoré majú najlepšie spriaznené kúsky. 8/10

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Ale áno. Je to fajn. Aj keď zďaleka nie tak ako prvé dve časti. Myslel/dúfal som, že to bude oveľa viac nepríčetné. 6/10

Miluji tě, Beth Cooperová (2009)

Začiatok je strašný. Potom to našťastie chytí správnu náladu a vykľuje sa z toho celkom príjemný teenagerský romcom. Najväčším prekvapením bola Hayden Panettiere, ktorá ma inokedy moc nebaví., no bola super. Viac než klon prcičiek to pripomína generačné filmy 80. rokov. Ale fakt nechápem, čo dunútilo sa k tomuto projektu uviazať režiséra Columbusovho formátu. V jeho filmografii ide dosť o hanbu 6/10

Vánoční kronika (2018)

Kurt Russell je tak úžasný, že vôbec nevadí priemernosti filmu okolo neho. Dosť fajn sezónna zábava aj mimo vianočnej sezóny7/10

Dáma v bílém (1988)

Skoro veľká pecka. Tým "skoro" je tentoraz opäť prepálená dĺžka (celá linka so školníkom úplne, ale úplne zbytočná. aj keď vyvrcholenie je mrazivé) a poslabšie triky. To, že záporák je identifikovateľný po svojej druhej scéne tiež neprospieva. Inak však ide o veľmi vydarený detský horor. Vizuál je krásny, atmosféra občas mimoriadne pôsobivá a Lukas Haas po Svedkovi ukázal, že je šikovný chlapčisko (škoda, že stratil). Výborná vec.Veľmi silných. 7/10 Vidieť to v detstve, možno aj za 9 :)

Láska a příšery (2020)

Sklamanie. Cakal som divoku jazdu plnu monstier a cheesy hlasok. Toho som sa nedockal. Sice som sa nenudil ale mal som pocit, ze kukam na pilot nejakeho serialu alebo remake nekej zabudnurej detskej pecky z 80. rokov (pripadne oboje). Priserkam chyba wow efekt a vlastne tam nie je ani napatie. Je to skor taka pohodova zabavicka v style Jumanji. Ale nie tak dobra ako prve dve casti. Mnohe zachranuju sympaticke postavy. 5/10