Jak se vaří dějiny (2008)

Minimálne už len za ten námet si to zaslúži zhliadnutie...a pochvalu 7/10

Deluge (1933)

Krásne položený základ žánru postapo. Aj keď k ultimátnemu podaniu, ktoré vytvoril Mad Max ešte dosť chýba. Miešajú sa tu žánre (katastrofický film, western, dráma), no nemal som pocit, že by sa nejako navzájom bili. Teraz už pravdepodobne viac kuriozita, než intenzívny zážitok, no pre milovíkov histórie pohyblivých obrázkov veľmi podnetný titul. A verím, že Emmerich má ten film veľmi rád :) 8/10

Rampa (1962)

Strhujúci a fascinujúci formálny experiment, ktorý slúžil ako predloha majstovskému dielu 12 opíc. Pokojne to mohlo byť dlhšie, pretože som žral každé jedno políčko toho filmu. Ale bacha, je to ultra mega art. 10/10

Rodina na baterky (2021)

Lord s Millerom opäť bodujú. Divoká jazda plná výbuchov kreativity tvorcov a nadšenia divákov. Je tam plno akcie, humoru aj dojatia. V podstate je to ideálny rodinný film, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Pixar. Vynikajúco som sa zabavil. 9/10

Nikdo (2021)

Nobody nie je prelomovou záležitosťou ani žiadnym filmom dekády. Ide o nadmieru vydarenú poctu a zároveň upgrade rozprávok pre mužov po tridsiatke. Je brutálny, svižný, čierno humorný, štýlový a dokáže oživiť detské nadšenie z pozerania neprístupných filmov pred obdržaním občianskeho preukazu. Snáď sa jeho čaro nestratí v pokračovaniach a Nikto ostane Niekým. Výborným staromódnym akčňákom.

Konec světa (1916)

Neviem, či ide o prvý film s podobnou tematikou, ale je celkom funny, že už tu je štruktúra rovnaká ako sa v tomto žánri používa aj po vyše storočí. Melodramatický úvod je už teraz možno až príliš zdĺhavý, no poslednáý akt je aj po tých šialených rokoch stále pôsobivý. pre milovníkov nemej kinematografie veľmi príjemný stratený poklad. 8/10

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Rana istoty. Na jedničke ma bavili hlavne uvoľnenosť hercov, niekoľko milých nápadov a skvelé úvodné titulky. Tu ostali akurát tí uvoľnení herci. 5/10

Otec (2020)

Občas úplne strhujúce, inokedy emočne devastačné, miestami príjemne ľudské. Navyše Hopkins si to dáva ako najväčší frajer a strháva k životným výkonom aj zvyšok osadenstva. Pri finále alebo scéne s fackou som sa chvel a nedokázal som zadržať slzy. Silný a nesmierne smutný film.Jediné, čo chýba k dokonalosti je silnejší audiovizuál a tým pádom ešte trochu vôčší odklon od divadelnho pôvodu. 9/10

Utajený pasažér (2021)

Stowaway je slušným sci-fi thrillerom, ktorému sa ale nedarí prekročiť tieň svojich vzorov. Svoje silné témy aj napriek tomu dokáže obstojne sprostredkovať. Občas totiž stojí za pripomenutie porozmýšľať, ako by sme z podobnej situácie vykorčuľovali my. Ak ste milovníkom žánru, tak Stoweaway za pozretie určite stojí a pôvodnej produkcii Netflixu hanbu nerobí (aj keď to asi nie je príliš veľká pochvala).

Thunder Force (2021)

Absolútne nezaujímavý, príšerne nudný a otravný kinematografický teror