Velký Gatsby (2013)

Kýč jak bič! Popová facka klasice. Pro Luhrmanovu tvorbu vážně nemám pochopení.... A Daisy je fakt odpudivá. Tak!

1984 (1984)

2+2=?

Jedna za všechny (2014)

Tak takovou slátaninu jsem dlouho neviděla....a v kině! Sic! Takhle to dopadne, když jdu na pas blint..... Postava Cameron by byla možná i sympatická nebýt toho, že se zaplete do podivného kamarádství s manželkou svého milence...ok, ale pak k nim do party přibyde ještě jedna! A tyhle tři slepice se rozhodnout pomstít tomu Jedinému Parchantovi společnými silami a to co nejdrtivěji. Pořád by to bylo takhle ještě nějak stravitelné, ale co ty hysterické scény? Co ten trapnýtrapnýtrapný fekální humor? Co ta velkoprdelnice Nicki Minaj a velkoprsatice Kate Upton??? To už fakt nelze diváka nalákat jinak, než že se snížíme k nabídce podobné pornokinu, včetně bezduchých, holých vět? A ano, až tohle uvidí někdo ze skvostných českých rejžů, tak tipuju, že se dozajista objeví něco jako česká variace na téma.

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Příjemná oddychovka s agentem, který převrátí život jednomu podiatrovi a oba - jako otcové nastávajících novomanželů, pořádně zamávají s jednou svatbou. Douglas si svého tajného viditelně užívá, Brooks je mile toporný a Suchet zase naprosto ďábelský!! Ďábelsky odzbrojující :-D

Zmražená pojistka (2005)

Mohla to být ukázková černá komedie (takový potenciál, co nabízejí tyhle hvězdy, lokalita, zápletka...) a je z toho ukázkový průměr. Kde se stala chyba? Asi někde cestou u režie. Je to ale takové milé, malé a hravé, opětovné shlédnutí není vyloučeno.

Úplně normální (2012) (seriál)

Tak kontroverzní (stále i dnes - a nejen v Texasu), ale tak podivně nemastné-neslané, že na setrvání u celé série, dvou, tří?? to fakt není. EDIT 2015 - jen 22dílů 1. a jediné série

Julie a Julia (2009)

Okamžitě jsem si vzpomněla na český pokus jedné mladé blogerky Projekt Sandtnerová :) (viz http://grosmanova.blog.idnes.cz/r/23836/Projekt-Sandtnerova.html). Julie a Julia neurazí, ale ani výrazně nenadchne...chybí tomu pomyslná třešinka na dortu, i když jsem taky kuchařský "blázen" mající pochopení pro to, do čeho se obě blogerky pustily. :)

Pohrdání (1963)

....a ve vedlejší roli ikonická Casa Malaparte!

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Uvidíme, zda si to časem, na konci ode mne tu čtvrtou vyslouží....