Krkonoše - 19 (2021) (studentský film)

Dokument se věnuje výpovědím velmi omezeného vzorku místních obyvatel, což se ale při té krátké stopáži dá omluvit. Svůj účel víceméně splňuje. (65%)

Havel (2020)

Jsem trochu zklamaná, že tvůrci nešli víc do hloubky. Scénář není nic extra a je to celkově dost zkratkovité. V každém případě však film zachraňují výborné herecké výkony většiny zúčastněných, z nichž mě nejvíce zaujal naprosto autentický Martin Hofmann v roli herce a Havlova přítele Pavla Landovského. Co se týče hudebního doprovodu, tak nemám žádné výhrady, přičemž zejména závěr se po této stránce povedl. (65%)

Ve sklepě (2014)

Nic proti tomu, jak je to natočené, jen mi nějak uniká smysl tohoto místy dost úchylného dokumentu... (40%)

River (2015) (seriál)

Snad z žádné jiné detektivky nejde takový smutek jako z šestidílné série River, a to i když vezmu v úvahu tu krásnou chytlavou píseň plnou optimismu, při které si Stellan Skarsgård s Nicolou Walker nakonec přeci jen zatančí. Zmiňovat se o jednotlivých hereckých výkonech asi nemá smysl, protože byly vesměs senzační. Ovšem každý nejspíš tuší, kdo vynikal ze všech nejvíc. (80%)

Cukrář (2017)

Děj se nedá dopředu odhadnout, protože cukrář Thomas toho o svých úmyslech a niterných pocitech mnoho neprozrazuje. A v tom nejspíš tkví kouzlo velmi neotřelého příběhu, který plyne pomalým tempem až do emocionálně vypjatého závěru. Byla jsem naprosto unešená hereckými výkony Tima Kalkhofa a Sarah Adler, jemnou poetikou vyprávění i sladkobolnou atmosférou, kterou podtrhly nádherné tóny klavírní hudby. (95%)

Svatební radosti (2019)

Není to tak špatné, jak to na začátku vypadá. Docela mi sedí ta nesourodá dvojice, kterou ztvárňují Maya Erskine a Jack Quaid. Ač se to chvílemi zdá naprosto nemožné, postupem času dojde i na trochu té romantiky. Pár úsměvných okamžiků je tu taky k vidění. (55%)

Like House 2 (2021) (pořad) odpad!

V jednom roce vstoupit dvakrát do stejné stoky, tomu se říká odvaha.

Ženská na vrcholu (2019)

Ženská na vrcholu patří do ranku komedií, u kterých se v podstatě nedá zasmát. Bohužel v posledních letech u nás podobných impotentních taškařic vzniká obrovské kvantum. Připadá mi to, jako když neplodný pár zoufale touží počít dítě a ať se snaží sebevíc, nějak to pořád nemůže vyjít. (40%)

Žena jde napřed (2017)

Jde o vkusně a citlivě podaný příběh malířky Catherine Weldonové čerpající z drsných časů americké historie, ve kterém dominuje v prachu Severní Dakoty oděnná Jessica Chastain. Nutno však podotknout, že jí zdatně sekundují Michael Greyeyes se Samem Rockwellem. Velice ráda jsem se nechala dovzdělat a v samém závěru i trochu dojmout. (75%)

Brankář (2018)

Ačkoli je to v některých ohledech trochu přitažené za vlasy, německým tvůrcům se podařilo natočit opravdu krásný životopisný film, který mapuje soukromý život a profesionální dráhu britského fotbalisty německého původu Berta Trautmanna. Nic jsem o něm nevěděla, takže snímku Brankář vděčím za poutavé přiblížení jeho osudu. Typově přesné herecké obsazení výrazně napomohlo autenticitě vyprávěného příběhu a velmi dobře zvolená hudba zase jitřila emoce. (85%)