• Krátkometrážní

Millerovi na tripu (2013)

Takhle dobrou americkou komedii jsem už dlouho neviděla. Má prostě všecko, co by správňácká komedie mít měla. K tomu skvělí herci, nápad relativně neohraný, minimálně jeho provedení je prvotřídní. Vlastně si nemám na co vůbec stěžovat, ovšem ani nevím jak bych to více komentovala a co se týče hlášek, tak se mi je nechtěla u tohoto filmu psát, protože jich tam byl přehršel.

Croodsovi (2013)

"Jsme Croodsovi. Pokud Vám to ještě nedošlo podle těch zvířecích kůží a šikmých čel, jsme jeskynní lidé. Jsme už posledné. Dřív jsme měli sousedy. Gorthovy rozšlápl mamut, Hortsovy spolkl písečný had, Erpovy kousl komár, Troksovy skolila chřipka." Ten začátek se mi hrozně líbil, tou jednoduchou a vtipnou animací. Tenhle animák vůbec celý byl naprosto skvělý a já se u něj královsky bavila. Spousta gagu a hlášek a tady je jich pár, co podle mě stojí za to zdůraznit. "Všechno nový je špatný. Zvědavost je špatná, noční vycházky jsou špatný, jakákoliv zábava je špatná." Ten boj o snídani vypadající jak rugby byl perfektní aneb o jedno vejce se pere celá poušť. - "Vypusť mimino." a mimino jak vzteklý pes se také účastní ranní "rozcvičky" známé taky jako boj o snídani. Ten ohňostroj z kukuřic byl krásný aneb "To vypadá jako kouzlo a voní to jako jídlo." a bum všeci zasypáni obřím popcornem. A pak že na to přišli jako první indiáni. "Jsi fakt těžká. - Doopravdy? Děkuju:)" Scéna, kdy zřali jak zvířara, zatímco ten Boy se na ně dívá a utírá si listem jako ubrouskem ústa. Boxovat proti dešti? Proč ne, když to neznáte. Vynález momentky nebo brýlí byl taky vtipný. "Teď si ho rozbil" aneb člověk je věc, která se rozbije. A závěrem snad jen to, že ten tygříček byl neskutečně roztomilý a chci ho taky a ještě když vám i podrží oheň. Takových animáků více prosím:)

Příjezd vlaku na nádraží v La Ciotat (1896)

Všichni dělají, jak kdyby tam s tou kamerou vůbec nestáli, aneb úplně každičký z "účinkujících" se tam aspoň na zlomek sekundy podíval. Ty dvě malé holčičky, co je vynesla máma z vlaku byly skvělé, hlavně šaty širší než jak byly vůbec vysoké:) Jinak to bylo jak kdybych sledovala dnešní dění na nádraží, akorát tady ti lidi měli ještě nějaké vychování a nedrkali do sebe, nepředbíhali a byli hezky oblečení. Zde: http://www.youtube.com/watch?v=b9MoAQJFn_8

Barbe Bleue (1901)

Ač jde vidět, že se jedná o papírové kulisy, tak i tak tento snímek musel dát sakra zabrat. No a prostě typická ženská, dá jí klíče od všech dveří na hradě a jen jedny jí zakáže. A co udělá zvědavá baba? Jako první se chce podívat do zakázaných dveří, i když chvíli váhá.. pak přijde ale na scénu ďábel nebo někdo takový ďiblík... prostě postava, kterou měl Mélies obzvlášť rád, jak to tak vypadá.... no a ženská už je ve dveřích. Jedná se ale o docela hororový snímek, jak tam visely ty ženy a docela i brutální, jak ji vláčel z těch schodů a házel s ní o zem. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=9aj41N5ET5Y

Exciting Life of a Tree (1999)

Být stromem je asi fuška, jak tak koukám... furt se bránit proti šípům, kulkám, broukům, pilám, bobrům (na druhou stranu zase mohl sledovat "bobry" doby středověku, i když mu v tom zacláněl ten druhý strom.. a chudák když konečně mohl vidět něco přímo - druhý strom pokáceli haha - tak si mu před ksicht sedne pták). Perfektní byli ti bílí zajíci, ti mě upřímně rozesmáli. Jeden z těch topkových kraťasů. Možno zhlédnout zde: http://vimeo.com/61239554

Kick-Ass 2 (2013)

Wau!!! Opět nemám slov. Stejně dobré jako jednička. K jedničce jsem neměla, co dodat, protože byla dokonalá a nerada bych tam jen napsala slovo "dokonalé". Dvojka je kupodivu stejně skvělá.... prostě se vším všudy - kamera, příběh, humor, akce, především herci a vůbec vše. Skvělý soundtrack - třeba tento song se mi hrozně líbí a pouštím si ho teď každý den :)

Iron Man 3 (2013)

Je to možné? Opravdu je třetí díl nejlepší? Že trojka je lepší jak dvojka, to je jasné. To už tak většinou bývá, však víme. Ale aby byla lepší i než první díl? Podle mě tady ano. Naprostá parádička. Velmi mě překvapilo, že snímek navazuje na to, co se dělo v Avengers. Že to všechno krásně propojili. Bych ani nečekala, protože přece jen Iron man byl vždycky z těch marvelovských superhrdinů (co se filmu týče, komiksy fakt nečtu) tak ten nejvíc lidský, jakože žádné nadpozemské prvky, Avengers se zase nadpřirozenými prvky jen hemží a scénáristé na to navázali. Vlastně proč ne, že? Myslím, že lepší zakončení Iron mana ani vymyslet nemohli. Sice mi přišlo trošku zbytečné zahodit do moře nevyčerpatelný zdroj energie (aka jeho svítící blbůstku, prý elektromagnet), ale tak co už, chtěl být novým člověkem a ne superhrdinou... So foolish:D Vtipné scény? Nespočet. Ale např. když ho z potápějícího se domu vytáhla jeho vlastní ruka (technicky vzato to byla ruka jeho obleku.. ale víte, jak to myslím, bylo to prostě vtipné). Dobré bylo i jak zachránil 11 lidí z letadla a pak ho respektive Jarvise rozjebal náklaďák "That came out of nowhere." ...... "That's.. is that Iron man? - Technically, I am. - Technically, you're dead. - Valid point."........ "Who's home? - "Well, my mom already left for the diner, and dad went to 7-Eleven to get scratchers. I guess he won, 'cause that was six years ago. - Hmm... which happens, dads leave, no need to be a pussy about it." ....... "So you're just gonna leave me here? Like my dad? - Yeah. Wait, you're guilt tripping me aren't you? - I'm cold. - I can tell. You know how I can tell? Cause' we're connected!" a odjede pryč:D...... Vůbec ten klučina byl úplně super a všecky scény s ním a Tonym:D Ti dva mě bavili a hodně. "You're breathe fire?" ....."Honestly I hate working here. They are so weird."

The Superheroes Hangover (2013)

Naprostá bomba. Zbožňuju filmy se "superhrdiny" a tady si z nich partička Suricate udělala řádnou prdel a ono to funguje. Jakýkoliv film o pařbě se může jít po tomhle zahrabat, ať už samotný Hangover, 21&over a spousty dalších /a že jich je/. Zkoušela jsem si to pustit podruhé, abych postřehla všechny ty hrdiny a nedá se to. Ale tak, když už jsem si s tím dala tu práci, tady to je: Spiderman, Batman a Superman v hlavní roli, následují Iron man /tady v zastoupení Tonyho Sparka/, dva z Fantastic four (Mister Fantastic, Invisible woman), Flash, Wolverine, Thor, Robin, Captain America, Catwomen, Profesor X, Poison Ivy a další, které jsem nepostřehla, nebo jejichž jména se mi nevybavily (ano mám tolik času, že ho můžu vyplýtvat na vyjmenování nejznámnějších Marvel superheroes). A málem bych zapomněla na HULKA:) A to by byla chyba ;) K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=OOWAUAWy7rs

Father and Daughter (2000)

Nééé vůbec jsem nebyla dojatá a na konci nebrečela. Tento prostý snímek s krásnou animací (mám hrozně ráda tento typ alá kresba, úzká paleta barev - zde vše v hnědavém tónu, protože tím jde kolikrát tu podstatu věci vyjádřit lépe než přepychovou 3D animací) a vynikajícím hudebním doprovodem prostě člověka chytne za srdce, ač je děj o obyčejném životním cyklu /dalo by se říci/. Jedním slovem? Dokonalost.

Nespoutaný Django (2012)

Popravdě nevím, co napsat. Film se mi opravdu líbil, a to Tarantina nijak neobdivuju. Popravdě většinu jeho filmů hodnotím jako průměr. Ale tohle mě ani nevím proč dostalo. Ono už tu k tomu bylo asi napsané všechno, co se dalo... takže zajímavé komentáře: Fr, O.Peta, PetrPan, Hem.m, Astinas.... a další, ale už jsem neměla sílu číst dál a dál