• Krátkometrážní

Labyrint: Útěk (2014)

Na tento snímek jsem se velmi těšila. Za prvé v hlavní roli je Dylan "och" O'Brien, za druhé téma mysteriózních možných budoucích vizí našeho světa je pro mě velmi přitažlivé. No ale nakonec to nebyla žádná sláva. Sice jsem se ani chvíli nenudila, furt se tam něco dělo... ale čím víc se to chýlilo ke konci, tím víc jsem očekávala odhalování pravdy a vysvětlení daných skutečností. Jenže ono furt nic. Pak tam teda pustili nějaké video.. o super.. to teda vůbec nepomohlo. Jednoduše tam chybí celé to pochopení, nějaké vyústění, odpověď na otázku "proč tam byli zavření" /ne videu nevěřím/. Film jsem si užívala, bavilo mě to, Dylan byl bombózní, ale kde je sakra ta pointa? P. S. Ta exit cedulka byla vskutku vtipná.

Laggies (2014)

Chovat se v necelých 30 jako puberťák? Já se obávám, že jestli nezasáhne nějaká síla z hůry boží, tak se mi to taky stane :D Ale je pravda, že na tom nebudu snad zas až tak totálně mimo jako ona. Ale rozhodně se nehodlám měnit a ani vyvíjet a jsem ráda, že už šest let je mi stále osmnáct :D Myslím, že Megan a Craig se hledali až se našli. On je sice už otec, ale jako takový nemá chybu.... naprostý pohodář a taky tak trochu v určitých věcech zaseklý v jistém věku. Viděli jste někdy létající želvu? Nebo želvu anorektičku? Anebo obojí v jedné želvě? Ne??? Tak to si hned pusťte tento film.

Láska jako blázen (2014)

Takové hezké propršené odpoledne... To je tento snímek. Na tuto dobu je taky určen. Krásný odpočinek. Bez nějakých extra překvapení. Ovšem vtipný. Neokoukaní a příjemní herci. Zajímavé charaktery, které jsou striktně vymezeny, takže vás nečekají nějaké veliké zvraty a vy s nimi lehce proplouváte těmi 90 minutami. Přiléhající soundtrack. Místy nečekaně důvtipné detaily a myšlenky. Milé 3*.

Láska na vlásku (2014)

Nesnáším když předabovávají do češtiny slovenské herce ve dvouprodukčních filmech. Sice oficiálně se ČR na produkci nepodílela, ale je tam dost našich herců. No ale nejvíc mě dojalo, když jsem zjistila, že ve slovenské verzi předabovávali české so slovenštiny :D Já se teda koukla na tu slovenskou verzi, protože přece jen velká většina byli Slováci. Vím, že to má co dělat s nějakými nařízeními České televize a Slovenské televize, ale já myslela, že to se vztahuje jen na zahraniční filmy, že by se na Slovensku neměli pouštět třeba česky dabované americké snímky.. ale aby se to vztahovalo i na české a naopak.. kokotina. Velké mínus byl hlavní představitel prince/Tomáše. Tak - s prominutním - hnusného a nepřitažlivého prince jsem ještě neviděla. Další mínus - "hrozně inteligentní dialogy" - tohle bych dala snad do tří závorek, jak je to nadnesené. Další mínus - spousta naprosto do extrémní blbosti dovedených scén. Např. když utíkal Tomáš před strážema, tak nemohl běžet rovně a co nejrychleji, ale musel při tom smést snad každý stánek a zavadit o každého člověka, co tam po cestě byl a všechny je srážel k zemi. Nebo když tu Hanu honili vlci.. On ji zachránil tím, že řval "Běž rychleji." ehm... tím jí výýýýrazně pomohl a pak ještě lama hodil držku a jebl se do hlavy. No a když potom Hance říkal: "Ja niesom Tomáš. Volám sa Matěj a som kráľov syn. - Ma to nevadí." ... tak ještě aby ti to vadilo holka:D Ale jinak fajn... sice jsem na to teď snesla hodně kritiky, ale v závěru to byla hezká průměrná pohádka.

LEGO® příběh (2014)

"Ano je to tak. Nejsem mistr stavitel a nemám moc zkušeností s bojováním, velením a s vymýšlením plánů a nesrším zrovna nápady, ani nejsem moc chytrý a nejsem to, čemu se říká tvůrčí typ a nemám žádnou kvalifikaci a taky jsem srab a zbabělec. Vím, co si říkáte. On je ten nejmíň povolaný k tomu, aby nás vedl. A máte pravdu. - A tahle řeč nás měla jako uklidnit? - Když se řekne a, musí se říct i b. - B jako blb." Fantaskní plně nabitá BOMBA!!! Ani nechcete vědět, kolik poznámek jsem si během filmu napsala.. tolik, že z toho teď musím vybrat to nej, jinak by to bylo na stránku:) Už po prvních 15 minutách jsem si musela vynadat, protože původně jsem se na film vůbec nechtěla dívat, až to jak to tady každý hodnotil tak vysoko, mě rozhodilo a řekla jsem si, co na tom vidí... a tak jsem se koukala a no... viděla jsem:D Celý film je vlastně jedna velká hláška... Nepřestáváte se smát.. Nevíte, na co se koukat dřív, jak to tam hýří nápady, barvami, postavami a domy. Je to všecko až moc dokonalé - jako voda jsou průhlednomodré kulaté čudlíky, hořící jednorožec atd. A teď následuje lehký výběr nejlepších quotes. "Tví roboti jsou na mistra stavitele krátcí, neboť já jsem vševidoucí".... laser mu zasáhne oči... "Au moje oči." ______ "Pravda toť jest neboť je to veršované." _____ Hitparádu vyhrál song Všechno je tu boží. - Tenhle song zbožňuju!" ____ "Já ti věřím. Vidíš ty uvozovky, které dělám klepýtky? To znamená, že ti vůbec nevěřím." ___ "Přineste mi vatou vykládané žezlo a roztok zvaný Odlááákovač nehtů." ____ "Nejste má bývalá studentka, co si pořád měnila jména? Vichřice, Plíženka, Přísná tvář, Exotka, Fešanda." prostě super jména ne? Hustěnka je taky husté a především dokázala předělat za jízdy z motorky letadlo. "Představuju vám dvoupatrový gauč. - To je největší blbost, co kdo řekl. - Prosimtě nech to radši na mě. To je opravdu naprostá volovina." ____ "Mechaničtí ptáci zaletí do internetové kavárny a napíšou ostatním mistrům stavitelům email, že se sejdeme na mráčku Bzumbzumland." Občas teda naprosto "nepředvídatelné" vtipy typu jsem uprostřed oceánu "Myslíš, že se tady zjeví nějaká loď?" - Bum loď... nebo "Myslíš, že se tady zjeví kosmická loď?" - Bum Star wars kosmická loď. A především je pro mě film úžasným výtvorem, na němž se aplikovala krásná květnatá řeč a nádherná slovní spojení - český dabing se zas jednou vyšvihl do parády. Jsou to ale jen 4*, protože ten konec mi potom teda nějak extra nesedl. P.S. Kafe za 37 dolarů bych si nedala ani kdyby mi to přikazoval nějaký návod. A děti pamatujte - židle nemluví.

Lepší teď než nikdy (2014)

"Oh shit, There's a head in your vagina." Označení komedie je opravdu velmi zavádějící, velmi. Je to takový ten pohodový film, kterých však vznikají tuny a tuny... zvláště v USA. Rozhodně nic, za co by člověk chtěl zbytečně utrácet lístek do kina, ale na vypnutí mozku je to fajn záležitost s neurážejícím obsazením /jako řekněte, kdo chce vidět, jak se D. Keaton rozbrečí po sexu?/, vhledem do života dvou důchodců/vdovec/vdov, kteří se nesnáší a nově zjevenou vnučkou M. Douglasa a hrozně uondanou nijakou hudbou.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

V podstatě vše, co jsem chtěla říci a napsat od líbivosti až k ptáčkům jako malá letadélka a jelenům v lese, kteří byli nejvíc super, už napsal D.Moore.

Letos Vánoce nebudou (2014) odpad!

Hell no!!! Já se těšila na vánoční komedii s McHalem a R. Williamsam a L. Graham a dostala jsem leda tak porcování Santy a otravu z nakládaných okurek z doby Nixona jako prezidenta. Dík moc, fakt. Tato "komedie" lépe řečeno tragédie zobrazuje typické Vánoce, kdy si na něco hraje jen jedna osoba - McHale, zbytek je normální, protože se jen hádají a řvou po sobě.. prostě klasika. A neříkejte, že u vás doma jste to nikdy nezažili :D Jenže na tohle já se dívat nepotřebuju, to mám imrvére, tím pádem chci vánoční komedie, které na mě dýchnou krásnou atmosférou a pohodou, ne tento pojízdný záchodek.

Let's Dance All In (2014)

Už je tu 5. Step up v pořadí. Spojili hlavní herečku ze 2. a hlavního herce ze 4. a je to tu zas a znova. Ač příběhově už od toho člověk nemůže nic čekat, tak hudebně a tanečně - o čemž tyhle hudebně-taneční filmy logicky jsou - je to zase něco kapku jiného a opět dobré. Srovnání všech od nejlepšího po nejhorší? Jednička, čtyřka za 5* a potom 2, 3 a 5 jsou tak na stejné úrovni za nějkteré 3,5 některé 4*.

Lucy (2014)

Popravdě nedokážu říct, jestli se mi to líbilo nebo ne. Když jsem přemýšlela nad hodnocením, tak si film zaslouží plnou škálu... tím myslím, že nedokážu posoudit, jestli tomu dát odpad nebo 5*. Některé okamžiky jsem si říkala "bože to je kravina", jiné zase jak je to dokonalé. Nebudu zastírat, že jsem měla jednu chvíli i spadlou bradu nad tím, co se tam odehrávalo. Poslední dobou se dívám vůbec na samé takové divné snímky, které nevím, jak hodnotit, ale tenhle to vyhrál na plné čáře... asi to zprůměruju nebo co. Co se týče Scarlett tak ta byla dokonalá. Morgan se tvářil jakože to je prostě normální, že mu někdo vtrhne do rádia, telefonu, televize a bliká mu se světly. Pařížský policajt se taky tvářil docela v pohodě na to, že kolem něj levitovali Číňani a zbraně a auta kolem byla odstrkována neviditelnou energii. No a když si před těmi vědci začala Skája přidávat druhou ruku, nebo vytvářet žábry mezi prsty, potom jí z huby vyletět zářící paprsek plný blesků (který mi trošku připomněl scénu, která následovala těsně po tomto z tohoto filmu a bohužel jsem nenašla obrázek přesně té scény) a nevím čeho, a následně se z ní začaly plazit černé chapadla, tak se tvářili taky v pohodě jakože aha.. ona přece jen vytváří super počítač se všemi vědomostmi vesmíru, který jim pak předá na pidiflashce. Heslo filmu: "Pidiflashka nás zachrání před nevědomostí a milionem chyb lidstva." nebo "I'm everywhere."