• Krátkometrážní

Kočka (2012)

"Ak ti chcem zavolat dostanem správu? To je kravina." Docela ráda bych řekla, že jsem se zasmála... ale ono prd. Celý film dohromady obsahoval tak dvě lehce ucházející hlášky, herecké výkony no.. prostě je to béčková komedie s béčkovými herci. Kappamobil a batmobil... P.S. Jediné zajímavé, co mi film přinesl bylo, že jsem nevěděla, že zpráva se ve slovenštině píše správa :D

Galavant (2015) (seriál)

Po prvních dvou dílech, které jsem strávila v křečích z toho smíchu, musím říct, že jsem zvědavá, co bude dál. Jakože pilot, který začal ve středověké době zpěvem opěvujícího Galavanta s dalšími a dalšími songy a opravdu nečekaným komickým zvratem a dalšími hláškami a vtipy.. no prostě zatím je to na 5*, ale já hodnotím vždy nejdříve po 4. díle, protože nikdy nevíte, co scénáristi poserou. Ale ty songy jsou až moc chytlavé, že pak uvíznou v hlavě na celý den a tolik humoru jsem už dlouho nenašla v žádném komediálním seriálu, na které se dívám.... snad naposledy v prvních sériích himym nebo tbbt a to už je ukrutně dávno.. slušných 7 let řekla bych.

Díra u Hanušovic (2014)

"Doufám, že si nezkapal ty pičus?" Varování: Tento komentář obsahuje řadu explicitních a nevhodných výrazů stejně jako samotný film. Co jsem to viděla? Co se to tam sakra nedělo? O čem to kurňa bylo? Jaké salvy smíchu? Jak úsměvné? U toho se někdo smál? Lidi, to nejen že nebyl humor, to nebyl ani černý humor. To bylo nic. Některým to může přijít jako geniální film, co prostě zobrazuje prázdnotu a čistou existenci.... ale zkuste se podívat trošku drobnohledem a uvidíte, že je to ve skutečnosti NIC, co si na prázdnotu jen hraje. Nyní pár zmínek k některým scénám. Tak hlavně že si p*ča koupil starosta Trojan krbovou římsu, ale nemá ještě ani střechu na baráku a spadla mu jedna ze zdí. Jo a když si na to zavoláte technika, tak vám řekne, že do toho nachcala voda, tak to spadlo a musí to přikrývat a vypláznete 800 kč. To chcete! Je to plné vulgarismů, zažitých klišé o totálních negramotech a českých pidivesnicích a naprosto nepasujícího nářečí hercům do hub. Doslova ani jednou mě to nepobavilo. Po 25 minutách toho tempa a dialogů jsem si říkala, co je to k**va za film - čumím se na to, jak dva chlapi a ženská snídají ve stoje a pijí jednoho lahváče s "dialogem" (velmi přehnané slovo) "Než to naložíme, začne chcát." Potom se čumíte na to, jak snídá stará baba s dcerou. Veškerá komunikace spočívá v dotazu, kde je ten květovaný deštník. Taky je evidentně normální, když jste v koupelně nechat buď otevřené dveře, když se sprchujete nebo je klidně zavřete, ale stará mama vám tam vleze, když si holíte p*ču a pak na to má ještě blbé dotazy... ne to jsem přehnala dotazy.. dvě otázky. Ty se holíš i tam? A k čemu je to dobrý? Jinak odpověď na první otázku komentáře? Odpověděla bych tomu střechařovi, že to zkapání bylo těsné... být to o půl hodinu delší, už bych mu nemohla odpovědět.

Víla Zuběnka (2010)

Byla to kravina? Ano. Byla to totální kravina? Ano. Bylo nejvíc vtipné vidět drsňáka Dwayna Johnsona v roli zoubkové víly? Ano. Bylo snímek trapný a dělá tu ze sebe "Rock" piču? (pozn. citace uživatele lesumira, já nejsem tak sprostá) Ne. Myslím, že je nad slunce jasné, že to byl účel, že právě takový svalovec a drsoň jakým je Dwayne tu hrál vílu v šatičkách (ty šatičky měl tak půl minuty, takže klid) a dělal si ze sebe prdel, aby pobavil. Kdyby dali do role Tooth Fairy kohokoliv jiného, byl by to asi odpad nebo 1*, protože by to byla taková nuda, že bych to i já vypla po 10 minutách. Duh...

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

"We're out here in uniforms that look like cricket uniforms, holding bats that look like cricket bats, and we have no idea how to play cricket! What do we do, what do we do..." asi ještě 8x aneb když se přijde nový doktor podívat na kriketový zápas blíž, přičemž oni kriket samozřejmě hrát neumí.... co uděláte? Že nevíte? No přece zařvete Jóoooo "The game is over." Ušité dresy z ručníků a záclon také neměly chybu. No řeknu to prostě - bavila jsem se a to velmi moc, díky! Nepřestávala jsem se udivovat, co všechno byli schopni vymyslet za šílenosti jako dávat zmrzlé ryby na háček, aby se cítil, že rybaří.. prostě totální blázni a cvoci. Krásná hudba, nádherná příroda, největší šílenci na světě a lehký úsměv po celou dobu snímku - to je to pravé Grand Seduction. "He said "ah" and they left." Ale jedno velké ponaučení si z tohoto snímku vezměte - "I can't begin to explain the joy we feel at the end of the day just to be a little tired." aneb celý přístav š**á - "True happiness." 4-5*

Belle (2013)

Docela se mi to zamlouvalo, ale na 4* to nemá díky své naivitě. Všechno bylo hrozně předvídatelné a přeslazené a skončilo to až moc dobře po všech stránkách na to, aby to byla pravda. Neříkám, že chci smutné konce, ale jako kromě smrti jejího otce někde na začátku filmu jsem tam nezaznamenala nějakou větší obtíž nebo něco tragického. Na jednu stranu se chovala jako v jejím postavení, ale na druhou to někdy zase přeháněla, i když na třetí to chápu, že si chtěla vytvořit respekt náležijící k jejímu postavení, ačkoliv ji většina vnímala jinak. No prostě jo jsem z toho celá pomatená, a nevím přesně, jak na Belle zareagovat. Každopádně to byl moc příjemný a dobrý snímek, který stojí za to vidět - ale jen jednou.

Daleká cesta za domovem (1978)

Auto v zaječí řeči je "hrududu" aneb dobré vědět. Musí se nechat, že je to dost propracované v rámci konverzace, jelikož neřeknou "for God sake" ale "for Frix sake", protože ten Frix je jejich tvůrce a spousta dalších detailů. Avšak je to docela brutální pohádka - např. když se tam jeden z nich chytí do oka a z huby mu teče krev, nebo jak tamtu odnesl orel.. prostě hodně drsné a teda mému někdy-budoucímu-dosud-díkybohu-nesplozenému dítěti bych to nikdy nepustila. Nejlepší postava? Zaručeně ten pták Kehar nebo jak se jmenoval - "We help you" - "Piss off." a můžeme jen hádat, co myslel tou Big Wateeer, že?! P. S. Knihu neznám a ani jsem o ni v životě neslyšela, ale pochybuju, že si to budu chtít přečíst takový krvák ty vole, je ale pravda, že bych snímek možná více pochopila, protože tady bez vysvětlení byly házeny různé pojmy a postavení a označení a já vůbec nechápala.

Lepší teď než nikdy (2014)

"Oh shit, There's a head in your vagina." Označení komedie je opravdu velmi zavádějící, velmi. Je to takový ten pohodový film, kterých však vznikají tuny a tuny... zvláště v USA. Rozhodně nic, za co by člověk chtěl zbytečně utrácet lístek do kina, ale na vypnutí mozku je to fajn záležitost s neurážejícím obsazením /jako řekněte, kdo chce vidět, jak se D. Keaton rozbrečí po sexu?/, vhledem do života dvou důchodců/vdovec/vdov, kteří se nesnáší a nově zjevenou vnučkou M. Douglasa a hrozně uondanou nijakou hudbou.

Evoluce (2011) (studentský film)

"Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá." aneb jak znemožnit vědce a celou teorii evoluce v přímém přenosu. To je nějaký snímek určený pro děti předškolního věku navštěvující náboženskou nauku, který jim vysvětluje, že nemají věřit učitelům biologie a jaké "argumenty" proti nim používat, když jim budou dávat Adama a Evu za nonsens? Jako názor to beru, každý ať si věří svému, že o tom chtěli natočit snímek taky chápu, protože snímky o vědě se taktéž snaží vyvrátit tu druhou teorii - náboženskou, ale formu jakou zvolili tomu odpustit nemůžu. Animace naprosto otřesná (to že je to vykradačka je věc druhá, nelíbí se mi tak ani tak), a vyvracení formou zesměšňování a povyšování se nesnáším. Ovšem vážení uživatelé csfd - odpad to tedy není... Některé ty otázky jsou položeny dobře a odpovědi na ně ač jsou, tak prostě nestačí (argument filmu "miliardy let" vědci nepoužívají do vymytí mozku, víme že?), ale to už zase film neukázal. Karlos80 to popsal relativně dobře, ale odkazy na Hare Krišna ten předchozí proslov docela shodil. Avšak nejvíc mě dostal vtip od Jezinka.Jezinka, který si dovolím zkopírovat, abych si ho zapamatovala a taky protože celou tuhle diskuzi totálně rozsekává a klidně bych z něj udělala citát. "Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Člověk potom prošel evolucí. Co se stalo s Bohem, nevíme."

Ambicja (2014)

"We also wanted to show what was possible." Tak jo díky tomuto snímku jsem zjistila, že jsem úplně mimo jakoukoliv vědeckou scénu, protože o Rosettě jsem fakt nevěděla (tímto děkuji komentujícím, že tu osvětlili to hlavní a zbytek jsem si mohla vygooglit) a teď se za to stydím. Vzhledem k tomu, že film slouží k popularizaci samotné vědy a vlastně jako spot ke sledování dosedu na kometu, tak jsem rozhodně nic takového nečekala a jsem velmi mile ohromena. 3,5*