• Krátkometrážní

Laggies (2014)

Chovat se v necelých 30 jako puberťák? Já se obávám, že jestli nezasáhne nějaká síla z hůry boží, tak se mi to taky stane :D Ale je pravda, že na tom nebudu snad zas až tak totálně mimo jako ona. Ale rozhodně se nehodlám měnit a ani vyvíjet a jsem ráda, že už šest let je mi stále osmnáct :D Myslím, že Megan a Craig se hledali až se našli. On je sice už otec, ale jako takový nemá chybu.... naprostý pohodář a taky tak trochu v určitých věcech zaseklý v jistém věku. Viděli jste někdy létající želvu? Nebo želvu anorektičku? Anebo obojí v jedné želvě? Ne??? Tak to si hned pusťte tento film.

17 dívek (2011)

Celé to bylo takové nemastné neslané.. nijaké.. a tak jak nám to film podal, i velice nevěrohodné. Opakující se záběry na sedící dívky v pokoji čumící do blba, což mělo znamenat, že další jsou v tom. Pak záběry na pupky pod vodou, ogar co se nemůže rozhodnout, kterou těhuli chce mít, když je zbouchl obě. Starosti a deprese z toho, že jedna z nich nemůže otěhotnět, protože s ní nikdo nechce spát, jelikož ji považují za moc mladou.... no prostě kotel sraček a to jsem se na film opravdu těšila, protože vypadal velmi slibně, ale nakonec mě akorát tak zklamal. Asi jsem v těch dlouhých zamyšlených pohledech neviděla to jejich uvědomění si daných činů a nevím čeho ještě.

Let's Dance All In (2014)

Už je tu 5. Step up v pořadí. Spojili hlavní herečku ze 2. a hlavního herce ze 4. a je to tu zas a znova. Ač příběhově už od toho člověk nemůže nic čekat, tak hudebně a tanečně - o čemž tyhle hudebně-taneční filmy logicky jsou - je to zase něco kapku jiného a opět dobré. Srovnání všech od nejlepšího po nejhorší? Jednička, čtyřka za 5* a potom 2, 3 a 5 jsou tak na stejné úrovni za nějkteré 3,5 některé 4*.

Fakjů pane učiteli (2013)

Kromě milionu gagu a vtipů k tomu nemám asi co dodat. Prostě je to dokonalá komedie, u které jsem se jen smála a smála a to už jsem ji během tří měsíců viděla dvakrát a ani to nezabránilo ochromení mé bránice. A teď? Teď se na to podívejte, protože to musíte vidět a nečtěte si tady ten komentář, jelikož bude následovat řada spoilerů, které by vám nic neříkaly, dokud to neuvidíte:P A nějaké zbytečné romantiky se bát nemusíte. Oni se za celý snímek políbili doslova jen třikrát a jednou z toho to bylo z donucení situace. Následuje nekonečný slet těch dle mého nejvtipnějších scének (hlášky ve slovenštině, jelikož německy neumím, jsou obšlehlé z titulků) :) "Teraz si niečo kreslite než príde televízor. - Môžeme aj tušom? - Pre mňa za mňa aj piercingom. - Môžeme použiť aj kryciu bielu? - Co? - Tú vlastne používať nesmieme. - Tak ju vynechaj." a celá třída si povzdechne......... "Pustite ma vy kurva. - Daniel kurva je podstatné meno ženského rodu." aneb neřešila, že učiteli řekl kurva, ale opraví mu gramatiku............. "Prisahám, že to bola tesnotka, pán Müller. Skoro som videla učiteľský sex." ............... "Pandora v skutočnosti neexistuje. - Prečo to teda bolo v 3D?" ............. "Vieš vyskúšal som nové anaboliká. - Vieš, že je to maximálne nezdravé? - Prečo? Beriem ich už od 11." ....... "Fuck. - Ha povedali ste fuck. Musíte dať 1 euro do jebáckej žaby." A ehm... no prostě Zeki Müller byl neskutečně sexy, jak usrkával pivo z krabičky na mléko a koukal se zmatenýma očima přes ty brýle. Ale měl hrozně škaredé tetování. Když střílel po těch hajzlících paintballovkou a ulovil i toho zdrhajícího smrada přes plot a potom jen "Zabudol si batoh." Jinak v té 10.B byli pěkně důmyslní hajzlíci. Oni ještě nevěděli, že je bude mít Müller jako třídní, ale už mu stihli dát peří do auta. Nejlepší učitel na světě... všecko mu bylo u prdele, kopal do báglů, kradl svačiny, čučel na zavřeného ogara v automatu a ještě do něho párkrát bouchl... o to bylo sladší, když se začal postupně starat aka.. víc jim nadávat, oplácet jim jejich sračky, kradl jim trávu a cíga, ale zároveň si bral víc zodpovědnosti, bral je na super exkurze k feťákům a šlapkám, přepracoval Shakespeara do feťácké verze puberťáků... btw. na takovou hru bych si aji zašla.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

"I'm gonna win this war in three days. - Why not two? That really impresses." Plné spoilerů. Tenhle film si ze mě dělal prostě prdel.. ani nevíte kolikrát jsem prohlásila, jasněěěě a tak určitěěěě. Proto tomu přizpůsobím i komentář. Naprosto fascinující a nereálná byla kamera, kdy jsme sledovali děj skrz ostří meče, které měl v sobě zabodnuté právě padající voják. Joo jasně sám v té bitvě porazil tisíce. Jasněěě ona po tom pádu z věže ještě žila, aby si stihli podívat do očí a říct si poslední slova. Jasněě jemu zbývala asi poslední minuta a mohl být zas v pohodě, ale kvůli pomstě se proměnil natrvalo. Ovšem ta scéna, jak šel sám pustinou za hromů a blesků vstříc armádě... to na mě udělalo dojem, málem jsem se polůlala smíchem. Jasněěě on roztáhne oblohu a všechny spálí na popel, avšak on sám jediný se nerozpadne a nejen to.. dokonce se znovuvzkřísí. No a pak ty vole až do naší doby žije... tak určitě. Jasněěě ona má i v jiném životě stejnou oblíbenou báseň. A největší jasněěěěěěěěě z celého filmu? Ten Master Vampire stále žije a jde ho pronásledovat s větou "Let the game begin."

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Je hezké vidět, jak české pohádky rozdělují národ. Ač to tu většina haní a spílá na tento počin.. mě se to z těch vánočních líbilo nejvíce. Hlášek nesčetně. Nápadů bezpočet. Vtipů nespočítaně. Hejkal, polednice, vodník a vlkodlak byli nejvíc vtipní asi. "A to bylo všechno? Už jsou ryby pryč? To chce nějakou věštbu. - Ale dej jim do té věštby nějakou metaforu, jinotaj." Holení nohou na tržnici? Proč ne:D "Já jsem ztělesnění všehozla. Jsem Nikdáž." ........... "Připravuji mlživý, matoucí a nicneříkající projev Vaše Výsosti." ............. "Budu první princezna, která neuzvedne svého manžela." ................ "Já, expert na rybí kuchyni, se musím učit dělat kuře.".............. "Já nic. Já tučňák." ........... "Mě se líbíš i pohublá. Neva, že máš menší svaly než moje sestra." Nadávky, které na sebe valili vlkodlak a vodník aka Hafíku a Zelený vykouřený mozku. Ty chybové hlášky jako v Microsoftu, když ona hůlka nemohla vykouzlit ryby, byly nejlepším nápadem z celého filmu. "Pronikavý inteligentní výraz jako pan král? - Ne, normální. - Tak to jo. To má větší šanci." ........... "Viděl si Ludvíka? - Vypadá jako pitomeček? - Jo. - Tak ten je v cele jedna. - A ta je kde? - Máme jen jednu celu." Kdybyste nevěděli, tak v českých lesích máme i slony a rybodlak potom vůči tomu vypadá normálně. Prohlídka hradu - Chcete vidět vězení? Tak tohoto lva před 300 lety ulovil král.. blablabla.. :D Já mám prostě tyhle pohádky stylu Tajemství staré bambitky, Šťastný smolař atd. ráda (paradoxně se koukám že obě mají aktuálně 68%).

Princezna a písař (2014) (TV film)

Na Štědrý den byla zase taková slabota prostě... Nejslabší ze všech tří vánočních pohádek na ČT1 letos.... teda loni, jen jsem teď měla kapku zpoždění s komentáři :) Pár světlých vtipných chvilek tu bylo jako když si navlíkala punčochy a on se potají koukal a když si ho všimla, tak jen řekl "Vždyť už spolu utíkáme, tak co?" Tak to už jste na to rovnou mohli skočit, když už spolu utíkáte, co? "Hodně velké veselí? Mají třeba i lidi omdlévat radostí?" Tak takhle veselá jsem ještě nebyla... No kolem a kolem měli všichni naprosto strašné účesy - kolik na tento film muselo padnout příčesků a umělých vlasů u těch chlapů, to radši ani nechci vědět. Příběh téměř nulový. Dialogy téměř nevtipné. Napětí žádné.

Láska na vlásku (2014)

Nesnáším když předabovávají do češtiny slovenské herce ve dvouprodukčních filmech. Sice oficiálně se ČR na produkci nepodílela, ale je tam dost našich herců. No ale nejvíc mě dojalo, když jsem zjistila, že ve slovenské verzi předabovávali české so slovenštiny :D Já se teda koukla na tu slovenskou verzi, protože přece jen velká většina byli Slováci. Vím, že to má co dělat s nějakými nařízeními České televize a Slovenské televize, ale já myslela, že to se vztahuje jen na zahraniční filmy, že by se na Slovensku neměli pouštět třeba česky dabované americké snímky.. ale aby se to vztahovalo i na české a naopak.. kokotina. Velké mínus byl hlavní představitel prince/Tomáše. Tak - s prominutním - hnusného a nepřitažlivého prince jsem ještě neviděla. Další mínus - "hrozně inteligentní dialogy" - tohle bych dala snad do tří závorek, jak je to nadnesené. Další mínus - spousta naprosto do extrémní blbosti dovedených scén. Např. když utíkal Tomáš před strážema, tak nemohl běžet rovně a co nejrychleji, ale musel při tom smést snad každý stánek a zavadit o každého člověka, co tam po cestě byl a všechny je srážel k zemi. Nebo když tu Hanu honili vlci.. On ji zachránil tím, že řval "Běž rychleji." ehm... tím jí výýýýrazně pomohl a pak ještě lama hodil držku a jebl se do hlavy. No a když potom Hance říkal: "Ja niesom Tomáš. Volám sa Matěj a som kráľov syn. - Ma to nevadí." ... tak ještě aby ti to vadilo holka:D Ale jinak fajn... sice jsem na to teď snesla hodně kritiky, ale v závěru to byla hezká průměrná pohádka.

Hercules (2014)

"We share the same blood, but not same shade." Aneb synovec nemusí být stejně silný jako jeho strejda Hercules, víme ne? Tohle prostě byla dobrá komedie... asi i v těch scénách, kdy to nemělo být jako komedie myšleno. Amphiaraus měl supr dupr vylepšený vůz aneb jdu na vyjížďku a přitom sesekám pár hlav. "Amfiaráe, zemřeme v této bitvě? - Můj čas ještě nenadešel. Ale tvým si jistý nejsem. - Uklidňující." Nejvíc jsem se smála, když na konci na Amphiarause mířilo to hořící kopí a on rozevřel náruč a očekával jej.... "My time........ Hercules ho chytl a poslal zpátky.... Excuse me, that was my moment. My faith. - You're welcome." Totální shození "konkurenčního" Hercula? Success. "Which title sounds more terrifying to our enemies? Hercules, savior of Thrace or Hercules: The legend is born? - Both sound terrifyingly boring." Závěrečné titulky? Animace děs. Hudba bomba. Rozuzlení, jak vyzráli na všech těch 12 úkolů? The best.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Aaaaaah zííííív. To naprosto vystihuje veškeré mé pocity, které jsem při a po zhlédnutí snímku měla. Jediné, za co je ta 1* je pár zajímavých myšlenek... řekněme snad i citátů a tady vám je přináším..... "We all look for that trans-formative thing that can happen in our lives and I think most people find it in some way or another and that's a place that they can forget who they are and become somebody else." Nepochopila jsem, proč si pozval francouzský sbor dětí na zpívání jedné věty v angličtině v jednom songu. "You've gotta understand your limitations. It's your limitations that make you the wonderful disaster you most probably are." Všimli jste si, že do svého textu jednoho songu zakonponoval jak Hannu Montanu, tak Miley Cyrus? "I can control the weather with my moods. I just can't control my moods is all." Ale tohle bylo nejhezčí vyznání lásky, jaké jsem kdy slyšela s vhodným videodoprovodem: "The first time I saw Susie was at the Victoria & Albert Museum in London and when she came walking in, all the things I had obsessed over for all the years - pictures of movie stars, Jenny Agutter in the billabong, Anita Ekberg in the fountain, images from the TV when I was a kid, Barbara Eden and Elizabeth Montgomery and Abigail, Miss World competitions, Marilyn Monroe and Jennifer Jones and Bo Derek and Angie Dickinson as Police Woman, Maria Falconetti and Suzi Quatro, Bolshoi ballerinas and Russian gymnasts, Wonder Woman and Barbarella and supermodels and Page 3 girls, all the endless, impossible fantasies, the young girls at the Wangaratta pool lying on the hot concrete, Courbet's Origin Of The World, Bataille's bowl of milk, Jean Simmons' nose ring, all the stuff I had heard and seen and read. Advertising and TV commercials, billboards and fashion spreads and Playmate of the Month, Caroline Jones dying in Elvis's arms, Jackie O in mourning, Tinker Bell trapped in the drawer, all the continuing, never-ending drip-feed of erotic data came together at that moment in one great big crash-bang and I was lost to her and that was that." P. S. Courbertův "L'Origine du monde" vidět naživo je zážitek. Je umístěn v Musée d'Orsay, je pro něj vyhrazena jedna místnost, zdi jsou temně šedivěfialové a vy vejdete dovnitř a tohle je to první co vidíte a taky to jediné. Zážitek. Což ovšem tento film ale nebyl.