• Krátkometrážní

Dar od Boha (2005)

"Co je to buzík? - Ale nic. Taková hloupost." Příjemný snímek s výbornými herci, který pobavil, zabavil a krásně u něj plynul čas, ale zase zázrak na 5* to není ani omylem. "Jak krátká a příjemná byla půlnoční mše, když jsem se stal ateistou." No ten chlap každopádně neměl nehorázně moc synů, že? "To jako mám doma líheň teploušů?" Přišlo mi, že tato rodina byla ale docela hodně otevřená novému a výchova byla relativně volná, jinak si nedokážu vysvětlit, jak by mohl být z toho nejstaršího takové totální hovado, ten Zachary měl taky období, kdy se třeba oblékal a chodil vystylovaný úplně mimo normálnost a oni to všechno tolerovali... tolerantní je to slovo pro tuto rodinu vcelku adekvátní, samozřejmě až na postoj vůči tomu, že by měl syna teplouše. Naprosto fantaskní záběr byla scéna, kdy ho srazilo auto.. jak letěl.. dokonalá lahoda pro mé oči. Zastávám názor, že odteď každá scéna bitky nebo rodinných nepokojů u stolu by měla být doprovázena áriemi, zpomalenými scénami (zásadně.. už nikdy nechci vidět jinak zpracovaný tento typ scény) a ignorantským vítězoslavným povýšeneckým poklidným a přesto vysmívajícím se pohledem. Z toho jeho pohledu jsem vůbec celá roztávala aka pohled teď-jsem-vyhrál-ty-kokote-a-ty-s-tím-nic-nezmůžeš.

Tenkrát na Phuketu (2011)

"Jak říkával tvůj otec: Vzdej své sny a vzdal jsi svůj život. - Proto se radši zastřelil? - To není pravda. Trefil se omylem." No byla to fajn komedie, ale nepřišla mi zase tak něším vybočující od jiných. Maximálně tak zemí původu a toho, že se přesto odehrává z větší části v teple Thajska. A hlavní hrdina se každopádně vůbec nesnažil permanentně vypadat jako hrozný macho, že? A přitom z toho samozřejmě vycházel jako největší trapák. "Sonja má něco na práci. - (Řítí se na skůtru po hladině a nemůže ho zastavit.) Aaaaaaaaaaaa. - Ne jen poznala nového kamaráda. - Aaaaaa.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

"Co ty bereš vážně, to vážně nevím. Bych se nedivil, kdyby si bral vážně všecko. Ty jsi taková lehkovážná povaha." Na ten film jsem se začala dívat už s nadšením a hlavně docela zvědavá, jak se s tím dané skvělé herecké obsazení popere. Samotnou knižní předlohu přímo zbožňuju - jedna z nejlepších divadelních her, co jsem kdy četla a zároveň jedna z nejlepších knih, co Wilde napsal. Z herců jsem byla u vytržení, prostě Abrhám, Hanzlík, Šafránková a Konvalinková v asistenci dalších skvělých herců, jsou už relativně předpokladem pro nejméně 3*. "Jste naprosto dokonalá slečno Bracknellová. - To doufám nejsem. To by nepřipouštělo další rozvoj a já se hodlám rozvíjet... ještě v mnoha směrech." Co se týče těch hereckých výkonů, tak bych samotné herce ani nepoznala... všichni tu měli pro ně naprosto netypické výrazy obličeje, gesta, mluvu a intonaci hlasu... a to právě patřilo k té strojenosti a povedlo se jim to fantaskně. "Poslyšte Iane, vy jste úplný pesimista. - Dělám, co mohu, abych se zavděčil pane."...... "Pokud vím, Iane, Váš soukromý život mě vůbec nezajímá. - Také na něm nic zajímavého není, pane. Sám na něj nikdy nemyslím." Zdálo se mi to, nebo tam každý sotva se vidí po 2 sekundách spolu flirtuje a málem by na sebe už skočili? Ne nezdá:) A po 10 minutách od seznámení se už budou brát. Juch. "Můj bratr... mrtev. - Jaká výstraha pro něho. Doufám, že si z ní vezme ponaučení."....... "Když už jsme se všichni smířili s jeho ztrátou, připadá mi jeho návrat neobyčejně trapný." No ale jedno menší zklamání tu bylo, moje nejoblíbenější scéna - ta s chlebíčky, je zde ale zpracována úplně divně... vůbec z ní nečišel ten humor jako v knize. "Je slečna Cardewová spřízněna s nějakým větším londýnským nádražím? Chci se jen poučit, až do včerejška jsem totiž neměla ani tušení, že existují rodiny nebo osoby, které pocházejí z konečných stanic."

Red (2010)

Tak tenhle filmík se mi líbil už od začátku.. jak vstanul a jak probíhal začátek jeho všedního dne.. Btw. to mezi vstanutím a dobou, kdy začal pít kávu uběhla hodina? :) "Did you vacume? - A little. It was messy." Mě Bruce s Helen a Morganem a Johnem a taky Karlem bavili celou dobu. Nejlepší fór byl ovšem když Bruce vystupoval z auta jako by nic zatímco auto bylo v rychlé rotaci a přitom mířil na Karla zbraní a pak minulo auto jeho nohu jen o kousek... jakoby nic.. the best scene in this movie. "Moldova sucks." Mám takové tušení, že se tento víkend podívám na dvojku.

Repo Men (2010)

"Zajímavé zprávy přišly dneska ráno z Nigérie. - To je v Africe, že?" Ne asi... v Austrálii přece. Aneb film od kterého jsem čekala málo a dostalo se mi toho mnoho. J. Law byl skvělý, námět a jeho zpracování mě taky bavilo a to po celou dobu a ten konec byl boží. Vážně mě tvůrci dostali, protože tohle jsem rozhodně nečekala.. jak to říct, abych nic neprozradila... takovou pokročilou technologii :) Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a tou je soundtrack - opravdu každý song, co tu byl byl skvělý a celý soundtrack jsem si okamžitě stáhla. "Nechceš uháčkovat pytlík na koule? Chybí ti."

Nevěřící (2013)

Tak tohle bude buď velmi dlouhý komentář, jelikož tu budu chtít narvat všechny mé myšlenky, nebo velmi krátký, protože nebudu vědět s čím začít. (Osobně doufám ve verzi číslo jedna.) V prvé řadě asi napíšu to, že Lawrence Krauss je neskutečně inteligentní a vtipný člověk a vidět ho naživo bylo velké privilegium. Za druhé jsem věřící a tak je tento snímek pro mě jedním velkým soustem, se kterým jsem se musela poprat. Aneb jděte na Velký Pátek na AFO 2014 na film brojící proti víře... přijdu do pekla, ale to jen v případě, kdy bych na něj věřila, takže jsem vlastně v suchu:) Na jednu stranu jsem s řadou věcí, co ve snímku i v závěrečné diskuzi zazněly souhlasila, na druhou stranu jsem našla i pár názorů, co se mi nelíbily a s kterými nesouhlasím. Podle mě se tam až moc často zdůrazňovalo slovo inteligence, jak kdyby věřící byli totálně vygumování kokoti, co si neumí bez pomoci boží zavázat tkaničky. Potom mi vadilo to, že jim nestačí to vyvrátit /to bych brala/, ale oni to ještě musí s pohrdáním zesměšnit a ještě prohlašují, že je to správné to zesměšňovat a opovrhovat těmi lidmi. No a názor, že když se jim podaří všechny lidi přesvědčit, že Bůh neexistuje a budou všichni nevěřící, že už nebude potřeba to slovo "Nevěřící" používat, protože se nikdo nebude lišit... to je naprosto bláhová a nikdy se neuskutečnitelná myšlenka. A poslední s čím nesouhlasím je jeho prohlášení, že dnes řada "moderně myslících" lidí si vybírá jen určité věci z náboženství a že víru a církev nelze od sebe rozdělovat, že když už si vybírají jen něco, můžou přestat věřit úplně. Bullshit. Víra a církev jsou dvě totálně odlišné věci a člověk může věřit v Boha a přesto pohrdat církví, která stojí za tolika zlem v dějinách lidstva a jejíž názory se vůbec neposouvají s dobou a jsou pořád na úrovni středověku. (Což se samozřejmě netýká jen křesťanství, ale i islámu a dalších). Pak ale přišla spousta názorů, které mě ohromily a musela jsem přikyvovat. Vzhledem k vědě, tam bylo řečeno, že "Jsme ještě méně významní než jsme si mysleli a měli bychom se radovat, že můžeme žít v této době. Je to privilegium žít v této době." Ovšem jejich "hnutí" mi nepřijde o tolik odlišné od náboženství... vždyť ty shromáždění s přednáškami atd... to působí jak sekta:D Ale to si asi neuvědomují, takže pšššt. Nebo že oni věří v multiverzum, když je něco doposud nevysvětlitelného, no a jaký je pak problém, když se jiní ze stejných důvodů obrazí k Bohu? Je pravda, že tento snímek je spíše zaměřen na USA, že tady to na nás až tolik nepůsobí, zvláště v ČR, které je jednou z nejateističtějším zemí. P. S. Lawrencovy tenisky a Richardovy kravaty byly úžasnými zpestřeními snímku. A vůbec velký potlesk oboum za jejich práci a za to že se nebojí takto vystupovat a prohlašovat veřejně své názory.

Gravitace (2013)

Tenhle snímek jsem původně neměla v plánu vidět, protože mě nijak nezaujal. Ovšem když mi ho AFO 2014 nabídlo zadara a ještě ve 3D, tak bych byla blbá nejít... aneb AFO miluju tě. No ale jakože sorry, to byla neskutečná nuda... vážně.. kdyby to nebylo ve 3D, tak bych tomu dala klidně odpad... to třidéčko to zachránilo aspoň na 2*. Opravdu jsem si říkala, jestli jako celých těch 91 minut, kromě počátečních 10 budu muset koukat na Bullocku ve skafandru s otřesným účesem nebo ne.. a ono jo.. kromě dvou mrtvol, pár scén s Georgem a jednu scénu s kýmsi zamaskovaným, který měl pouze hlas a pak ho sejmul střep ze satelitu... tam nikdo jiný nebyl. Největší vytržení bylo spojení s nějakým japončíkem bo kým ani už nevím, kdy tam zpíval ukolébavku a žvatlalo tam mimino. Já holt věděla, proč jsem si to už v počátku nedávala do Chci vidět.

Sněhy Nilu (2013)

Krásné, krátké a přesto dostačující, skvělý projekt, který chválím. K tomu dva až podivně stejně vlasatí maníci, co se rozhodli přes grant nějakého pivovaru Stay thirsty uskutečnit svůj nápad. No přála jsem jim to a výsledek stejně jako cesta k němu byl uchvacující a především komický. Jak ho šimral křupkou pod nosem, nebo když spadl do bahna při poučování, jak se má skákat po drnech, abyste do něj nespadli. Kdyby se o tom někdo chtěl dozvědět více, protože mě to rozhodně nadchlo.

Mozek v akci (2011) (pořad)

Páni, tak viděla jsem jen jeden díl na AFO 2014, ale tak mě to zaujalo, že se musím poohlídnout po dalších. Naprosto fascinující, překvapující a velmi interaktivní na to, že je to už předem natočené a nemůžou to měnit. Naprosto skvělé byly ty roztleskávačky aka vyber si tým, když nevíš, že jeden z nich je vždycky převlečený chlap... Ovšem ten jeden co si vybral samé chlapy na tom bude asi hodně blbě se zrakem:D Nebo s tou nalepenou kartou na čele a jak si jí lidé nevšimli, protože se dívali na jeho ruky. No a ty balony byly bomba. Myslím tím, že když na ploše byly 4 nehýbající se míče a kolem běhaly tečky a když se člověk soustředil jen na jeden míč, po nějaké době ty ostatní zmizely a neviděli jste je.. a jako fakt se to stalo i mě... prostě skvělé.. Asi jdu hned hledat další díly, když jsem si na to teď vzpomněla.