• Krátkometrážní

Lítám v tom (2009)

Docela hodně povedený film. Sympatický G. Clooney a nová tvář A. Kendrick, kterou někteří známe z Twilight ságy. Příjemný film, komedií bych to teda nenazvala, ukazující způsob života dnešních lidí....G.Clooney tu nehraje zrovna rodinně založený typ, ale na konci si uvědomil, co je vlastně důležité... Nemohla jsem ze scény, kdy si začal s V.Farmigou ukazovat veškeré kreditky, karty od klubů atd...:D "Hmm to je grafit.Je poznat ta váha. To je tak sexy." Ale ta karta na konci byla stejně nej, taky bych takovou chtěla...

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Tyhle komediální dobrodružné filmy mám ráda...člověk si u nich odpočine, ale zároveň pobaví... A Noah Wyle je do role jako dělaný...akorát se mi moc nelíbí Gabrielle Anwar..tu moc nemusím...jinak perfektní příběh. Muzeum, kde se za tajnou zdí skrývají největší poklady světa, podivuhodný kouzelný knihovník, jehož jméno už si nepamatuju a to vše s vtipem a sarkasmem k běžným dobrodružným filmům, jak je Indiana Jones apod. Taky bych chtěla mít takové zaměstnání jako Flynn... :D alias :Excalibře teď nemám náladu"... "Právě jste se utřel do Turínského plátna?" a "Nejsem kouzelník, abych se mohl objevit ve vašem snu, celý v bílém a pouštět draka." - "Já ale neřekl, že jste pouštěl draka." Podruhé viděno 14.8.: Musím říct, že si za hodnocením stojím. Viděla jsem konečně poprvé jedničku a ta byla hodně trapná a slabá, ale dvojka mě znova pobavila, jako když jsem ji kdysi viděla prvně. Paráda. Možná je to tak na ty 3*, ale nechám ty 4* za výrazné zlepšení oproti prvnímu dílu.

Everwood (2002) (seriál)

Když to běželo v televizi, nenechala jsem si ujít ani jeden díl z první řady. Druhou řadu jsem taky sledovala pravidelně..ale že se vysílala nějaká třetí řada jsem si nevšimla a možná, že to tak je lepší. Už druhá řada začala trochu pokulhávat..ale první je na 4...takže dohromady takové 3 a půl hvězdičky.

Fame - cesta za slávou (2009)

Já se příjemně bavila. Potřebovala jsem si něčím spravit náladu a tak jsem sáhla po tomto filmíku, že zjistím, jaký teda je. A byla jsem potěšena...hlavní hrdinové skoro vše neznámé tváře, za to ale velmi příjemní. Hudební, pěvecké a taneční scény byly perfektní. Nevím..já mám prostě tyto "muzikálové, taneční filmy" celkem ráda(až na pár výjimek). A tato patří určitě k těm lepším. Bohužel jsem neviděla původní film, takže nemůžu srovnávat. Nenáročný oddechový film.... tři a půl hvězdičky.(ta půlka je za nádherný úsměv Ashera Booka)

Julie a Julia (2009)

Vskutku docela dobrý film. Příběhy dvou žen v jiných časových sférách, ale s podobným životem a možná i cílem, smyslem. A oba tyto paralelní světy jsou propojeny velmi dobře. Nepřišlo mi to nějak násilně skloubené a to se mi líbilo...že vše plynulo jak po másle. Máslo...dalo by se říct, že to byla asi hlavní ingredience tohoto filmu. Herecké výkony byly skvělé...ale musím přiznat, že Meryl Streep mám radši v jiných rolích, než v této. Ona svůj výkon předvedla jako vždy prvotřídně, ale přiznejme si to, ta role jí nesedla. Za to pro Amy Adams ta její byla jako stvořená. 3 a půl hvězdičky za film plus ta půlka za ty úžasné pokrmy, při kterých se mi sbíhaly sliny :P

Táta šampión (2009)

Zajímavý film. Vážně velmi pozoruhodný. Pro Robina Williamse ta role byla jako ušitá.... Otec, jež má syna, kterého zajímá jen sex, ho jednoho dne najde uškrceného při masturbaci... asi aby se nešířily pomluvy a lidé se na něj nedívali jako na někoho špatného, narafičil to tak, že spáchal sebevraždu. Napsal dopis na rozloučenou a tím vše začalo..konečně začal být jak spisovatel žádaný a tak svou lež prohluboval dál a dál. Oceňuji vážně velmi herecký výkon R.Williamse...byl naprosto bravurní. Nakonec neskončil sám, jak si myslel, ale s těmi, kteří ho chápali a které on dříve "odkopl" kvůli slávě. Nádherně smutný film. Ovšem nejsem si jistá hodnocením. Viděla bych to na 3 a půl hvězdičky. Místy jsem se trošku nudila..takže...asi proto...nepatří zase mezi ty nejlepší.

Love and Dance (2009)

Velmi povedený taneční film. Musím přiznat, že polský film jsem neviděla pěkně dlouho. Možná, že ani nikdy žádný. A byl to trochu nezvyk poslouchat polštinu, ale film byl výborný. Herecké obsazení bylo příjemné, taneční kreace krásné a příběh tu také byl a teda docela slušný a i zapletený. Plus velmi vtipný snoubenec Izabelly Miko :)

Víno roku (2008)

Film začínal krásnými vinicemi, byly to nádherné záběry na začátek filmu. Celkově byl film velmi příjemný, zajímavý a takový poklidný. Alan Rickman si zde zahrál britského znalce vína z Francie, který jede do Kalifornie poznávat nová vína. A vidět Chrise Pine v dlouhých blond vlasech taky stojí za to. Jsem docela na rozpacích, jaké hodnocení mám filmu dát. Jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Na jednu stranu vynikající film, na druhou místy plynul moc pomalu a trošku nudil. Ale zase se to poté povzneslo do té vyšší úrovně napětím některých scén a příjemným hereckým obsazením. Takže hodnotím 4 (za ty krásně strávené necelé dvě hodiny) ale je to 3 a půl.

Záhada vyvoleného (2002) (TV film)

Tento dvoudílný film jsem viděla už docela hodně dávno v televizi, ale pořád si pamatuju, že celý film byl hodně napínavý. Byla zde spousta nebezpečí, strachu, záhady... Velmi mě bavil námět filmu..cestování v čase, náboženské téma...a to že nakonec zjistil, že viděl svou vlastní kostru a že to byl on, kdo cestoval v čase...paráda...a na to že je to německý snímek (kdy jsem spíše zvyklá na tvorbu romantických filmů) je opravdu velmi dobrý a kvalitní. A ještě bych chtěla dodat, že Matthias Koeberlin tady teda podal hodně slušný výkon...