Nejvyšší nabídka (2013)

Ano je to crowd pleasure a slzicky dojaci filmik a na mna to fungovalo. Takto par hodin po projekcii ma napada stale jedine slovo "kuzelne". (EFM 2013)

Věž smrti (2012)

Haeundae meets Towering Inferno. Z toho druheho si berie rovnake prostredie a starting-point pre zapletku, zial vaccsinu prebera z toho prveho, co znamena, ze sa vezieme presne na vlne korejskeho pohladu na katastroficky zaner, bez akehokolvek presahu, cisto zabavnym sposobom, plneho schematickosti, nelogickeho konania postav s megapovinnou vlnou patosu a opajania sa v epike. Pre korejcov mozno (aj vdaka vysledkom na trzbach) velmi zaujimave spestresnie vianoc 2012, pre mna osobne jednohubka s okamzitou dobou spotreby. 5/10. (EFM 2013)

Berlínská mise (2013)

Spicka po technickej stranke (hlavne vyborny zvuk) a rovnako aj choreografia akcnych scen - ci uz pride na strelne zbrane alebo kontaktne suboje (ktore ma na starosti reziserov dlhorocny kamarat a jeden z naj korejskych choreografov - Du-Hong Jeong). Dnymicky spionazny thriller, ktory slape neustale dopredu v dostatocnom tempe, aby ste si logicke chyby nestihali velmi vsimat, k comu dopomaha aj pomerne zlozitejsi pribeh (v zmysle poctu zainteresovanych osob a vztahovych prepojeni). Korejska akcna reziserska jednotka Ryu seung-wan kombinuje chytlavy mix od Bournea, cez oblubene korejske north-south problematicke vztahy a neda nespomenut aj na 10rokov stary, tiez korejsky (kontra)spionazny thriller Double agent/Comrade (aj vdaka tomu, ze tam tiez jdnu z hlavnych uloch hral Han seok-gyu). (EFM 2013)

Hoisawon (2012)

velky fail bud to scenaristicky, alebo zasah studia v postprodukcii, vysledkom coho je ako-tak zaujimava akcia, ovsem totalne nezvladnuta praca s postavami a vyvojom deja.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1. seria - 70%, 2. seria - 90% (ocenujem ten posun nerobit iba kopiu I. serie a vyvoj postav dalej, nez som ocakaval, plus prijemne mrazenie z toho, co potom nastoleni novej sachovnice ponukne 3. seria)

Charlie Bartlett (2007)

lepsie s pribudajucimi minutami a Kate ako vzdy vyborna a bodove hodnotenie dvihajuca...

2 $ocky (2011) (seriál)

1. seria - 80%, 2. seria - 80%

Ren zai jiong tu zhi tai jiong (2012)

Momentalne cinsky komercne najuspesnejsi film (prvy cinsky, ktory prekrocil aj hranicu1mld. cinskych yuanov). Cinsky eklekticka zabava, kde imho nie je dostatok globalnych prvkov, ktore by divakov mimo Cinu dokazali bavit cely cas, kedze viacero forov plynucich priamo z dialogov bude asi velmi tazko plne a funkcne preniest aj do titulkovej podoby.

Most (2011) (seriál)

skrz-naskrz severske, skrz-naskrz vyborne a precizne. A nic nemeni na tom ani fakt, ze finalny "twist" az privelmi kopiruje zaver jedneho z krimi-thrillerov 90. rokov (ked uvidite, pochopite), pretoze cesta k nemu je vydlazdena poctivo a takmer bez chyb. Som zvedavy na 2. seriu... . /// 2. SERIA - pre mna este lepsie ako 1. seria. Charaktermi prepracovane, pribehom zaujimave a aktualne. Je z toho kazdym okamihom citit KOMPLEXNOST - ako vyuzit este motivy z 1. sezony a prehlbit tak charaktery. A paci sa mi aj ta nekompromisnost, ktora zaroven nastavuje zaujimavu otazku a problem k 3. serii... - 100%. /// 3. SERIA - 100% aj napriek niektorym vyhradam... /// 4. SERIA - 90%