Pazuru (2014)

Číra anarchia a až groteskná násilnosť v príbehu o partii školákov, ktorí začnú terorizovať učiteľov ako i neskôr seba navzájom - minulo ma to.

The Search for Weng Weng (2013)

Hlavne za tu snahu rezisera vystopovat a vyposvedat pamatnikov Weng Wenga. Vysledkom je obraz cloveka a herca, ktory nemozno povazovat za spolahlivy a 100% pravdivy, pretoze aj pri tej snahe oddelit pravdu od mytu a legiend, sa to imho nie vzdy podarilo (ak to bolo vobec mozne). 7/10.

Až na doraz (2014)

Varovanie, ktoré je zároveň aj dobrou radou - čím skôr začnete na ten film pozerať ako na amorálnu, hodne čiernohumornú zábavu a nie ako na inteligentný thriller, tým väčšia je šanca, že si to užijete. A to aj vrátane samotného záveru, ktorý by v Číne určite neprešiel.... 6-7/10 [Cannes 2014]

Co děláme v temnotách (2014)

Vsetko co ste chceli vediet o zivote upirov a inych minorit a bali ste sa spytat...vampire-werewold-zombi zabavna reality docu show a velmi vtipna!

Zátah 2 (2014)

To, že Raid 2 prekonáva svojho predchodcu v množstve, kvalite a úrovni akčných scén je vzhľadom na to, v akom žánri sa pohybujeme, veľmi potešujúce. Mimochodom choraografia tohto filmu je niečo, ako z inej planéty... . Takmer každá druhá bojová scéna (s povestnou mega čerešňou v podobe záverečného duelu) ukazuje zdvihnutý prostredník a zároveň predstavuje aj hodenú rukavicu zvyšku sveta - či už Tonymu a jeho slonom, alebo hongkongskej elitnej squadre, či Európe a americkému kontinentu na čele s Adkinsom a Zarorom. Raid 2 je tak v tomto úplne nový level, ktorý zatiaľ na konkurenciu vzhliada z veľkej výšky, pričom (ne)prekvapivo samotné snímanie bojov je viac západné, ako východné (aj napriek častým dlhým záberom, prevažujú polocelky pred uhľadenosťou veľkých celkov). Ten najpotešujúcejší fakt je ovšem to, že za neuveriteľne dlhú dobu dostávame film s početnými martial art sekvenciami, ktoré sú usadené do komplexného príbehu rozmerov rozsiahlej kriminálno-gangsterskej ságy. Toto nie je bezduchá mlátička, toto je plnokrvný rodinný mafiánsky epos, ktorý od videohernej jedničky narástol do obrovských rozmerov s paletou plnokrvných postáv a ich uveriteľných motivácií. Všetko spojené do koreherentného spletenca. A hoci film nie je dokonalý a do tretieho dielu tvorcom želám hlavne ešte prísnejšieho dramaturga - režisér, scenárista, strihač a čiastočne aj choraograf Gareth Evans takmer v každom zábere preukazuje réžijnú sebaistotu, ponúka viaceré nezabudnuteľné strihové montáže a má ten správny cit pre prekladanie frenetickej akcie s momentami napätého kľudu - ticha pred búrkou, ošperkované drobnými "fórikami" odľahčenia, pričom stihne referencovať viaceré ikonické scény a motívy jeho obľúbených a známych filmov. A práca so zvukom predstavuje podobne malú-veľkú revolúciu ako priniesli bournovské eskapády od Greengrassa - to hravé prelínanie a rozvíjanie ruchu / buchu / tlkotu a hrmotu v deji filmu do hudobného podfarbenia veľmi účinne rytmizuje jednotlivé sekvencie a pridáva im na dynamike. Takže 9/10 a ani si rašej nechcem predstaviť, čo nám ponúkne záverečný diel. [Film videný v kine na veľkom plátne].

Bella a Sebastián (2013)

Pre mňa osobne ideálny mix filmu pre deti a zároveň aj odrastenejšieho diváka.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Takze premiera za mnou a veeelka spokojnost. Tam kde si Immortalitas ukusol prilisne susto zvolenym zanrom a temou, ktora nedavala miesto na momenty odlahcenia a vsetko sa to nieslo vo vaznom duchu, tam Socialisticky Zombi Mord ziskava body k dobru prave aj v miestach, ktore by mozno bolo mozne oznacit za slabiny a je tak nefalsovanou B-ckovou zabavou, ktora si je vedoma svojich produkcnych a zanrovych mantinelov. Sledovanie tohto filmu bol pre mna nefalsovany navrat v case do doby, kedy som s udivom hltal kreativne nadsenie v rannych filmoch Raimiho a Jacksona, ktori tiez nie nahodou prerazili filmami, v ktorych obmedzene produkcne zazemie dalo priestor aj na nedostatky, vyvolavajuce pobavenie a zaroven mohli ukazat cit pre kompoziciu zaberov, timing v strihu a sikovnost pri praci s maskami. A vela toho isteho je mozne badat prave aj v Socialistickom Zombi Morde. 7/10

Footsteps (2006)

Podobne ako pri mnohych inych tvorcoch, je obcas zaujijmave obzriet sa za prvotinami ludi, ktori sa medzicasom zapisali do povedomia divakov urcitymi, vyraznymi dielami. Gareth nie je vynimkou a za pribehom mladika, ktory po umrti otca sa stretava s muzom, vyzivajucom sa v natacani nasilnosti, je vidiet este silne produkcne mantinely a limity vo viacerych oblastiach, ale na druhej strane uz "vykukaju" aj urcite prvky, ktore sa v neskorsej tvorbe pretavuju do miestami az trademarkov. Footsteps, alebo alternativny nazov je aj Vengeance Day je tak viac vhodny ako studijny material nez plnokrvna filmova zabava.