Zlo neznámého původu (1983)

Takhle nějak to vypadá, když vám do baráku vleze nezničitelná, jak bobr velká krysa s IQ větším než půlka obyvatel ČR, a přivede vás na pokraj takového zmagoření, že si pak rozmlátíte celý barák. Vzhledem k námětu je tento postarší kus úplně s přehledem dívatelný, jsem dokonce na vážkách mezi 3* a 4*, ale kvůli konci, kdy se ten macek ukáže kameře v plné parádě, dávám silnou trojku. První půle je rozhodně nadprůměrná. 69%

Klaun k popukání (2012)

Jo, nadhodnocuju, ale splatter komedie je moje krevní skupina, navíc je skoro ohroženým druhem, takže mně to žile netrhá. Skupinka spratků při narozeninové oslavě přivede chudáka klauna do hrobu, za což si jim ten šašek drsně pomstí za několik let, až dojdou do adolescentního období, při jedné opět narozeninové hauspárty. Vtipné, krvavé, zcela jistě pro někoho sračkoidní, ale já se vysmál dosytosti. Týnejdžrská komedie jak má byt!

Past (1996)

Velmi povedený minimalistický gangsta thriller nejen o balíku peněz. Skoro celý film se odehrává na ploše dvou vedle sebe ležících bytů, v nichž dvě neskutečně svůdné sousedky Jennifer Tilly a Gina Gershon nejprve rozjedou se sexuální hutností natočeně lesbické hrátky, aby se potom pokusili ojet (o peníze) také charismaticky hrajícího manžela jedné z nich a mafiánka Joe Pantoliana. Na plnej to není, ale bavil jsem se královsky. 85%

Světová válka Z (2013)

No, Marca Fostera si mezi oblíbené režiséry rozhodně nedám. Je to fušer! Tenhle jeho nejnovější kus je netradičním, zajímavým, ale zároveň žánrově nesourodým (budiž) a bohužel chabě za svým cílem si jdoucím filmem. Bezesporu se jedná o originálně uchopený "zambies" snímek, jehož dějová a vypravěčská linka se odvíjí celkem kontinuálně, a kdy na diváka bez jakéhokoli objasňování původu nejprve doslova vybafne začínající apokalypsu, aby hlavní hrdinové hned od začátku započali survival jízdu. Po uhašení této situace se nečekaně master všech masterů Pitt jako elitní vyšetřovatel OSN vydává obletět planetu v chaosu, aby zjistil původ, důvod, spasil svět, při čemž se nečekaně včecko sere, a z chudáka Pitt se stává malinký řešeto. Závěr se pak odehraje v napůl Zeky zamořeném výzkumném centru, kde se Pitt snaží udat své poznatky. Tenhle evoluční děj a žánrový koktejl překvapivě dobře chutná, je konzumní, ale ke špici, na kterou mohl úplně s přehledem dosáhnout, nemá. Důvody? Pominu-li lehce skousnutelné nedostatky jako lehká a opravdu ne moc často se vyskytující demence (a tak co, dyť probíhá zombies apokalypsa) a taky scénáristickou nevymazlenoust v podobě nekompletního objasnějí "odkud, co, proč", pak musím dost nasraně nadávat z pohledu hororového fanouška. Ono se zde totiž krom tradičního hororového tématu o hororu hovořit nedá. Jedná se o řekněme pandemický akční thriller, který je díky podělané přístupnosti těžce při zdi seroucí. Ve filmu jsou desítky možností pro nabušené gore, strašně jsem si přál vidět vystřelený mozky, páčidlem rozbitý hlavy, useklý ruky, to všecko ve filmu je, bohužel jen jako. Doprdele! Chamtivost to holt opět vyhrála. Nic to ovšem nemění na tom, že thriller je to vynikající, kdy většina scén je krásně vygradovaná, dokonce jsem v kině hned několikrát poskočil na sedačce, ale jak říkám, tohle mělo potenciál pro úplně jinou řezbu. Škoda! Srovnání a podobnosti s Já, legenda jsou na místě. 85% Po zhlédnutí Director's Cutu zvedám na plnej. 90%

Kruh 2 (2005)

Jo, dodíval jsem se na to bez větší úhony. Je to sice střelnej prach prochcanej durch na durch, ale něco hodně málo se tam najde, takže za mě dva kusy. 40%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Od Guillerma del Tora (šestkrát podtržené) je tohle zklamání a hlavně škoda. Jako asi se nedá u takového filmu čekat nějaká namakaná dějová linie, ale proč se, když jdu na řezbu dinosaurů s robotama, musím v kině na dvou a čtvrt hodině asi tak 15x opotit, to prostě nepochopím a nejsem ochotný to akceptovat. Jóóó, kdyby del Toro vystřihal všechny zbytečnosti, klišé a srdceryvný scény, pak by z toho zbyl pouze Ron Perlman a Kajlu vs. Jaeger, načež by se z toho stal krásný "kraťásek" o délce asi tak hodinku, který by mohl být použit jako trailer pro druhý díl. Ano, tomu bych dal možná i ten plný počet. Proč trailer? I přes monumentálnost Kalju a Jaegers (a efektové orgie při jejich soubojích) považuju tohle pouze za předkrm. Omezení se na pár kusovek "po dvaceti letech" pouze otevřelo vrata té nechutné omáčce typu UHO, ze které jsem byl po dvou hodinách zmáchaný jak dobytek. Guillermo, proč jsi tak zebředl do klišé? Přitom při scénách v Hong Kongu, konkrétně pak třeba při Perlmanovu Kalju hypermarketu, na mě tak krásně dýchl Hellboy look, že se mně po předchozí hodině opět narovnaly nehty na nohách. No takových vlaštoviček se ukázalo jen pár, navíc se mi zdálo, že celý film je brán vzhledem k formě a obsahu paradoxně příliš vážně, takže i přes neoddiskutovatelnou laskominu v podobě Kalju vs. Jaegers, která konkurenci převyšuje, Pacific Rim v celkovém hodnocení prohrává například s Bayovými Transformers, nebo remizuje s takovou Bergovou Bitevní lodí. Sci-fíčkem roku zůstává Muž z oceli a my jdeme dál - Elysium! 69%

Christine (1983)

Velmi light horůrek, který mě i přes krapec přepálenou stopáž neskutečně bavil. Jde vyloženě klidovečku se slušně vystavěným příběhem o zdivočelém Plymouthu Belvedere, který už při výrobě stál pár lidí život (v lepším případě ruku), aby si pak po 20 letech podmanil jednoho šprta a kul spolu s ním krvavé pikle. No krvavé, kdo nedokáže postrádat v hororu gore, ať se tomuto vyhne, protože nějaká akce a "úmrtí" se zde určitě najdou, byť čistě ve vlažném, ale pořád Carpenterovském podání, jež se soustředí daleko víc na atmosféru, než-li na krev. Mě to bavilo. 70%

Uvnitř (2007)

Další vynikající francouzský horor, který se může zcela jistě chlubit naprosto výbornými prvními dvěma třetinami, jež se vinou v rámci thrillerového home invasion. Posléze se film promění ve finální jatka, která sice hrají v globálním gore měřítku prim, nicméně místy mě v této pasáži film kudlil jistou dávkou dějové nereálnosti. Tato výtka je ale opravdu velmi minoritní a týká se víceméně pouze jinak naprosto skvělé šavlozubé záporačky a jejího master skillu ve vybíjení skvadry policajtů. "Inside" scény a samotné zakončení jsou pak velmi stylové, takže po druhé projekci po velmi dlouhé době zvedám na slabší plnej kotel. V rámci žánru, kvůli originalitě a tomu špičkovému gore je tohle povinnost. 90%

Evidence (2013)

Byl jsem spokojený s Osunsanmiho Čtvrtým druhem a jsem v rámci možností spokojený i s Evidencí. Ve skutečnosti jsou to hodně slabé čtyři hvězdy, ale nenechám to tady strhat, když už i hovadina jako The Tunnel má 60%. K filmu - jedná se FFko uchopené tak, že jacísi "sběratelé kostí" analyzují nahrávky z něčeho, co by se dalo nazvat "Nevadský masakr švajcem". Sice se ani náhodou nejedná o žádný gore festival, nahrávky jsou místy "poničené", takže o kameře se ani mluvit nedá, ale na druhou stranu se po krátkém začátku pořád něco děje, což se od klasického FF shitu překvapivě v dobrém liší. Je to 60% a jedna hvězda z trucu...

Sezóna zabíjení (2013)

Koňská hlava Travolta s plnovousem pomalu jako Diktátor a nohu táhající, snad tisíciletej De Niro se nahání kdesi po divočině a vyřizují si účty z Kosova. Jedná se o velmi průměrný survival s několika dost slušnýma torture scénama a jakš takš zvládnutým gore, což ale jaksi nestačí na víc než o chloupek lepší tři kousky. Začalo to ve Varech, za půl roku to očekávám ve všední den hned po telenovele na TV Nova. 65%