Spring (2014)

Materiál pro romantiky, kterým nevadí trocha bizáru. Pro mě vůbec, ale jelikož jsem to v pohodě dokoukal, tak jste-li z dané skupiny, klidně si jednu hvězdu přihoďte. 55%

Chappie (2015)

Ty vole, já nevím, mě z toho tak bolí hlava, že se mně to ani nechce komentovat. Jak je mým dobrým zvykem, neposkvrněn trailerama vydal jsem se po páteční ožíračce do kina na Blomkampovu novinku s vírou ve zmírnění bolehlavu. No to jsem si dal! Jedná se totiž o totálně dementní film s paskviloidním příběhem jakoby Robocop vs. Číslo 5 žije, jenže první jmenovaný Chappieho válcuje akcí, druhý zase moralizováním. Obsahová prázdnota ja korunována otřesnýma hercema a ještě debilnějšíma dialogama, kterých mimochodem není málo, čímž chci poukázat na to, že jsem od Blomkampa čekal mnohem víc akce. Dál už budu chválit, bohužel výše zmíněné nedostatky jsou tak zásadní, že by je nepokrylo ani pár panáků, nad jejichž obstaráním jsem od půlky filmu začal usilovně uvažovat. Vizuál robotstva všeho druhu a toho mála akce je hodně dobrý, od Blomkampa nic neobvyklého. Na závěr si nechávám velkou pochvalu pro prvotřídní Zimmerovu hudbu a účast (nikolivěk hereckou) Die Antwoord (soundtrack). Tento atribut je tak silný, že získává Chappiemu druhou hvězdu a poráží tak další letošní turbosračku "bratrů" Wachowských. Odcházím hodit vertikál na štorc postele s mokrým kapesníkem na čele a očima na vrch hlavy. Děs! 45%

Champs (2014)

Dokument, který se točí víceméně striktně kolem Mikea Tysona a Evandera Holyfielda, což je docela škoda, protože jsem čekal o dost komplexnější pojetí tématu. Celé se to omezuje na (afro)Američany, takže například Lennox Lewis je zde jen v jednom záběru, navíc se zde tvůrci zaměřují na tvdrej černoškej chleba, tvrdej boxerskech chleba, což pro mě není zrovna zajímavej matroš. Ve výsledku nic moc, moc se mluví, málo se boxuje. 60%

Backcountry (2014)

Nemůžu říct, že Adam MacDonald svůj režijní debut pokazil, ale k doporučování to taky není. Je jasné, že film stál pár šupů, takže se zázraky očekávat nedaly, ale trocha scénáristické invence a uvědomělejšího, méně zběsilého nasnímání by neškodila. V podstatě se jedná o snímek postavený na jedné scéně, která je obestlaná klišoidní vatou. Na druhou stranu je třeba uznat, že daný moment je hodně dobrý, přičemž osobně bych si tipnul, že McDonald čerpal inspiraci v osudu Timothyho Treadwella, díky jehož znalosti mi možná daná scéna připadá ještě lepší, než doopravdy je. Plusem je taky sympaťačka Missy Peregrym. Nemyslím si, že Backcountry trumfne letošního Grizzlyho, který přeci jen poskytnul mnohem větší drive a uhlazenější filmařinu. Hned ale dodávám, že oba filmy jsou pojaté úplně jinak, takže srovnávat je je pitomost. Backcountry hraje na strunu reality, což se o béčkovém "animal slasheru" Grizzlym říct nedá. 70%

Velká šestka (2014)

Začátek, jež se nesl v duchu hi-tech, byl vynikající. Naplno jsem si začal libovat, že snad ani nedostanu akční ptákovinu pro děcka, ale zábavnou inteligentní komedii. Postupem času se mé znepokojení začalo zvyšovat díky parciálnímu snižování originality, a to až takovému, že se nebudu stydět nakřnout tvůrce z nejedné kráděže. Ale co, když se člověk pořád ještě fajn baví, dá se přivřít oko. Bohužel scénáristicky laciný akční závěr, neodpustivší si ani malinkou citovou vydíračku, nemilosrdně rozmetal všechny úvahy o zařazení mezi elitu. Ale jinak po dlouhé době fajn animák. 75%

Prodloužený víkend (1978)

Zlověstný film až doprdele. Al Gore tohle musí mít jako antidepresivum před spaním. Fakt překvápko a doporučení jako výživného animal hororu. 80%

Čarovný les (2014)

Je to sice hrůzostrašný znásilnění všech známých i neznámých pohádek, navíc otuplovaný muzikálem, ale já zas nemám až takovou potřebu se rozčilovat. Nějaký impotentní doslovný remake čehokoliv (klasické pohádky) by mě asi zvednul odulé mandle mnohem víc. Než se zjevili obři, bavil jsem se fakt dobře, pak už to uvadá, ale důvodu jít pod průměr fakt nemám. Nominace Meryl Streep na plešouna byl ovšem pěkný omyl. 50%

Bod zlomu (1991)

Lehce nadprůměrná oldschool kriminálka. Příběh mohl být trochu lepší, ale jinak spokojenost. 70%

Manželské etudy (1987) (seriál)

Ve vztahu k dané době. tfuj, geniální nápad.

Strážce duší (2005) (seriál)

Některé díly byly dost slabé, ale Noriska mi přišla děsně sympatická. Když se podívám, jakože se na TV skoro vůbec nedívám, co tam běží za břečku v dnešní době, tak se nestydím za to, že jsem se tohoto docela dobře bavil. 65%