Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Celá trilogie (či spíše série) těchto filmů je urážející. A to nanejvýš tím, že znásilňují svět Harryho Pottera, který je tak milovaný pro účely, které jsou v mnoha ohledech úplně nezávislé na fikci a kouzlech. Nicméně Fantastická zvířata se asi v tomto spletla. Myslí si, že tím, že vloží do tohoto světa, do éry, která byla “in” před 10 lety, nový hollywoodský příběh s hezkými lidmi, roztomilými a naprosto neuvěřitelnými (negativně) zvířátky a prázdnými dialogy na pozadí všudypřítomného CGI, že se znovu strefí do černého. Nicméně jen vysávají původní ideu a tím že si koupí počítačové techniky a hodí do filmu nahodilou neustálou hudbu nic nezmění, když film nedokáže zachránit ani Jude Law, tak asi nestojí za to. A navíc ani moc nedával (a částmi hodně) smysl.

Kingsman: První mise (2021)

Ani jsem nedokoukal, nějak se tento film snaží skloubit hodinu dějepisu s naprostou fraškou. Přičemž do toho vložil s jasným posláním korektnosti inteligentní britskou ženu a skvělého černého muže. To je dneska samozřejmostí a myslím si že je to v mnoha ohledech dobré zatímco někdy je tato korektnost na úkor kvality. Tentokrát to bylo úplně jinak. Místo toho, aby do hlavních rolí vložili “menšiny” spíše je zesměšnili. Udělali z geniální a šikovné ženy, špatně zahrané - no co, chůvu a z jednoho z nejlepších bojovníků sluhu čistící auto svému pánovi a tváříce se jako že jsou nejlepší kamarádi.

Kazatel (2011)

Moc nechápu proč je tento film tak univerzálně opovrhován. Přišel mi že dodal přesně to co od něj člověk očekává. Akci zasazenou do vzrušujícího prostředí. Nebylo zde nic navíc. Počáteční animace sice byla velice otravně popsaná vypravěčem a celkové znásilnění náboženství do role orwellovského ninja záporáka byla groteskní a až moc hloupá, ale jinak film velice dobře naplnil hlad po tupé akci, dobrých příšerách, převážně hezkých (a překvapivě i částečně velice dobrých) herců  a cyberpunku smíchaného s westernem. Doporučuji pro kohokoli kdo si chce odpočinout, ale nechce si lámat hlavu s morálními otázkami Blade Runnera ani se vyloženě vytočit nad hloupostí toho, na co se dívá.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Nevím proč tuto recenzi píšu, stejně si ji nikdo nepřečte, to je možná dobře, ale i tak bych chtěl zhodnotit tento snímek. Řekl bych, že se jednalo o zombie horor, který měl hlavu a patu, což se často nestává, plně vykreslil postavy a i bez všech těch zombie by to byl plnohodnotný seriál. Nicméně kolikrát můžete shodit nesmrtelného spolužáka z budovy než to začne být otravné? Jednou, oni to však udělali asi čtyřikrát. Zároveň se zdá, že stejný spolužák byl vlastně největší zkázou pro sympatickou partu protagonistů, i přesto však proti němu nijak nebojovali, vždy, když se někde objevil prakticky zabil jednoho z party zatímco se na to ostatní koukali (i s "předsedkyní" která byla nejspíše mnohem lepší než on) a občas se po jednom vystřídali a trošku do něj bouchli. Zároveň zde byli nějaké postavy, které by chtěli trošku více třetí dimenze, např. zmíněný záporák, nebo celá parta pohybující se okolo lukostřelců a především kráva pořád žvatlající o příjimačkách, s komplexy nadřazenosti kvůli tomu, že je o pár měsíců starší a neustále opakující, že umírá protože asi dvě minuty nekouřila, což jen dokazuje to, že člověk, který napsal její roli zřejmě nikdy nekouřil a snažil se udělat spíše nějakou karikaturu "cool" a nebezpečného děcka.

Pařba v Bangkoku (2011)

prakticky shot-by-shot replika původního filmu, je to urážející jediné co na tomto filmu je dobré je Zach Galifianakis, Ed Helms pořád kříčí jako naprostý idiot, Bradley Cooper je naprostý idiot, ale jěště všem poroučí, uráží a máchá rukama jako každý stereotyp Američana v zahraničí, a co mě nejvíce na osobní úrovni uráží je jak žádná postava s dialogem není z thajska, a nechci znít xenofobně, ale je docela pravděpodobné, že se v Bangkoku setkáte s někým kdo vypadá etnicky thajsky, je to urážlivé na umělecké, intelektuální i yenofobní úrovni.

Titan (2021)

Zvláštní, film jsem nepochopil, přišla mi to v podstatě úplná blbost, ale i přesto na něj pořád myslím a to je možná i důležitější.

Chaos (2021)

Film se mi líbil jelikož byl trošku jiný od klasického sci-fi Hollywoodu s krásnými herci a všudepřítomnou akcí. Nejvíce mě příjemně překvapili tři aspekty. První jsou myšlenky mužů, které mě tak uchvátili že mi poté přišlo zvláštní že je nevidím ve všech filmech. Další je malá nepředvídatelnost filmu. Ikdyž film sám o sobě je velice typickým a do jisté míry předvídatelných, dělá nějaké věci jinak než klasický Hollywood a tím také poukazuje na jeho chyby. Jako např. že neudělal z domovských stvoření nestvůry které každého hororově zabijí a že hlavní žena nepotřebuje pomoc od hlavního muže ve scéně kde si pro ní jde jeden vesničan a Todd jí beží zachránit, ale když přiběhne muž je už spacifikovaný. Třetí je celkové malé měřítko konce. V Hollywoodských filmech je typické že se všechny otázky vesmíru vyřeší na konci, ikdyž se občas nechává malá mezírka na dalších 95 komerčních dílů v budoucnosti, ale tento film  vůbec neřeší otázku za mimozemštany, nedává na konci protagonistovi nějaké nadstandartní schopnosti, ani prakticky scéna nekončí tím že by se protagonisti dali dohromady, vše končí jako by to skončilo v realitě, jediné co se vyřešilo byla smrt jednoho ze sta a film nakonec byl opravdu jen dopravováním jedné dívky k jedné anténě.

Cruella (2021)

Další film který se snaží vnést trošku rovnosti do patriarchálního Hollywoodu úplně špatným způsobem, který stejně bude obdivován každým druhým za to že do hlavní role dosadil ženu, kterou se snažil udělat tak mocnou a nezávislou až z ní udělal nesnesitelného malého fracka. Tento film by byl v celku stejně špatný jako mnoho současných povrchních filmů Emmy Thompson, kdyby zde nebyl ten zajímavý aspekt mody, tedy umění, který většinou není součástí tohoto typu filmu. Avšak ten přebíjí vše ostatní, co by bylo za normálních okolností naprosto nesnesitelné. Zaprvé je vidět že je to Hollywoodský film, který se snaží kopírovat britskou kulturu, ale po dosazení dvou britských herců kteří už hrají prakticky jen v amerických adaptacích anglie a po nesnesitelném přízvuku Emmy Stone tuto směšnou adaptaci dozajista mnozí odhalí. Za druhé mi přijde naprosto nesnesitelná nabubřelost, 1D vykreslení postav, které jsou navíc považovány za génie za to že udělají šaty o trošku delší než by bylo normální. Hlavní postava je je ze začátku otravná poté relativně snesitelná a ke konci kdy se promění v "Cruellu" naprosto odporná a sebestředná, i přesto že by toto mělo inspirovat nadějné mladé dívky či co je záměr tohoto filmu.

North Hollywood (2021)

Je vidět že toto byl film natočený mladými skateáky. Přišlo mi že se snaží kopírovat a zachytit stejně dobře tuto subkulturu jako Devadesátky ale jen se prezentovali jako idioti bez komplexních vztahů jak s přáteli tak s partnery. Což také možná část z nich je podle videí na internetu. Proč by to ale mělo udělat dobrý film? Muzika a nějaké scény ukazovali chyby nezkušených filmařů, ale co mne nejvíc štvalo byl scénář, který nejen že z protagonistů dělal idioty, ale vytvářel až schizofrenní a nereálné či naopak jednodimenzální vykreslení mnoha postav.

Mafiánovi (2013)

Možná nejhloupější film, který jsem ani nedokoukal. Film jsem ukončil poté co jsem zjistil že američani zamerikanizovali Francii a poté se jí posmívali. Nejdříve rozdělili školu do různých skupinek hňupů fyziků a cool dětí což se ovšem děje jen v Amerických filmech a možná také v jejich školách rozhodně ne v Evropských. Dále holka zabije raketou na tenis kluka jelikož jí pozval na piknik, přičemž aby to ospravedlnili tak z něho udělali jednorozměrného nereálného úchyla. A celé toto Americké znásilnění Evropské kultury pokud se to tak dá nazvat je završeno tím když nasraná matka vejde do obchodu hulákající že chce americké burákové máslo když a poté co si prodavač v osobní konverzaci udělá srandu z toho jak povrchní Američani jsou, tak všechny v obchodě zabije a vyhodí ho do povětří, potvrzujíce všechno co se prodavači na jejím národu nezdá. Nehorázná krávovina.