Hadí stisk (2001)

Tak za tenhle počin se Fred Olen Ray rozhodně nemusí stydět, je to takový "zlatý průměr" v jeho filmografii, ve kterém k zábavnosti přispěje i několik WTF momentů.

Half Nelson (2006)

Dětská herečka (Shareeka Epps) má něco do sebe a jednou z ní bude hvězda. Mimo ní, mě v zajímavém příběhu potěšil Ryan Gosling v hlavní roli a také ten reálný konec. Prostě příjemný film o nepříjemných věcech. // Febiofest 2007

Halloween (1978)

Bohužel k tomuhle jsem se dostal až poté, co jsem cca 4x viděl předělávku z roku 1981 od Ricka Rosenthala a ta mi příjde mnohem zábavnější i napínavější..)) Jinak ten hudební motiv je naprosto geniální, to je bez debat..

Halloween II (1981)

K tomuto jsem se vrátil již potřetí, možná počtvrté a je to čím dál lepší... Skvělý ústřední hudební motiv a atmosféra. Není nouze o napětí a zábavu... Potěší pak i řada dalších drobností - mj. film, který běží v telce, je NOC OŽIVLÝCH MRTVOL od Romera.

Hancock (2008)

Příjemná oddechovka. Svižná, vtipná, s nadhledem. Snad jen posledních 15-20 minut bylo slabších, přesto jsem po titulech jako IRON MAN, INDIANA JONES 4 nebo WANTED odcházel z kina konečně spokojený.

Happy, Happy (2010)

70%.. Po akční krimi LOVCI HLAV další milý pozdrav z Norska v našich kinech.

Harper (1966)

Zápletka s řadou zajímavých postav, atmosféra, pointa a herecké obsazení, to všechno bylo fajn. Paul Newman v hlavní roli hodně sympatický. Pamela Tiffin (Miranda) a Robert Webber (Troy) sice nemají na csfd svůj profil, ale tady byli k nepřehlédnutí..))

Havran barvy lila (1992) (TV film)

Psychologický film odehrávající se v prostředí jedné vesnické hospody těsně po revoluci. Do ní přichází muž, jenž za totality spolupracoval s režimem a ostatní z něho měli strach. Nyní se cítí jako svobodný občan, který může jít kam se mu zachce a mluvit s kým se mu zachce, ale lidi tak snadno nezapomínají a tak snadno neodpouštějí.. a tak atmosféra v hospodě pomalu houstne a schyluje se k neštěstí.

Hedwig a Angry Inch (2001)

Napodruhé se mi to líbilo ještě mnohem víc a jen co doběhly závěrečné titulky, dal jsem na videu zpátečku a to krásné finále (tři písně + další dvě se závěrečnými titulky) si pustil znovu. HEDWIG AND THE ANGRY INCH se dá prostě vidět víckrát a řada z vás si ho snad i zamiluje. Pominu-li krásný příběh u kterého se ani nechce věřit, že je fiktivní, dále nádhernou vizuální stránku (animované sekvence, kostýmy, atd.), tak ze všeho nejúžasnější jsou ty písně. Je jich zde opravdu hodně a jedna lepší než druhá. Potěší zejména diváky s rockovým cítěním, ale skladby mají jak úžasné texty, tak skvěle propracovanou strukturu a jsou hodně rozmanité (od vypalovaček až po balady) a tak se budou nejspíš líbit všem. Samostatnou kapitolu by si zasloužil John Cameron Mitchell, který kromě režie ztvárnil také hlavní postavu (ještě dříve ji hrál řadu let na Broadwayi) a také se na filmu podílel i v dalších ohledech (spolupráce na scénáři, napsal monology, složil hudbu). V roli Hedwig / Hansela je naprosto dokonalý, úžasně zpívá a jeho výkon je tou pověstnou třešničkou na dortu. Prostě nádherný film, který se může směle měřit s kultovním THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW.

Heights (2005)

Zajímavé drama mladého režiséra Chrise Terria, které však alespoň na mě působilo až příliš chladně. Téměř všechny postavy zde řeší svůj osobní život a takové téma mě rozhodně zajímá, ale celé to jen tak proběhlo bez nějakých velkých emocí, prostě tak. // Febiofest 2006