Psycho (1960)

Z komentářů se dozvídám, že Alfred Hitchcock nikdy nedostal Oscara. Jestli jsou i ostatní jeho filmy tak excelentní tak je to opravdu velká škoda. Už roky jsem totiž neviděl něco tak děsivého a napínávého. Závěr excelentní. Už teď se těším na další film mistra Hitchcocka.

Vlkodlak (2010)

Když si budu chtít pustit něco takového, určitě vyhraje Vlk (1994).

V žáru noci (1967)

Výborná krimi se skvělými herci. Je užasné sledovat napjatý vztah mezi R. Steigerem a S. Poitierem, který se postupně mění. Jen mě trošičku zklamal ten závěr a za to 4,5*.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Je neuvěřitelné s jakou lehkostí Paul Newman hrával. Mám rád filmy o boxu a tenhle se určitě řadí mezi ty NEJ.

Frajer Luke (1967)

Těžko napsat něco co už tu není a tak se budu jen opakovat. Paul Newman je FRAJER!!! To byl excelentní a nezapomenutelný herecký výkon. Smekám. Musím zmínit i skvělého George Kennedyho. Scény jako pojídání vajec, asfaltování silnice, hra pokeru, překopávání jam a samotný závěr to je něco co NIKDY nezapomenu!

Bez soucitu (2010)

Scenář moc smysl nedává, ale občas je dobré vypnout mozek a dobře se bavit. A já se s Johnem Travoltou určitě bavil. Střílel, hláškoval a rozhodně mu to sedlo více než v Únosu vlaku 1 2 3. A je jasné, že se to 96 hodinám nevyrovná. Což jsem ani nečekal. Takových režiserů je více, kterým se to nepovedlo. Za 3.5*.

Nezapomeň na mě (2010)

Četl jsem, že závěr je překvapivý, ale tohle jsem nečekal. Jinak souhlasím s larelay. Milovník akčních a hororových filmů spokojen asi nebude. Herecké výkony dobré. Za 4,5*.

I Love You Phillip Morris (2009)

Je to úžasný příběh, který se dal natočit ještě lépe. Herci výborní a určitě jsem se nenudil. Ba naopak jsem se občas dobře bavil. Tak jako O*R*I*N jsem v tom trošku viděl Muže na Měsíci a Chyť mě, když to dokážeš. Ale tyhle filmy jsou určitě lepší. Za 3,5*.

Ondine (2009)

Moc krásný příběh. Je zbytečné více o něm psát, protože bych mohl něco prozradit a to by byla škoda.

Petr Muk: Zrcadlo (2009)

Je to 20 let co se mi vryl Oceán a Petr Muk do srdce. Později Shalom i sólová dráha. Oceánu se, ale jen tak nic nevyrovná. Přesto pro fanoušky pěkná vzpomínka. Jen mi tam chybí Naděje.