Ten kluk je postrach 3 (1995) (TV film) odpad!

Zbytočné pokračovanie už beztak zbytočného filmu = nuda, trapas a odpad.

Pánská jízda 2: Poslední pokušení (2008)

Nápad síce naozaj nič moc, ale celý film je v podstate jedna veľká párty s kopou chlastu a sporo odetých slečien a za to človek rád nejakú hviezdu prihodí.

Jeden a půl rytíře (2008)

No ja by som zase až taký prísny nebol, veď sú Vianoce a film má rozhodne na viac, ako 40% na CSFD. Prekvapivo mi nevadili ani New Kids on the Block a uletený humor vyslovene potešil. Nehovoriac o tom, že už len pri pohľade na pripečeného Lancelota v podaní Tila Schweigera s tou jeho pážacou parochňou zákonite musíte vybuchnúť od smiechu.

Hvězdný prach (2007)

Ani neviem, kedy naposledy som sa pri fantasy filme tak perfektne bavil. Klobúk dole, keď je film kvalitný, s dobrými trikmi a nápadom - je jedno z akého je žánru. Nemyslel som si, že to vôbec niekedy napíšem, ale Michelle Pfeiffer s maskou stareny nemala chybu!

Martinka - Popoluška z Turca (2010) (pořad)

Martinka jasne za 5, to sa inak nedá a ja už sa teším na tvoj novoročný príhovor. Určite bude s Martinkou väčšia prča ako sledovať suchý súhrn celoročných udalostí od nejakého starého uja z hradu. Dúfam, že ti JOJka nejaký pristor poskytne aj na Silvestra, Veľkú noc, Víťazný február, poprípade by si mohla mať pravidelné "obveseľovacie" týždenné relácie, ako svojho času mal na Slovensku v 90tych rokoch Vladimír Mečiar. On mal vtedy popularitu nejakých chabých 80% a to si myslím, že ty Maťka už teraz máš na viac... drž sa, ty hviezda naša, čo šíriš slávu môjho rodného mesta dodaľeka. Držíme ti všetci palce, my nemáme také šance :)

Nezlobte mimozemšťany (2008) odpad!

To, že je táto komédia nevtipná - to by som ešte nejak odpustil. Sem tam sa to totiž stáva aj pri zdarilejších kúskoch. To, že je ale navyše neskutočne trápna svojimi kŕčovitými pokusmi o vtipy nasilu (ktoré samozrejme nevychádzajú) s so všadiaľ trčiacou lacnotou, to už neprepáčim. Jeden z filmov, ktoré už nikdy nechcem vidieť.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Ak som sa pri niektorých reality show našich komerčných televízií vyjadril, že siahli až na dno dobrého vkusu diváka, tak potom sorry páni a dámy - beriem späť. Tv JOJ prišla s megahnusom, ktorý ale z mne nepochopiteľných dôvodov priniesol megasledovanosť. A ja sa pýtam - ide tu ešte o to diváka pobaviť, alebo len o to, ľudí šokovať tým že dáme v najsledovanejšiu dobu na obrazovkách televízie priestor bande psychicky nevyrovnaných indivíduí, častokrát s IQ blížiacim sa k mentálnej subnorme, hlásiacim sa do show z rôznych iných pohnútok, len nie kvôli hľadaniu lásky? (nebudem menovať). Veľmi sa už teším na reality show "Dlaždič hľadá ženu", alebo !Kaderník hľadá muža", to by mohla byť skvelá zábava, ale ja radšej idem pohľadať po svete roztrúsené zvyšky zdravého rozumu a sľubujem, že na svojom tv už budem odteraz pozerať len dokumentárne stanice a filmy. Takže buď odpad, alebo za plný, v podstate je to jedno...

Martinka - Kleopatra z Turca (2010) (pořad)

Martinka a ja žijeme v malom mestečku, kde sa každý s každým dobre pozná a ja patrím medzi jej fanúšikov už od čias, keď pracuvala v našom miestnom pohostinstve. Som rád, že to dotiahla z bezvýznamnej reality šou až na svoj vlastný špeciál, ktorému dať menej ako 5 hviezd proste neprichádza do úvahy, do pi*e! Taktiež krásne zahviezdila aj jej kultivovaná a vždy distingvovaná mamička a som rád, že v takejto sledovanej relácii nezabudla urobiť aj reklamu našemu miestnemu pivovaru (ktorý už vlastne ani neexistuje, ale pivo pod zavedenou etiketou nám varia kdesi v Rimavskej Sobote, do pi*e!). Nezaostával ani strýko, ktorý svojimi brisknými postrehmi celú reláciu zjemnil a vniesol kúsok "pikantného" krčmového humoru. Nenadarmo tento renegát martinských ciest vo svojom autobuse robí mrzutým ľuďom cestujúcim ráno do práce už dlhé roky dobrú náladu, ako za starých dobrých čias mnohokrát aj mne, do pi*e, kur*a tu! Keďže je Martinka medzi mojimi priateľmi aj na istej sociálnej sieti, dať jej menej ako za plný by bola proste zrada a ja už len zaželám dievčaťu nech si užije svojich 5 minút slávy a vyrazí z toho, čo najviac sa dá a nech nikdy vo svojej prostej naivite nezistí, že sa stala pre mnohých ľudí len obyčajným spotrebným artiklom, ktorý im len dvíha sledovanosť, predaje a mastí im vrecká. Do pi*e, kur*va, ale som sa rozpísau, idem si dať vari radšej trocha vínka. Toho, čo u nás robievame z tých ríbizlí, aj tohto roku sme ho dosť narobili, kur*a, idem si je*núť Maťka na teba.

Amelia (2009)

Letí, letí, všetko letí, čo má krídla všetko letí! Zubatá Hillary Swank na Fokkeri cez Atlantik letí! Film nudný a nahlúply presne tak, ako táto detská riekanka počas celej svojej doby len nudí a nie je v konečnom dôsledku žiadnou poctou výnimočnej žene Amelie Earhart. Najsmutnejšie je, že si to Hillary ešte aj sama produkovala...

Bitva v Ardenách (2009)

Tak v prvom rade nerozumiem českému prekladu filmu, lebo táto patetická drámička pojednáva o mnoho iných veciach a brnká divákovi na romantickú strunu, skôr ako by sa snažila vykresliť vojnové besnenie v Ardénach. Osudy hlavného hrdinu Dona Smitha a jeho 94. východnej divízie sledujeme od jeho nástupu na vojnu v 19. rokoch - roku 1943 do 1945, ale celý film som sa nemohol prinútiť si k nemu a jeho chlapcom vytvoriť nejaké sympatie a vlastne celé to bolo len také na pol plynu a odsledované z povinnosti. Škoda.