Next (2007)

Myšlenka určitě dobrá, ale jak tady vidím podle okolních komentářů nejsem jediný, komu to připadá jako dost nevyužitý potenciál. Kino trailer byl opravdu luxusní, což se bohužel nedá říct o celém filmu. Závěr je docela v pohodě, ale film to z šedi podprůměru nevytáhne. Za pár týdnů si na to ani nevzpomenu. Mno, snad pouze na Jessicu, poněvadž tohle je zcela jistě první film, kde mi připadala dooost sexy. A Julianne s tmavými vlasy je taky docela kočka. Herecké výkony raději nekomentuju. A Nick? Asi se hodně baví s Travoltou, poněvadž jeho háro si jinak vysvětlit nedokážu. Btw- už jsem čekal, kdy budou kopírovat Matrix a tzv. bullet-time. Naštěstí se nekonalo. 3* jako vyšité;-)

Petr Pan (2003)

I když teď převážně frčí animované pohádky typu Příběh žraloka, Hledá se Nemo atd., jsem vážně rád, že se v tv vysílají klasické hrané pohádky. No, pohádky... Pár mrtvol, polibek ve 13 atd... Kýč, kýč, kýč,... a nakonec, když byli všichni šťastni se stará panna ujme malého chlapečka. Úchylné je možná slabé slovo. Jo a ještě by mě zajímal počet sebevražd malých dětí, kteří zkoušeli létat při pomyšlení na Kindervajíčko:-)) Dám tak 1*, aby se neřeklo.

Cashback (2006)

Představte si romatickou komedii s nádechem dramatu. Zní vám to divně? Hned vám to objasním: hlavní hrdina po rozchodu s partnerkou trpí depresemi a má klasické řeči o stálosti vztahů.. Polemizuje nad tím, představuje si to kolem a kolem... Věřím, že ho drtivá většina diváků bude chápat, takže jim to nepřijde jako trapné kecy. Celé je to pěkně oblečené do komediálního hávu. Takový příjemný humor, který vám rozhodně nebude cizí. Ne trapné skeče pro puberťáky, však mi rozumíte;-) A málem bych zapomněl- sice to již někdo tady zmínil, ale rád připomenu: doporučuju se na film dívat se svou něžnou polovičkou. Opravdu je to tím typickým filmem pro páry;-) 4*, pokud to sledujete sami, 5* s partnerkou. Já na to čučel sám.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Typický 2* film. Ale když si vzpomenu, jak jsem zbožňoval jedničku, jak u mě klesla 2, tak prostě nemůžu jít níž. Už jenom kvůli tomu Deppovi.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Donutil je mi sympatický. Jeho vtipné storky jsem kdysi poslouchal na kazetě a řehtal se u toho jako nadopovaný dostihový kůň. Ty časy jsou sice dávno minulé, nicméně musím přiznat, že jeho obliba u mě neklesla. Hrát tam kdokoli jiný, tak dám 3*, ale kvůli němu tu 4 přidám s radostí;-)

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Vynikající film, skvělé herecké obsazení (co si budeme pánové povídat, S. M. Gellar a R. Witherspoon jsou prostě kočky) a hlavně vynikající intriky. A zbožňuju filmy s překvapivým koncem. Už jsem se obával klasického amerického happyendu, ale.. Nenechte se mýlit;-)

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Snad každý kluk si přál zůčastnit se této soutěže. Já měl vždycky obavy a noční můry z toho, jak skáču do moře (jakožto neplavec) a lovím klíč:-)) Vzpomínám si, jak jsme na motivy soutěže zkoušeli s kamarády podobné hry. Akorát dívenky jaksi nechtěly přistoupit na souboj v bahně. Na tom jsme ale trvali:-))

Kruh (2002)

Tento film pro mě byl zlomový ze 2 důvodů- stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů, ale HLAVNĚ: objevil jsem Naomi Watts. Já se do ní snad zamiloval. Její výkon v Kruhu byl dle mého naprosto úžasný. Nedokážu si tam představit jinou herečku. Od té doby miluju blondýnky:-))

Repli-Kate (2002)

Po hooooodně dlouhé době komedie, u které jsem se "řezal" smíchy. Fakt! To se mi naposledy stalo u... Už si ani nevzpomínám. Vidíte to, taková je Repli-Kate vzácnost. A ta úžasná Ali Landry! Co dodat? Nebudu škudlit s hodnocením. Kdyby se natáčely takové komedie a ne stračky typu- černoch se převleče za blondýnu atd. To se maximálně 1x po celou dobu filmu usmějete, kdežto u Repli-Kate je to jiné. Jsem z toho filmu unešen, to snad jde poznat z mého komentáře, ne?;-)

Jedinečný (2001)

Jet Li je můj oblíbenec. Jeho přemetům a kopům se snad vyrovná pouze Tony Jaa. Příběh víceméně o ničem, ale přiznejme si to- na takové filmy se kvůli ději nedívá. Spolu s Utrženým ze řetězu jde jednoznačně o moji nejoblíbenější Jetovku.