Obávaný bojovník (2006)

Jet Li je můj oblíbenec mezi akčními hrdiny. Sympaťák, který přesně ví, jak koho nakopnout. Trošku jsem se obával, že Fearless bude něco ve stylu Tygra a draka, popř. Hrdiny. A jeho odlišnost mě právě zaujala. Jet Li jede.

Angel-A (2005)

Přiznám se, že francouzská kinematografie pro mě má svoje osobité kouzlo. Ať již je to mou oblíbenkyní Marion Cotillard nebo Lucem Bessonem. A vidíte- i když si tady Marion vůbec nezahrála, tak druhá podmínka je splněna. Ale abych trošku obhájil svůj názor proč se mi snímek líbil- vtipné dialogy, sympaťák André a výborná atmosféra, kterou jenom podtrhuje černobílé ztvárnění.

Armageddon (1998)

Co od tohoto snímku vlastně čekat? Přiznám se bez mučení, že jsem jej dnes (ve svých 21 letech) viděl poprvé. Přes veškeré nadšení mých znýmých jsem byl dost zklamán. Až moc vlastenectví v jednom snímku. Ach ti Američané;-) Ale Peter Stormar byl super. Jeho hlášky neměly chybu. A jak tak sleduju ostatní komentáře, tak nejsem jediný, komu se líbily. Nicméně se nepřidám do zástupu filmových maniaků, kteří tento film hodnotí vysoko. Uvažoval jsem nezi 2-3*, ale na 2 hvězdy je to "až moc dobré".

Zkáza lodi Estonie (2003)

Hlavními aktéry jsou reportérka, snažící se zjistit příčinu ztroskotání Estonie, a jeden z přeživších cestujících, kterému na lodi utonul syn. Čekal jsem něco jako Titanic, ale Estonie není ani náhodu romantika. Ti dva se ani jednou nepolíbí, což už jsem ve filmech dlouho neviděl. Ale dávám to jako plusový bod. Na druhou stranu je tady docela hodně hluchých míst, u kterých se budete docela dost nudit. Působí to jako klasická kriminálka německé produkce. Ono už stačí, když se podíváte na jména herců. Samá německá, popřípadě rakouská jména (čert, aby se v tom vyznal). Mezi tím vším zahlédnete Donalda Sutherlanda. Že by tvůrci zaplatili honorář Donaldíkovi a nezbylo jim na ostatní herce a na scénáristu? Možná, chvílemi jsem docela nabýval tohoto pocitu:-)

Cesta do fantazie (2001)

Jde o pěkný, poetický film s vlastnostmi typickými pro Japonce. Rozlehlost, ohromné komplexy, smysl pro detail, klasičtí japonští draci, čarodějnice... Ne vždy, když se řekne kreslený film, si musíme představit Toma a Jerryho. Existují i jiné kresleňáky, které jsou "tak trošku" o něčem jiném. Viz. třeba Cesta do Fantazie, popř. Trio z Belleville. Jenom, abych to měl černé na bílém předkládám úspěchy tohoto filmu: Oscar za nejlepší animovaný film (2003) Cena japonské akademie Zlatý berlínský medvěd (2002) V Japonsku překonal velkofilm Titanik a stal se vůbec nejvýdělečnějším filmem v japonské historii.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Stupidní komedie, která ani náhodou nedosahuje kvalit prvního dílu. Doporučuji shlédnout třeba dílka Schneidorova kolegy Adama Sandlera. (Ten má mimochodem i drobný štěk tady. No, spíše dělá xichty:-) ) Druhý díl mě zklamal na plné čáře, některé scénky mi přišly až moc nechutné a přehnaně stupidní. On to byl asi záměr autorů. Potom takové "komedie" nejsou určeny pro mě. Ale věřím, že někteří z vás se slušně pobaví.

Špatná výchova (2004)

Po filmech Vše o mé matce a Mluv s ní jde určitě o kvailtativně horší snímek. Nemyslím si to pouze já, jako nezávislý divák, ale i spousta fandů Almodóvara. Navíc pro vás může být šok, že jde o film, ve kterém se Mistr režie nezaměřuje na ženy. Čili posun jiným směrem. Chvílemi se možná ve spleti nejrůznějších retrospektiv nebudete orientovat a místy možná nezaregistrujete časový posun. I tak si myslím, že jde o velmi kvailtní snímek. Pokud nemáte vyložený odpor k artovým filmům, tak si myslím, že nebudete zklamání.

Góóól! (2005)

Film určený pouze pro fandy fotbalu aneb příběh o tom, kterak se z chudého kluka stane hvězda Newcastlu. Chvílemi hodně nadnesený snímek, připomínal mi Popelku:-)) Přesto dávám 4* a to velice prostinkého důvodu- filmů o fotbalu je málo. Resp. mě napadá vlastně jeden- Gól. A vzhledem k tomu, že mi tento sport není cizí, tak ty 4* dát musím.

Za nepřátelskou linií (2001)

Bylo to napínavé, vzrušující. Pořád se tam něco dělo. Není to typický válečný film. Spíš pořádný akčňák, který zhlédnete po náročném dni. Taková popcornová zábava. No a co? Nehrajme si na filozofy a někdy se i bavme;-)