Král Kalifornie (2007)

Oddychová komedie, u který rozhodně nejde o to, aby se diváci od začátku do konce svíjeli smíchy, protože hledání pokladu rozhodně není to, o co tady kráčí. A Michael Douglas má plus za tu vizáž, jestli se někdy bude točit remake Čáryfuka, tak je horkej kandidát.

Ruiny (2008)

A jaký z toho plyne poučení? Na exotickou dovolenou jedině s pořádnou bandaskou jedu na plevel.

Austrálie (2008)

Dlouho jsem nenarazil na film, kterej se snaží zalíbit za každou cenu všem, tak jako Austrálie. Rozjíždí se to velkým dobrodružstvím, sem tam pokus o vtípek, pak to přechází v romantiku, lásku, válku, rozloučení, shledání, má to svý záporáky i klaďase, přírodu a kdesi cosi a to všechno vypráví malej domorodej kluk, aby to bylo i náležitě roztomilý. Ve finále z toho ale vyleze jen další na oko velkolepej kýč, u kterýho mě při vědomí udržely jen dvě sakra silný kafe a fakt, že sem prochrápal celý odpoledne a měl sem naspáno dopředu.

Samuraj (2003)

Obrovský překvapení, Kurosawa namíchanej s Tarantinem, jestli je něco takovýho vůbec možný.

Tajný život včel (2008)

Na můj vkus sem tam přeslazený, ale sladit medem je prej zdravý, tak co.

96 hodin (2008)

Copak o to, akce se konala, ale to bylo asi tak všechno. Liam Neeson je s tim kamenym výrazem to co udržuje pozornost a to co dělá tenhle film zajímavým. Naopak problémem je Maggie Grace, která mě vyloženě vytáčela tím neustálým hopsáním a švitořením, vůbec sem si nebyl jistej jestli chci aby jí otec zachránil.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko měl možná v hlavě malinko bordel, to ale neni nic proti tomu, kolika lidem se obejvil podobnej problém po prvním dokoukání tohohle filmu. A soundtrack musim mít i kdyby nemělo bejt na chleba.

Určitě, možná (2008)

A všechna voda nakonec stekla dolů a Kuba si vzal Stázinu za ženu.....tak nějak.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Film přesně na pomezí tří a čtyř hvězd. Nebudu řešit proč, protože to sám pořádně nevim, zaokrouhlim dolu a pro příště má u mě Woody tu půlku k dobru.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Digitální pohádka o mimozemšťanech, která má svoje zápory i klady, rozhodně příjemně zkrátí dlouhej večer. Klady by byly právě ty celkem povedený triky a asi i Jennifer Connelly. A zápory SPOILER: přerostlej černej robocop a hlavně pointa filmu, že až bude lidstvo v tý nejhorší krizi, tak se dokáže změnit a chovat se tak, aby Zemi zachránilo.... kdo tomuhle věří, měl by si pomalu zamlouvat pěknej vypolstrovanej jednolůžák v Bohnicích.