Fakulta (1998)

Jeden z nejlepších hororů z roku 98. Báječné efekty a skvělé monstrum na konci. A fajn hlavní postava.

Moucha (1986)

Parádní originální horor, s docela velkou dávkou nechutností, a skvělým zpracováním. 8/10

The Invitation (2015)

Film přesně podle mého gusta. Nejděsivější horor co jsem za hodně dlouhou dobu viděl - neuvěřitelně skvěle natočené, s perfektní hudbou a kvalitními postavami. Neskutečný.

Kvílení vlkodlaků IV (1988)

Na začátku jsem myslel že tohle bude jeden z těch lepších dílů. Mýlil jsem se. Taková pičovina, až neskutečně trapně natočená, k smrti nudná, no prostě nechápu jak někdo příčetný může něco takového natočit. Chápu že někdo se mohl bavit při natáčení (nebo případném sledování) brakového druhého dílu, protože ten byl občas tak špatný že to byl možná záměr, ale tohle je tak nezajímavé a bez atmosféry. Do háje. Na tenhle díl jsem se společně ze šestkou těšil nejvíce, a hle - oba díly zklamaly. Šestka měla aspoň NĚCO, NĚCO! Tohle nemá nic. Kdo se u tohohle baví, je fakt nějakej divnej, sorry. Co film zachránilo od úplného dna, byly alespoň opět kvalitní masky vlkodlaků (kteří se ve filmu objeví až skoro úplně na konci), a úžasně zpracovaná proměna.

Pevnosť Boyard (2017) (pořad)

Klasická Reality show kde nechybí napětí, teda vlastně, chybí napětí, ale aspoň to není jako většina podobných realityshow, které jsou absolutním dnem dnešní společnosti a jejích morálních hodnot :)

Saw 3D (2010)

Saw je společně s Chucky a AvP universem moje nejoblíbenější hororová série, kde mě z těch původních žádný díl vyloženě extrémně neurazil. Finální díl původní série Saw je zatím nejvíce akční, a nejvíce takový mainstreamový - tudíž jde o zajímavou a celkem svěží změnu. Bohužel, scénář není tak realistický jako v dílech předchozích, postavy byly celkem nesympatické, a celý film vypadá, jak kdyby byl natočen v roce 1999. I přes tyto nedostatky se mi sedmé Saw docela dost líbilo, především kvůli dobré kameře, super hercům, a nadmíru propracovaným pastem. Třeba takový úvod nebo garáž patří k vrcholným scénám série. Máme tu opět více linek, jedna začíná až v závěru, kde se opět hodně objevuje bezcitný Hoffman. Ani závěrečný twist mi tolik nevadil. Celkově je to fakt zábavný film. Na druhou stranu, od výborné šestky je to značný krok zpět, ale nejhorší díl z prvních sedmi to pro mě není, pořád mi to přišlo lepší než pětka. Každopádně to vidím na takových slabších 80%.

Saw 6 (2009)

Po slabším pátém dílu návrat na vrchol. Díl se zatím nejkvalitnější prací s kamerou, fakt jako je to natočené hrozně pěkně a to i když se bavíme o Saw, které je objektivně vždycky natočené minimálně dobře. Hlavní postava byla nadmíru sympatická a příběh jsme tak mohli celý prožívat s ním, a bavilo to i když linka odbočila a přišly na řadu např. zvraty (ten finální je naprosto super, pokud si dobře pamatuji). Celkově je ale finále vážně dost dobře natočené, a jelikož je film celkem krátký, nenudí ani minutu. Zkrátka tohle je po čtyřce a hlavně pětce konečně zase úžasné pokračování, to si Saw rozhodně zasloužilo. Hudba samozřejmě na topu a pasti taky velice dobré, jen jich mohlo být více. Scénář je fajn, nejsou tam žádné totální logické lapsy, takže to neruší. Fakt nářez, nechápu jak už při šestém díle může být Saw franšíza pořád takhle silná. Tohle se fakt rychle zařadilo mezi moje subjektivně nejoblíbenější díly, narvu to i do top 3, myslím že spousta lidí bude stejně souhlasit. 89%

Sliz (1988)

Průměrný film, který drží na třech hvězdách alespoň fungující atmosféra, skvělý vzhled Bloba, a ok hudba. Zbytek, včetně příšerných postav, blbého scénáře a nesympatických herců vůbec nestojí za zmínku. 5/10

Hannibal (2001)

Skvělé pokračování kultovního prvního dílu. Ten byl sice lepší, ale i tohle bylo nadmíru povedené. Skvělý Anthony Hopkins, skvělá hudba, parádní řemeslo.