Panenky (1987)

Pohodové odlehčené béčko, které začne ale začne být zajímavé až v druhé polovině, na druhou stranu to mělo super závěr.

Temný úplněk (1996)

Bad Moon sice není nějak výborný film, každopádně atmosféru se mu daří budovat víc než slušně, a jde o žánrovku kterou si užijí i ti, kteří horory běžně nevyhledávají. Maska a efekty vlkodlaka nečekaně husté, nebojím se říci dokonalé. Tohle tedy beru jako jeden z těch lepších vlkodlačích hororů a líbilo se mi to více než každý jeden díl známějšího Howling.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Tohle mě zase trochu přesvědčilo že česká kinematografie není úplně naprosto odpadová ve všech směrech. Na to jak jsem slýchával že je to neskutečně násilný film je to ještě čajíček. Celkem působivé, na atmosféru Panny a netvora, nebo úchvatnost Spalovače mrtvol to nemá, ale aspoň se film narozdíl od Markéty Lazarové nepotápí v hlubinách trapnosti a nudy. Takže moje nadšení je někde mezi Spalovačem a Lazarovou, která mě ale málem zabila takže blíže to má ke Spalovači. I když kdyby byl film z USA, měl by samozřejmě tak o 10 - 15% méně.

Zelený rytíř (2021)

Brilantní fantasy pro trošičku náročnější diváky. Pro mě se zatím jedná o film roku, shodou okolností i o soundtrack roku (tak obě složky už si pro sebe ukradl Malignant). Největší kino zážitek za poslední dobu a jedno s nejstylovějších fantasy od dob Lord of Rings. 8,9/10

Tajemství loňského léta (1997)

Nadprůměrný teen slasher, který se snaží o zajímavé zvraty, ty bohužel příliš nezaujmou, a originální námět. Ten je docela dost dobrý, a film je kvalitně zpracovaný, každopádně postavy jsou těžce nesympatické (speciálně hlavní hrdinka), a záporák v závěru nepůsobí vůbec hrozivě. Kvalitativně zhruba na úrovni My Bloody Valentine.

Jezero smrti (2008)

Nejsilnější horor roku 2008 - dvě hlavní kladné postavy nečekaně sympatické, řemeslo velmi slušné, kamera parádní a záporáci neskutečně nesympatičtí, tak to má u tohoto typu hororu být. Spoiler - Celkem mě překvapuje že mi bylo docela líto dvou záporných mladíků (blonďáka a toho vysokého co od začátku protestoval proti všem těm nekalým věcem), a hlavně to, že u tohoto filmu speciálně jsem si z celého srdce přál good ending, ale když to skončilo tak nefér a tak smutně, tak jsem byl vlastně nadšený. Asi největší výtka směřuje k dvěma postavám - těm s té zlé party, kteří se u konce vytratí a není jasný jejich osud. Konec spoiler. Nicméně o naprosto nevídaném bezchybném hororu se stejně úplně mluvit nedá, hodně novodobých známých a obecně oblíbených hororů se mi líbilo více (např. Orphan, Descent, Insidious, Hills have eyes).

Útok z hlubin (1999)

Shark filmy nepatří zrovna mezi nejoblíbenější nebo nejkvalitnější hororové sub-žánry. Každopádně tohle je pro mě rozhodně jeden ze zatím nejlepších filmů o žralocích. Deep Blue Sea je jedním z těch velkolepých hororů, u kterých to nepůsobí divně. Super hudba, povedený konec. Prostě kvalitka a mě se to líbilo více než všechny díly Jaws.

Metro (2004)

Kvalitní, nenudící, temná, napínavá žánrovka s působivě nechutným záporákem. Rozhodně si to zaslouží kolem 70%.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Jestli si zatím nějaký horor z tohoto roku zaslouží nějakou větší pozornost, bude to za mě právě druhá část trilogie Fear Street. Celkem slušné postavy, feeling osmdesátých let a slasherů (friday the 13th), dobrá hudba, skvělé řemeslo a kvalitní scénář. Celkově to byl jeden z nejzábavnějších čistokrevných slasherů za posledních pár let. Fakticky.