Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Citlivý film plný klišé, schematickych postav záchranných i kvalitními herci velmi očekávatelně a paradoxně slabý řemeslně i výpravou. Nevím klavírní hudba je po pár minutách takřka nesnesitelná.

Po životě - Série 1 (2019) (série)

Překvapivě citlivý seriál z pera komediálního kata Rickyho Gervaise. Okamžiky smutku a melancholie ale často střídá krutě přesná poprava prakticky kohokoli, kdo je na blízku. Tak to má být!

Ošklivé lahůdky (2018) (seriál)

Vtipne a hodne jine povidani o jidle a o jeho promenach od tradicnich receptu az k soucasnym trendum.

Vánoční koleda (2019) (seriál)

Clovek si musi na tohle syrove a tak trochu nekouzelne zpracovani zvykat. Je docela osvezujici videt za oponu - proc Marley pomaha duchum s jejich praci, proc sami duchove nesoupnou Scrooge rovnou do pekla nebo proc je tenhle hajzlik tak zajimavym kouskem na vystraseni? Kvuli tomu, ze vrci na koledniky? Uplne mi nesedla kamera a postprodukce (i kdyz je celkove zpracovani velmi velkoryse) ale velkou pochvalu si zaslouzi obsazeni a samotne vykony hercu. Snad jen dalsi z uliteb nesmyslne honbe za politickou korektnosti v podobe pani Critchetove nemuze zdravy rozum uplne pochopit - smisene manzelstvi v polovine 19. stoleti? Please...

Psí veličenstvo (2019)

Tenhle film bohužel nepobavil ani mě ani moje děti. Velmi průměrně natočené a takřka bez jediného slušného vtipu. Přitom bez potenciálu to nebylo - Donald Trump, královna... to chtělo hodně talentu, natočit to takhle nudně. Na vině je jak scénář, tak timing takřka všech scén. To že je příběh velmi předvídatelný bych klidně přešel, ale že je hlavní hrdina pěknej hajzl a pak je z něj jen zamilovanej hajzl, to vadilo jak mně tak dětem.

Na vlastní Čočík (2018) (pořad)

Strašná animace, ubohé dialogy a celé je to monotematické a repetitivní. Hele to vůbec není špatný. Vypadá to dobře a ještě líp to voní.

Dokonalá loupež (2018)

Bavilo a to navzdory scenáři připomínajícímu neprůstřelnou vestu po bankovní loupeži. Butler je hustej jak bramboračka od babičky, ale jeho charakterová linka je v půlce utnutá a jako kdyby na ni režisér zapomněl. Ale i tak poslouží k tomu, aby si ho člověk oblíbil a nybl mu ukradený jak kolemjdoucí.

Grinch (2018)

Je to pro deti, jen pro deti. Par padu na hlavu, nejake to pitvoreni, bidne vystaveny pribeh a nic moc postavicky. Fajn hudba a pekny vizual ale ponozky nikomu nesroluji...

Coco (2017)

Vizuálně nejosobitější a nejcitlivější film of Pixaru vůbec. Každá scéna je naprosto nádherná, nemám vůbec tušení kam ještě můžou bohové animace dál jít. Samozřejmě musím pochválit úžasný příběh, ale co mi přijde moc moc příjemné je český dabing. Protože je Coco hudební film, extrémně závisí počeštěná verze na pěveckých výkonec našich dabérů a hlavně titulní postava Miguela je fenomenální! Tohle se povedlo od začátku do konce.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Taková škoda! Líbí se mi ten svět, líbí se mi hromada nápadů, které scénář přinesl. Co mě ale absolutně ničilo byla povrchnost charakterů (mně bylo totálně fuk, jestli v příštím záběru někomu z hrdinů emzák urve hlavu...), přehnaná "žvýkačková" estetika filmu a hlavně a to úplně nejvíc - hlavní postava. Někoho tak nesympatického už jsem dlouho ve filmu neviděl (počítám i záporáky). Evropská produkce si hodně rozmyslí další takový monstr-projekt :( BTW začátek filmu (rozvoj stanice Alfa) je totálně boží!