Kanibal

Počítačový grafik

homepage

• 17.6.2009  21:24
    Modrý samet (1986)

Vyplnil jsem "díru ve vzdělání"; rozhodně nemůžu upřít Modrému sametu typickou Lynchovskou naléhavost a působivost, užil jsem si ďábla v podání Dennise Hoppera... ale k páté hvězdě zcela určitě chybí prvek ohromení, ten se nedostavil.

• 15.6.2009  09:08
    Valkýra (2008)

Na pět hvězdiček je vše až moc navoněné a popkornové, ale zároveň se Valkýře nedá upřít napětí, dynamika scénáře, výborná kamera a skvělí herci (náckové s britským akcentem, wow!) - zejména pak Bill Nighy a Tom Wilkinson. Cruise je tak nějak těžko uvěřitelný - ale to už je asi celou tou náladou, která ohledně něj panuje.

• 1.6.2009  09:36

Coraline ukazuje vše co dnes chybí nepixarovým disneyovkám - lehkost, šarm a obrazová originalita. A pan Bobinsky - čechorus, to jsou jasný body ;)

• 12.5.2009  09:20
    Star Trek (2009)

Děkuju, děkuju, děkuju!!! Star Trek žije a jestli po tomhle filmu, který vzdal původním filmům a sériím velký hold a zároveň celý fenomén ST posunul směrem k současnoti, nepřijde oživení série, bude to pro mě rána. Zachary Quinto je správý dravý ničema, ve kterém ale už vidíme legendárního kapitána Jamese T. Kirka, Spock formuje svůj vztah k pravidlům... vše je takové jaké má být, triky jsou úžasné a padouch je lump až na půdu. Prostě dokonalé.

• 5.5.2009  08:30

Jedna hvězdička z těch mých tří je za soundtrack, jinak jde o nepříliš zábavný úlet s dobrými herci a slušnou atmosférou. Tudy ne, Wime...

• 1.5.2009  17:11

Amatérsky natočený film. Nejde zde však o amatérismus tvůrců, ale podmínek a i když je tento hendikep neustále přítomný a viditelný (hlavně slyšitelný), nelze snímku upřít působivost, se kterou popisuje atmosféru předměstí obydleného černou komunitou - jejich životy, problémy a radosti. Film je lyrický, nejde o příběh, jen sledujeme malý okamžik života jedné obyčejné rodiny a poznáváme z intimní blízkosti vztahy jejích jednotlivých členů a nejbližších sousedů a přátel.

• 14.4.2009  18:55
    Fontána (2006)

Hodně navoněné, tajemstvím a všehomírem zahalené, ale uvnitř vlastně poměrně jednoduché. Vynikající herci, kýčovitá stylizace, ale zároveň nezpochybnitelná originalita. Celkově bohužel nepříliš chytlavý snímek.

• 29.3.2009  15:50

Působivé a dost temné drama o životě člověka, který pohrdal vším kromě svých vlastních potřeb. Už na začátku nás Richet dostatečně šokuje, abychom věděli, že tenhle příběh nebude o Zorrovi, nepůjde o limonádu a rozhodně si nebude brát servítky. Mesrin je chladnokrevný, ale stále je člověkem a proto v nás neustále vzbuzuje alespoň minimální sympatie, které jsou ale pravidelně narušovány drtivostí jeho činů.

• 10.3.2009  11:24
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Velká jízda - tak trochu Přátelé, ale s méně klišé a přeslazení.

• 1.3.2009  00:59

Precizní režie, silný příběh, vynikající hudební doprovod a výborní neokoukaní herci. Zase jednou Akademie nešlápla vedle.

• 15.2.2009  15:15
    Taxidermia (2006)

Bizarní, zajímavé, odvážné... jistě, ale to je návrat Spice Girls taky. Taxidermia mě nedokázala v záplavě divokých obrázků a naprosto ujetých situací pořádně zaujmout, spíš než o filmařské umění a zábavu jde o zkoušku co divák snese (bez primárního pejorativního důrazu na tato slova). Každopádně za zkouknutí stojí, vyzkoušejte svůj žaludek a liberalismus.

• 15.2.2009  15:08
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nerdi, geekové, atraktivní blondýna a indický stydlín s psychickou blokací mezipohlavní komunikace... tohle nemá chybu

• 22.1.2009  09:18
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Jako komické scénky to ještě beru...

• 18.1.2009  20:04

Coenové nám předkládají absurdní, chvílemi hodně veselou a chvílemi hodně krutou (většinou to jde ruku v ruce) záležitost, kterou jako obvykle staví na vynikajících hercích a kvalitní režii. Jo, občas je to trochu komplikované, ale nic co by se nedalo přežít.

• 12.1.2009  13:16

Originální a strhující příběh života jednoho podivuhodného člověka - bez slabých míst, s geniálními (neviditelnými) triky, bezchybnými herci v mistrovské režii jednoho starého mazáka. Brad Pitt, Kate Blanchett a Tilda Swinton (neuvěřitelné jak dokázala na tak malém prostoru rozehrát tak silnou postavu) naprosto září a dodávají celému "případu" na uvěřitelnosti, ač je zcela neuvěřitelný. *** Díky Lakikakimu za upozornění na kravinu v mém komentáři ;)

• 4.1.2009  16:19

Na Lynche až neuvěřitelně civilní příběh o smíření, o oběti a stáří. Citlivě natočené, občas trochu hapruje v obraze nižší rozpočet, ale to není důležité.

• 2.1.2009  21:13

Step Brothers jsou přesně takoví jací by měli být - pošahaní, politicky nekorektní, rozhodně nejsou natočeni podle skutečné události a Ferrellovi byste jí nejradši hned natáhli. Ale je to sranda.

• 2.1.2009  20:06
    Majestic (2001)

Ačkoli Jima zbožňuju a námět je poměrně sympatický, dostavilo se znatelné zklamání. Z Majesticu vypadl vcelku tuctový film s patetickým závěrem.

• 28.12.2008  21:55

Into the Wild ve vás najde i to co jste netušili, že tam někde uvnitř máte. Ačkoli je Christopherovo rozhodnutí na první pohled nepochopitelné, film vám dokáže, že byla jeho motivace naprosto jasná a že vám vlastně něco takového vůbec neni cizí. Precizně natočený i zahraný film, který je pro mě překvapením roku.

• 23.12.2008  13:38

Do kina jsem šel raději bez očekávání a vyplatilo se. Bez předsudků se dá říct, že vás tenhle film nebude nudit, je co sledovat... ale je tu pár ale. Přes jistý talent, který Tauš projevuje při přenosu obrazové lyriky a jisté melancholie na diváka dochází až často ke krokům vedle - podivně přehnané detaily na tváře, trochu zmatečné ostření, umanuté opakování detailů na cigaretu... A pak ty dialogy. Ty tak šustí papírem a jsou často vyloženě špatně podané. Celkově herce spíš chválím, někdo mě vyloženě nezklamal. Samozřejmě po filmu, který milují tři generace těžko mohla přijít plnohodnotná náhrada, ale naštěstí nedošlo k vyloženému průseru.

• 16.12.2008  01:01
    Rollerball (2002)

Tohle dílko působí jako béčko z 80 let... je až nepochopitelné, jak se dá utopit 70 milionů dolarů - co za to dokáže natočit Del Torro a co McTiernan. Tohle je hodně nepovedená jízda na PCP, budeme se tvářit, že tenhle film nevznikl a za největší blbinu Jeana Rena budeme dál považovat Růžového pantera.

• 16.12.2008  00:55

Takhle rozházet tolik peněz a potenciálu!

• 9.12.2008  10:41

Mizerně natočené - přitom potenciál byl. Slušní herci, obvyklý námět...

• 9.12.2008  10:40

Nebýt tradice v podobě úspěšné série, veškerá pozornost by se omezila na starého hrdinu a spoustu investovaných peněz. Jinak je IJaKKL je nuda a sice solidní, ale nepříliš pozoruhodná zábavná blbinka.

• 2.12.2008  10:11

Celý námět byl ohlodán na holou kost a zbyla jen řídká popkulturní polívka o bohatých parchantech, kteří mezi sebou souloží a jen čekají, od koho z nich je to jen podraz. Dvě hvězdičky jsou za přívětivou stopáž a hezký holky.

• 30.11.2008  14:28
    Game Page (TV pořad) (1998)

Je to zajímavé, ale hůř už se to asi dělat nedá.

• 30.11.2008  11:07
    Duna (1984)

Artové sci-fi v duchu obvyklé tvorby Davida Lynche... ale tentokrát je to trochu jinak. Vše je přímější, jasnější ale zároveň i podivnější. Duna je trochu těžká látka a příliš se jí nedaří zaujmout ani fanoušky sci-fi ani fanoušky Lynche. Vyniká samozřejmě hudba a celková atmosféra, která je skutečně výjimečná. Jako film žádný zázrak.

• 30.11.2008  11:03

Dušan Klein nepřekvapil a potvrdil svou pozici televizního režiséra s naprosto odpudivou rutinou. Celý námět filmu je nebetyčná volovina a měl mě varovat. A Marek Vašut už definitivně ztratil pud sebezáchovy a hraje ve všem, co mu nabídnou. Ach jo.

• 26.11.2008  15:08
    96 hodin (2008)

Zábavná akce s výborným Neesonem. Bohužel nic víc, proběhne, pobaví, vyšumí...

• 26.11.2008  14:36
    Hlava 22 (1970)

Mám trochu obavy, jak vyzní některé části děje člověku, který nečetl geniální Hellerovu knihu, ale já jsem byl velmi spokojen. Kdo čeká běžný válečný film bude hodně zklamán, zde se dočká jen extrémních figurek ve válečném soukolí v čele s šíleným Yosarianem.