Temný rytíř povstal (2012)

Poslední Nolanův netopýří film hodnotím lépe než předchozího Temného rytíře. Nevadila mi tolik délka a i když film nemá Jokera, který byl prostě geniální, je neméně našláplý a spektakulární. Bane je padouch jako stehno a skutečně dokáže Jokera docela dobře nahradit. Slyšel jsem hodně řečí o politické angažovanosti filmu a spoustě náznaků, ale je to naprosto snesitelné a vždy účelné - žádné pološílené poselství se nekoná. Nechci spoilerovat, ale lehce mě zklamala poslední čtvrtina filmu, ale žádné trhání žil. To že je film skvělou podívanou je poměrně jasné, je to jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděl - Nolan se naučil využívat obrovské rozpočty, které mu producenti přihrávají, z herců těží maximum a hudba Hanse Zimmera je.... no geniální! Kdyby pro nic jiného, tak pro to jak film vypadá, hraje a působí stojí za to na něj jít. BTW - Cotillardka nějak přibrala a Hathawayka zase shodila, ne?

Půlnoc v Paříži (2011)

Bohužel to není víc než příjemné zastavení v Paříži.

Bastardi 2 (2011)

V tohle dílku všechny dialogy nechutně šustí papírem, pár dějových linek je nedořešených a většina herců to fláká až to bolí. Krampol s Brožovou... nevím čím se ti lidé živí, ale doufám, že to není herectvím. Tak se jejich činnost před kamerou fakt nedá nazývat. Docela se dalo dívat na Dejdara a Andreje Hryce.

Pařba v Bangkoku (2011)

Dvojka už zdaleka nefunguje tak jako první díl. Vykrádá sám sebe a celých sto minut spěje k očekávanému konci, po kterém si řeknete, že to máte konečně za sebou. Pár vtipných okamžiků je obligátních, ale je to spíš průměrné komedie než hitovka, jako minule.

Transformers 3 (2011)

Šílenější, barevnější, víc robotů, víc vejbuchů... víc nudy, víc nesmyslů a víc klišé. Nedík.

Velká vánoční jízda (2011)

Vynikající! Moderní/klasický vánoční příběh (západního santa-clausovského střihu) s hromadou hlasitě-vtipných hlášek a detailů, které jsou jen tak ledabyle poházeny v okolí. Jen dva nepříjemné detaily: co takhle titulky pro nás neděti? Co takhle nepojmenovat v české distribuci film naprosto bezpohlavním sračkovitým názvem, ale držet se originálu? Doteď nejsem schopen udržet ten bezpohlavní blábol a film označuju jako "Arturovy Vánoce".

Rychle a zběsile 5 (2011)

Já nevím, asi je to nejfilmovější díl série, ale všechny ty existenciální moudra o svobodě a pomstě a bla bla... je to pořád stejný. Není to špatně natočený film, akční scény mají náboj, ale nelogismy z tohodle "vážného" filmu čumí víc než kdy jindy. Jinak obsazení exRocka Dwayne Johnsona byl skvělý krok, je perfektně drsnej a proti klasickému záporákovi s prachama je rovnoceným soupeřem pro tlustocha Diesela.

Dokonalý trik (2006)

Kdy přesně jsme zjistili, že je Nolan génius? Už u Mementa, kdy dokázal zpracovat působivý film z toho nejšílenějšího scénáře, který dal dohromady? Nebo při remaku Insomnie? To asi ne, ten byl až příšliš nevýrazný, ale Batman začíná nebo právě Dokonalý trik už to museli říct. Skvěle pracuje se scénářem, buduje atmosféru a chemie postav... v tom je nenapodobitelný. Tenhle film diváka pohltí a vy Nolanovi uvěříte prakticky cokoli. Masterpiece!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Kdo mě zná ví, že jsem fanouškem téhle série už od začátku. Konec mě pak poměrně zklamal - dialogy skutečně neodpovídají dospělému filmu o skoro dospělých lidech, spíš je to takové hloupoučké žvatlání. Významné postavy dostaly jen minimum prostoru (Severus Snape, Draco Malfoy...) přes rozdělení poslední knihy na dvě části několik míst prozrazovalo silné zásahy nůžek. Finální souboj však proběhne poměrně zdařile, nikdo neodejde jako přizdisráč. Jo a trochu mi vadilo, jak dopadl můj oblíbenec Remus... ale nevím jestli je to chyba knihy nebo filmu. Není to špatné, ale na závěr velklolepé série jsem čekal víc...

Maverick (1994)

Westernová komedie? Jedině Maverick!