Duna (1984)

Artové sci-fi v duchu obvyklé tvorby Davida Lynche... ale tentokrát je to trochu jinak. Vše je přímější, jasnější ale zároveň i podivnější. Duna je trochu těžká látka a příliš se jí nedaří zaujmout ani fanoušky sci-fi ani fanoušky Lynche. Vyniká samozřejmě hudba a celková atmosféra, která je skutečně výjimečná. Jako film žádný zázrak.

Svatba na bitevním poli (2008)

Dušan Klein nepřekvapil a potvrdil svou pozici televizního režiséra s naprosto odpudivou rutinou. Celý námět filmu je nebetyčná volovina a měl mě varovat. A Marek Vašut už definitivně ztratil pud sebezáchovy a hraje ve všem, co mu nabídnou. Ach jo.

96 hodin (2008)

Zábavná akce s výborným Neesonem. Bohužel nic víc, proběhne, pobaví, vyšumí...

Hlava-22 (1970)

Mám trochu obavy, jak vyzní některé části děje člověku, který nečetl geniální Hellerovu knihu, ale já jsem byl velmi spokojen. Kdo čeká běžný válečný film bude hodně zklamán, zde se dočká jen extrémních figurek ve válečném soukolí v čele s šíleným Yosarianem.

Shrek Třetí (2007)

Skvělé tržby, skvělé technicky, ale je to nebetyčná kravina s nudným scénářem a trapným humorem. Škoda série.

Maska (1994)

Carrey je prostě génius - dává své postavě všechno své charisma a komediální talent. Bez ně by film nebyl nic, s ním je zábavný, barevný, úžasný.

Tropická bouře (2008)

Tahle sbírka pohlavků všem hollywoodským klišé je perfektně zahraná a provedená. Když přistoupíte na styl humoru, který není tak přímočarý, jak by člověk předpokládal, dostanete královskou dávku zábavy. *** Po druhém shlédnutí v kině musím uznat, že místo pěti* dám jen čtyři - tam kde film dýchá z plných plic, bavíte se skvěle, ale okamžiků, kdy tak nějak spíš čekáte na nějakou srandu je až moc.

Kung Fu Panda (2008)

Výborně! Nejlepší 3D animák od Dreamworks. Vtipné, promyšlené, dotažené, technicky vynikající! Tématika čínské mytologie dodává filmu šťávu a konečně mám pocit, že nejde jen o malovaný hloupoučký road movie.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Premisa, že pop 80. let poškozuje kyčelní klouby je zdaleka nejvtipnějším okamžikem filmu. Jinak Hugh je milý a zábavný jako obvykle, Drew se definitivně chytila v novém tisíciletí v roli hodné holky a jinak je film hlavně nevýrazný. Ale tak jako protagonisté, je i on vlastně... milý.

Quantum of Solace (2008)

Ještě nikdy nebyl Bond jako "superhrdina" tolik uvěřitelný a přitom fascinující. Aby zůstala "série" filmů o agentovi s povolením zabíjet moderní a nebyla nechtěně směšná, muselo dojít k posunu, který započalo Casino Royale a Quantum of Solace v něm pokračuje. 100 minut napětí a skvělé akce (ano, Greengrass umí akční záběry líp) s extraktem charismatu Danielem Craigem v hlavní roli. Jen větší záporák chyběl, ale to je snad jediná výtka, kterou mám. BTW Cival dal dvě hvězdičky... něměl by chodit na filmy naštvanej, nešťastnej nebo rozhodnutej.