Fontána (2006)

Hodně navoněné, tajemstvím a všehomírem zahalené, ale uvnitř vlastně poměrně jednoduché. Vynikající herci, kýčovitá stylizace, ale zároveň nezpochybnitelná originalita. Celkově bohužel nepříliš chytlavý snímek.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Působivé a dost temné drama o životě člověka, který pohrdal vším kromě svých vlastních potřeb. Už na začátku nás Richet dostatečně šokuje, abychom věděli, že tenhle příběh nebude o Zorrovi, nepůjde o limonádu a rozhodně si nebude brát servítky. Mesrin je chladnokrevný, ale stále je člověkem a proto v nás neustále vzbuzuje alespoň minimální sympatie, které jsou ale pravidelně narušovány drtivostí jeho činů.

Milionář z chatrče (2008)

Precizní režie, silný příběh, vynikající hudební doprovod a výborní neokoukaní herci. Zase jednou Akademie nešlápla vedle.

Taxidermia (2006)

Bizarní, zajímavé, odvážné... jistě, ale to je návrat Spice Girls taky. Taxidermia mě nedokázala v záplavě divokých obrázků a naprosto ujetých situací pořádně zaujmout, spíš než o filmařské umění a zábavu jde o zkoušku co divák snese (bez primárního pejorativního důrazu na tato slova). Každopádně za zkouknutí stojí, vyzkoušejte svůj žaludek a liberalismus.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nerdi, geekové, atraktivní blondýna a indický stydlín s psychickou blokací mezipohlavní komunikace... tohle nemá chybu

Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Jako komické scénky to ještě beru...

Po přečtení spalte (2008)

Coenové nám předkládají absurdní, chvílemi hodně veselou a chvílemi hodně krutou (většinou to jde ruku v ruce) záležitost, kterou jako obvykle staví na vynikajících hercích a kvalitní režii. Jo, občas je to trochu komplikované, ale nic co by se nedalo přežít.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Originální a strhující příběh života jednoho podivuhodného člověka - bez slabých míst, s geniálními (neviditelnými) triky, bezchybnými herci v mistrovské režii jednoho starého mazáka. Brad Pitt, Kate Blanchett a Tilda Swinton (neuvěřitelné jak dokázala na tak malém prostoru rozehrát tak silnou postavu) naprosto září a dodávají celému "případu" na uvěřitelnosti, ač je zcela neuvěřitelný. *** Díky Lakikakimu za upozornění na kravinu v mém komentáři ;)

Příběh Alvina Straighta (1999)

Na Lynche až neuvěřitelně civilní příběh o smíření, o oběti a stáří. Citlivě natočené, občas trochu hapruje v obraze nižší rozpočet, ale to není důležité.