Top Gun: Maverick (2022)

Hezkej hangár. Kapitán na kawé. 10 mach. Admirálovi ulítla včela. Bolestivejch 10,3. Piloti měli končit. Zpátky domů, Mave. Ničitelská jednotka. Čtyři F-18? A nebude to málo, kapitáne? Vybrat šestku. Tak se ukaž. Ice Mava povolal, ahá. Bob průser, Phoenix kus. Venku z hospody. Škoda. Ve vzduchu Mav třída. Ale s předpisy byl pořád na štíru. “I don´t sail boats. Just land on´em.” Penny... Bylo krutý vidět Vala takhle. Hezkej zápas na pláži. Zase ženská... Útok na továrnu à la Mission: Impossible. Ufff... Ice Man. Mav dobře! Dobře! Ty... pecka! Mavova wingmana nemoh dělat nikdo jinej. Mimo radary. Krásnej průlet Tomahawků. Sestřel 2 špatnej. Rooster a Mav v F-14. Hezky světlice! Jak? Bez podvozku ale doma. Mně se to líbilo. A navíc In memory of Tony.

Třináct životů (2022)

Zajímavej survival. Tohle jsme v 2018 sledovali všichni. A kdo o tom neslyšel, žije v jeskyni. Kluci žili fotbalem. Jeskyně Tham Luang. Počasí akorát na výlet, fakt. Pomodlit se. Nyní to již chápu. Jenom doteď nerozumím tomu, proč tam lezli. Už je hledali. Záchranáři neotáleli. Pátý den. Thajci tam nechtěli pustit záchranáře... Neustále kapala voda. Co jsem opravdu ocenil byla mapa. První plavec těžce zmatenej, chudák. Rozpory v příkazech jsou o průser. Briefing byl zajímavej. Hlavně se nehádat. Čekali. 5 den. Síť puklin. Chudáci zemědělci, ale člověk je víc. Modlitby nezatracuju. Uffff. Modlitby a meditace, ano, to použili. Oni kopali východ... Borci. Neuvěřitelný. Zprávy se šířej rychle. V těhle případech se vždycky objeví nějákej „dobrák“, kterej sejčkuje. Dýchání uklidňuje. Mapa. Akce pokračovala. Zásoby jídla. Nervy pracovaly lidem na povrchu. 3 další záchranáři. Proč? „Sejček“ mě fakt sral. Potapěč... Žádný media. “Take it! Take it! She´s watching!” Balíky. Proces. Ufff... Borci. Museli klukům dodávat odvahu. To bylo hezký. Trenér venku. Howard umí.

Poslední závod (2022)

Já prostě miluju sportovní filmy. „Cože jste?“ Topič… Rath zdá se vadil. Skupina musí držet. By mě sákryš zajímalo, co měli herci za lyže. „Ti dám, že nerozumíš." Ksindli. Segregace. Ořovský! Pěkně! Herecký esa. Výbava je důležitá vždy. Blázen tenhle Rath. Jó taktika je důležitá. Javorskej je vostrej všude. Chudák ženská. Trénink kdykoliv. Bohuš to chtěl zabalit. Dobře na skopčáka! „To je borec kde ste ho sehnali?“ Skvěle Evka! Bohuš do armády... Rath byl srdcem asi Čech. Lyžovali stylově. Spolek Jilemnice... Češi hory měli. Hanč nechtěl nechat vyhrát Ratha. Změna trasy – safra. „Skol!“ Dobrá porada. Rychlost + Vytrvalost. Hezký. Prej „Bude teplo.“ Navigaci ani skůtr neměli. Adamczyk... Hlaďák. Vítěz... Hančovi docházelo. Vrbata dorazil. Hanče našli. Pozdě. Zbytečný výčitky nikdy nepomůžou. Další závodník? Vrbata. Až příliš kruté. Cíl.

Uncharted (2022)

Hry nehraju, byl jsem jenom zvědavej. Přivěsek dostal a ztratil. Dějepisář se nepoved a triky na bloncku nefungovaly, ale náramek neuchránila. Sully zabodoval. Pěkná mapa. Jó, výpravy byly drahý ale nechce se mi věřit, že by Španělský vládce neinvestoval. Kluk dost kecal, není nad kámoše historika. Bráchův kroužek. Aukce. Hmm... Kříž měli. “Sully doesn't have any friends. I should know i´m one of 'em.” To byl dusot! Blbka by se bez cápku ani neudělala. Ale oni by bez ní taky pyču vyřešili. Víno není Whisky. Chudák táta. Hezký kostel. “What does that look like to you?” “A keyhole.” Shit that was close. Odvedení pozornosti v baru bylo spíš na efekt. Ale závěr vostrej. Dobrej univerzál. Trochu vody neuškodilo. Blbej nápad. Kráva. Nikdo z nich nebyl čistej. Hezký auto. Briefink o ničem. Letadlo paráda. Efektní cesta. Zajímavý luštění. Hezká loď. Hustý kudly. Solidní řežba na lodi.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Nuseláķ je pro mě nostalgickej. Ježüš. Hoffman v autě výbornej. Karel byl vykreslenej asi jako vůl. „Co?“ Tyvole to tady měli všichni problémy s komunikací? Do psí... Když nemáš lidi, dej tam Koháka. Ztroskotanci? Čermák s Hoffmannem vedli. Existuje film, kde se Čermák nerve? Krchov, vole! „Když je vylitej, vůbec nezadrhává.“ Sázka v boji proti krizi. Dobře! „Máte mě zneškodnit, ne mi čumět na péro!“ Zelenina! Školka super. Chudák Švehlík. „Hned?“ „Ne, to máte za domácí úkol.“ Hoffmann to vystih. Byli jsme rovný, teď nejsme. Švehlík nezabodoval. Největší zoufalec byl u mě Pechlát. Pórek, vole... Rejža Langmajer byl nějak nervní. Josefíková je fakt herečka na baterky. Drtinová! „To sme hovada, co?“ Chudák Pechlát zelenej. Kabinka! Švehlík hrál zoufale. Matka, tyvole! Takže kámoši? Zoufalí, nerovný chlapi. Švehlík... Jó, život je spravedlivá svině.

Přes prsty (2019)

„Sakra, doprdele, víš jak to bolí?“ Drhla. Brazilskej somatotyp. Bude harant? Dyk hrál vola – prej Karibskej typ… „Houkalova 13.“ Langmajer měl radost. Vibrátor. Teta tyvole. Prej děda. „Vy byste se potřebovaly trochu uvolnit." Samba. Trenér Chmela od rány. „To bych nemoh, ale můžu si nasadit brejle, aby nebylo vidět, že Vám na něj čumim.“ Záchod nebo branka? Po pivu se ztřízliví? Venkovní restaurace. Sport je jídlo? Langmajere... Mlok. Parťačka? „V pracovní době nedělám nic.“ Stejný šance všem, prosím. Plesk. Malý ptáky maj všichni. Hulit, to by mladejm šlo. Langmajer byl nějakej spirituální. Smrděl? Chlap. Život ve třech? Ts. Kubánky jsou ve volejbale míra? Langmajer beachboy... „Má to přesně padesát gramů ta rejže?" „Bez těch jablek jo." Hynek fakt není v pořádku. Langmajer to nezvlád. „Jak do toho plácáš?!" „Jsem volejbalistka." Podělal to. Holky se najednou nemusely... A Langmajer měl po žížalkách. Skořápkář! Sentiment je humus a babám to nepomohlo. Zpívající slovák byl fakt na hovno. Hrozila delegace jinýho páru. „Ti krade nejlepšího kamaráda!" Leoš Noha! Dobrá reakce na číšníka. Přiznání bývá polehčující okolnost. „Jako bys hladil chloupky osmnáctce!" Plameňák! No, jasný... Potřebovali se. Langmajer měl dobrej plán. Ženská Lego Technik. Hezká skica. Šatny. Proutník. Čobol temperament. Ruda hrál dementa. Na svazu bylo ticho. Dobře. Tým zas fungoval. „Zase jsi to posral?“ Albánec, tyvole... Ale radil. Výhoda beache. Hezkej závěr zápasu. Test inteligence. Kolečko je dobrej. Bavilo mě to.

Lidstvo: Příběh o nás všech - Inventors (2012) (epizoda)

Lidstvo holt nemá Hellboyovy rohy, aby jimi odemykalo. „Bum!“ Čím jiným začít. Tak prý všichni máme kořeny ve východní Africe. Tak proč tolika lidem vadí jiná barva pleti? Všude zeleň, stromy, jídlo. Nejsme Gepard, Lev natož Hyena. Půl vteřiny na zasáhnutí cíle? No ty vole! Jó, když nedojde k dostatečnýmu tepelnýmu zpracování, těš se člověče. Maso v ohni – základ všeho. Každej začátek je těžkej. Několik stovek nadšenců – a dneska je tolik lidí! Afrika – Blízký východ – Asie – Austrálie – Evropa. Tak takhle to tedy šlo. „Doba ledová je doba ledová.“ Lidstvo se začlo zocelovat. Vlk tu byl/vyl dáááááávno před jakousi Karkulkou. Začali s odíváním. „Taky malovali po zdech.“ A člověk získal kámoše v podobě psa. Pes má ostřejší smysly. 10 000 let př. n. l. 1 000 000 lidu – to byl fičák. Blízkej východ přinesl zemědělství, ale i války. Žena-zemědělka zasela semeno a to jede dodnes. Sláva pšenici! A najednou mají zemědělce jihoangličani. Nastupují čtyřnozí zemědělci. Přišly však také nemoci a zároveň i jiní hladovci. Zajímavé na první části dokumentu bylo, že jeden z presenterů byl bývalý Navy SeAL – já myslel, že jejich identita má být skryta i po ukončení aktivní služby... Musela se dělit půda a lidé se museli bránit. Jsou na řadě vojáci. Kratší budiž život zemědělcův než lovcův. Stonehenge je hezká stavba. Pyramida pro Chufúa na březích Nilu. Jenom s měděnými dláty a pilami postavit to, co je jim povedlo, chce um. A Hemiun je prý archtekt. A máme tu písmo. Dvacet let stavby. A vznik konkurence. Pyramida s pozlaceným vrcholem – no téda. Nově vzniklé město pomohlo zemědělcům, obchodníkům, průmyslníkům. A tak vznikl podnikatel. Prvním obchodním artiklem byl cín? Mezinárodní obchod spatřil světlo světa. Ony se zachovaly obchodníkovy dopisy? Tyjo. Velké vzdálenosti musely být problém. Válečníci byli třeba. Rozhořel se boj o zdroje. Těžký byl osud vojáka. Přichází doba Železná.

Lidstvo: Příběh o nás všech (2012) (seriál)

Dokudrama mě bavilo. Jsme produkt dějin. K vývoji je potřeba válek, nejvytrvalejším nepřítelem jsou choroby. Viz koronavirus 2020. Bez dějin se ztratíme v budoucnosti. Tohle je teprve dějepis, vážení!

Brankář (2018)

Naprosto úchvatné. “On English soil we say: ‘Yessir’” Převýchova začala brzo. Trautmann nadřízenýho dobře utřel. “Yes dad you´ve already said that.” Pěkný zákroky. Já prostě miluju životopisný sportovní filmy. Břitkej britskej humor. “Your thousand year old reich ended a bit early.” Dostávali do těla. Slušnej deal ohledně ovcí. Zábava musela ustoupit. Freya Mavor hrála super. Konečně tráva a hřiště. “Nana, you mixing things up.” – Super stěr. Pokud chtěli zápas, na výběr nebylo. Byl dobrej. Neoblíbenej borec. Předsudky – humus. Babička. “And you fart ever since.” Margaretina kámoška v růžovým byla kráva. Prázdný kecy a výčitky za něco, za co Trautmann nemoh. Pracoval, trénoval a odchytával. A převýchova jela dál. Já mám radši fotbal než nějaký vykrucování se. Zavírání tábora. Uf. Koho Jock Thompson vlastně sledoval? Dobře Bert. Nabídky z velkejch klubů se neodmítaj. “We´re not going we´re not going we´re not going down!” Rvačka! Domácí pitka s pseudotchánem? Ahá. Manchester. Tak měl vyznamenání – a co? Hnusný urážky. Hezkej proslov měla jeho žena. Vždyť dělal, to, co uměl nejlíp. Zasraný články. 1951 a Bert byl znovu milován. Wembley. Dobrý zákroky. Hnusnej pád! Au. I takovej je život.