Umění lhát (2009)

Námět, podle kterého jediný člověk na světě umí lhát a ostatní říkají vše, co si myslí, je dobrý, velmi zajímavý, ale ve výsledku jde o téměř klasickou romantickou komedii. Za shlédnutí film stojí, vícekrát ho však vidět nemusím. 50 %

Na tuhle nemám (2010)

Docela příjemné překvapení. Ve filmu panuje pohodová, uvolněná atmosféra, pár vtipů je povedených. Objeví se sice i několik trapných situací, které nemusím, ale nějak jsem to zvládl... Závěr byl už trochu moc přehnaný, což ovšem v tomto žánru není nic výjimečného. Celkově jde o slušnou romantickou komedii, na kterou se dá dívat. 55 %

Sexbomba od vedle (2004)

Určitě to není nějaký propadák, ale děj mě přece jen úplně neoslovil. Je to taková vylepšená teen komedie, kde je alespoň trochu napínavá zápletka. Bohužel Emile Hirsch mi byl nesympatický a kromě začátku filmu mi přišel moc suverénní, sebevědomý, což se k jeho postavě nehodilo. Každopádně na Elishu Cuthbert se koukalo opravdu hezky. 45%

Ant-Man (2015)

Ant-Man nenaplnil má očekávání. Děj je takový o ničem, záporák není ztvárněn příliš realisticky Bavil mě Paul Rudd svými hláškami a nezklamal ani Michael Peña. 50 %

Hra (1997)

Tahle hra dokáže diváka naprosto pohltit. Pravda, některé scény byly až příliš přehnané, ale děj dává smysl a má svůj význam. Atmosféra filmu je opravdu vynikající, nejde předpovídat, co se stane. Škoda té nižší uvěřitelnosti příběhu, nad kterou jsem v průběhu filmu několikrát zapřemýšlel. 75 %

Gravitace (2013)

Film na mě bohužel nezapůsobil tak, jak měl. Nepodařilo se mu vtáhnout mě do situace a navodit pocit vesmírné samoty a bezmoci. Nedostavil se tak ten intenzivní zážitek, který je zde tolik oceňován. Myslím, že na tom měla svůj podíl i Sandra Bullock, či spíše její postava vzbuzující dojem, že nemá dostatečné znalosti na účast na této misi, a také se trochu zdá, jako by ji vesmír moc nezajímal. 40 %

Doživotí (1999)

Doživotí se mezi mé oblíbené filmy nezařadí. Představitelé hlavní dvojice mi sice jsou sympatičtí a jednoduchý děj by mi v komedii také naprosto stačil, ale s humorem to bylo horší. Murphy a Lawrence neukázali vše ze svého komediálního umu, a proto jsem se příliš nebavil. Je to takové velmi odlehčené drama, což je zvláštní kombinace. 50 %

Útěk z MS-1 (2012)

Úplně mi nedává smysl držet několik stovek násilníků v jakési hibernaci a ještě k tomu ve vesmíru. Když toto pominu, tak děj je jedno velké klišé ve Sci-Fi provedení. Útěk z MS-1 nabízí pouze akci a pár hlášek hlavní postavy. Prostě takový druh filmu, nad kterým nesmíte moc přemýšlet, jednou si ho poměrně i užijete, ale podruhé už si ho nepustíte. 50 %

Pasažéři (2016)

Film je i přes futuristický kabát jednoduchý k pochopení, děj je hezky přímý. Romantická část je dost výrazná, ale nemohu napsat, že by mi to nějak zvlášť vadilo. Naopak je dobře vybalancována s akčními scénami a nejedná se jen o dvě hodiny vesmírné, katastrofální akce. Také bylo příjemné sledovat, že si film tohoto typu naprosto vystačí i s hrstkou herců, když podají skvělé výkony. 80 %

Mistrovský plán (2011)

Nějak se mi nepodařilo přijít na to, co je tenhle film vlastně zač. Za akční ho nepovažuji, protože akce je v něm spíše takový nevinný doplněk, a za komedii už vůbec ne, protože jednoduše scházely vtipné situace nebo dialogy. Mistrovský plán je dle mě hodně rodinný, neurážlivý a naprosto nezajímavý kousek. 30 %