Útěk z New Yorku (1981)

Slusne zpracovana scifka s nenarocnym scenarem a typickym osmdesatkovym bouchacem, ale boze, jak se na to pohodove divalo! Dobra hudba, tak charakteristicka pro Carpenterovy filmy. Na jedenaosmdesaty rok slusna grafika a perfektni atmosfera z Deus Ex :D Jak je videt, i osmdesatkovy nizkorozpoctovy akcnak jde natocit na lepší 3 hvezdy. A jeste mu stari neuskodi.

Řidič slečny Daisy (1989)

Velmi pekny film, zpracovavajici motiv spolecneho starnuti a "výletu staré židovské báby a černocha". Prijemny humor, skvele role, pekne dobove kulisy.

Automata (2014)

I přes zbytečně nenávistné komentáře zde na serveru jsem se na film s potěšením podíval a svého rozhodnutí nelituji. Jistě, za nějakých 15 milionů, což je polovina rozpočtu pro District 9, se prostě nedá natočit dílo z ILM, ale pokud existuje dobré vyjádření myšlenky, je forma jen doplňkem, pokud má svého příjemce. Film měl co říci a řekl to. Jistě, je nutné pobavit širší publikum a některé scény, jak už tu někdo podotkl, přítomné být nemusely, ale za mě je to opravdu povedený počin, který jen potvrdil dávno známou tezi, že lidi jsou zmetci :D Ať žijí Replikátoři :D

Zázračné dítě internetu: příběh Aarona Swartze (2014)

Na dokumentární film je to opravdu dlouhé dílo. Obsažné, sdílné, přínosné, ale hodně dlouhé. Poprvé jsem ho viděl v kině, kde se nedala udělat malá pauza na strávení informací. Nicméně užitek je z filmu veliký. Ačkoliv z něho smrdělo, jak se snaží ukazovat na ty špatné a přetáhnout diváka na svou stranu, bez ohledu na právní analýzu skutečného činu nebo nadhledu nad celou situací, nelze zpochybnit, že je něco shnilého v této společnosti. Bylo a vždy, bohužel, bude.

Nevědomí (2013)

Vidím v tom návrat ke kořenům sci-fi. Někdo by to mohl nazvat nudným cliché. Osobně z toho rozhodně cítím více emocí a poselství než z Edge of Tomorrow. Dobře zhmotněné dobré nápady, podbarvené dobrou hudbou a adrenalinem. Zasloužené 4 hvězdy a na film se po čase rád podívám znovu, což pro mě svědčí o kvalitě.

Na hraně zítřka (2014)

Jediná reakce, která mě po shlédnutí napadla: "Hmm." Myslím, že skvělé efekty a dobré herecké výkony si tři hvězdy zaslouží, ale ne že bych už stejný koncept scénáře neviděl. Z hlediska sci-fi nic nového pod sluncem, v poslední pětině děj opět pomalu a únavně/unaveně sklouzává do cliché, aby se už už uzavřel. Rád bych dal více, opravdu rád, ale jsem nucen film hodnotit jako rutinu.

Nenávist (2002) odpad!

Sterilní jak Japonsko samo. Stejné zklamání jako Kruh. Trapnost každého záběru umocňovala tradiční neschopnost Japonců ztvárnit jakékoliv herecké umění. Tu třiadevadesát minut dlouhou nudu mi občas zkrátilo bujaré uchechtnutí. Duchařiny mi nejspíš moc neříkají. Uživatel Subjektiv vše řekl za mě :D Prostě potřebuju větší kalibr jako The Thing...

Saltová (2010)

Bohuzel, musim rict, ze nejlepe to charakterizuje slovo "rutina". Bezne a ocekavane herecke vykony, sympatii se scenarem vzbuzuji jen pohnutky hlavni hrdinky. Ale jinak uz stokrat videno. Pekny zaver pred pauzou Angeliny Jolie.

Tísňová linka (2013)

Nekdo by to mohl nazvat prumerem, ale me si ten film dokazal udrzet na hrane kresla. Samozrejme, od Americanu, tocicich pro bezneho divaka, nemohu cekat promyslene zazraky, ale poutavost nelze uprit. Halle je ale stale pekna zenska s dobrym hereckym talentem. A pokud zrovna thriller bez duchariny, tak tohle je cesta.

Lucy (2014)

Příjemná krávovinka na oddech. Slušný výkon S. Johansson. Volovina na každém rohu, až mě překvapilo jméno režiséra. --- SPOILER --- Napadlo mě, že až se budu chtít stát počítačem, zavolám Morganu Freemanovi, zjevně mu spolupráce se Scarlett a Johnny Deppem přinesla spoustu zkušeností