Castlevania (2017) (seriál)

"R-rated as fuck" Sbírám zuby z podlahy poté, co mi spadla držka na zem z toho, že se tenhle seriál s ničím nes*re. Tady padají zdi morálky a politické či všeobecné veřejné korektnosti. Církev tu dostává na prdel. Do popředí se dostal nihilismus a maso. A já tomu zvrhle propadl. Těším se na pokračování. Čtyři díly jsou málo. Doufám, že to Netflix neutne.

Noc na Zemi (1991)

Je mi jasné, že by za to na mě někdo hodil tykvi, ale osobně bych klidně vystříhal celý římský segment, ve kterém nikdo ani nepředstíral herectví, a který kazil celek jako takový. Ostatní části dokázaly říct něco skutečně smysluplného bez nucené teatrálnosti, pár opravdových a skvěle podaných myšlenek. Z každé jsem si něco vzal - kromě Říma.

Doktor Strange (2016)

Ač pompézní vizuální efekty paradoxně zely prázdnotou, nelze upřít počáteční potenciál zápletky, kterou do velmi atraktivní formy dotáhne skvěle zvolený Cumberbatch. Nejvíce hvězdiček tomuto filmu věnuji za můj tolik oblíbený sarkastický, až morbidní humor, který facebookový mainstream málokdy pochopí. Na Bladea to coby marvellovský předělek zdaleka nedotahuje, ale je to lepší podívaná než Desátník Kanada. Kudos pro ~.

Duch ve stroji (2017)

Je nutné se smířit s faktem, že je to o něčem jiném než originál. Že téma není nijak originální a vlastně jsme ho nedávno viděli v Oblivionu. Je nutné se smířit s faktem, že ačkoliv v tom hraje jindy úchvatná Scarlett, vlastně v tom nehraje nikdo, protože se o to nikdo nesnaží. Je nutné se smířit s faktem, že dostanete hudbu a vizuál z Deus-Exe kombinovaný s Syndicate (2012) a nějakým render anime, třeba Appleseed (ano, Appleseed tomu sedí). Je nutné se smířit s faktem, že je to točené a hrané jako anime a moc to nefunguje, protože to někdy vypadá hnusně. Pokud se s výše popsanými výjimkami smíříte, stejně jako s typicky americkým koncem, můžete se na to v klidu podívat. Jako jarní jednohubka to působí dobře. Dlouho tu nebyla scifi aspoň s ambicemi něčeho postpubertálního. Do kina jsem šel rád a s nevyváženým očekáváním, takže zklamán jsem nebyl. PS: ještě bych doplnil: ano, obsahuje to přehnané a neuvážené používání IT hantýrky a ano, hýbou se tam jako naprogramované opičky. Ano, originál byl prostě lepší, životnější a se silnější myšlenkou, ale asi nebude pro každého.

Made in America (1993)

Černá komedie o Whoopi Goldberg a spermatu.

John Wick 2 (2017)

Precizní sterilní akční koncert, který si dosyta užijete jako nabušenou popcornovku s dokonale dávkovanou akcí, odpočinkem, sarkastickým humorem a sexy neslyšící terminátorkou.

Paterson (2016)

První setkání s Jimem Jarmuschem nebylo zlé. Jen bych býval raději, kdyby bylo doma v pohodlí gauče, protože u tak pomalého filmu působí křeslo kina jako kostilam. Po skončení jsem odcházel stále s očekáváním, chybělo mi nějaké hlubší poselství nebo alespoň nitka k jeho rozlousknutí. Přijde mi to víceméně jako Grindhouse: Deathproof, kde je soubor zajímavých, nijak zvlášť rozvinutých myšlenek, takže za skouknutí filmu ten lístek stál. Dokázal bych si tam představit i sympatičtějšího herce, ale možná právě o to šlo. O tu průměrnost.

Velká čínská zeď (2016)

Prímová přitroublá jednohubka na sobotní večer, na kterou se lehce dívá a nikomu vlastně nevadí, že by od Zhanga nic tak hollywoodsky povrchního nečekal. Naopak. opět jsem se dočkal gigantických scén s vysněnou pedantickou čínskou kulturou. Radost pohledět a jdu si pustit Kletbu zlatého květu.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nenadchne, ani neurazí. To, co by většina sečtělé populace předpovídala, tedy dojení značky zábavním gigantem, se vyplnilo. Režijně se jedná o opravdu povedené dílo a mistrnou práci, kde se ukáží kvality promyšleného plánování a výběru zaměstnanců, ale co si budeme nalhávat, scénář je převařená čtyřka (IV), postavy jsou lehce zdegenerované klony (s prohozenou barvou pleti/pohlavím) a staré ikony se mihly jen kvůli reklamě. Osobně jsem byl nadšen opětovným natáčením "tam venku, ve světě", kde nebe není zelené, voda není zelená a není třeba renderovat stíny pod herci. Dívalo se na to pěkně, ale návštěvu osmičky (VIII), si budu rozmýšlet.