Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Nespočet totálne nelogických dier, nekonzistentný príbeh a totálne ohýbanie predlohy. Nemastní herci hrajúci nezaujímavé postavy. Oslňujúci vizuál, za ktorým ale nič nie je. Zbytočnosť.

Errementari (2017)

Horor to nie je ani náhodou, skôr rozprávka pre staršie deti. Zasadené do stredovekých reálií, s veľmi peknými maskami a dobrými hercami. Trochu pomalý začiatok, akoby sa film hľadal, ale posledná časť je veľmi dobrá. Na jedno pozretie v sobotu popoludní je to ideálne.

Hovory s TGM (2018)

Pred pol hodinou sa skončil film, vrátil som sa domov z kina a keď rekapitulujem, o čom film bol... tak tápem. Už od chvíle, keď som prvý krát zazrel plagát, bolo mi jasné, čo bude problémom tohto filmu. Ono, postaviť film na rozhovore dvoch postáv, nech sú zahrané akokoľvek dobre, je veľmi málo. Ak si z tohto filmu odmyslíte Maraykovu filozofiu, tak nezostane nič, čo by z filmu človek mal. A aj tej filozofie je tam ukrutne málo, rozhovor sa točí okolo histórie, žien, rekapitulovanie života.... Čapek hrá druhé, veľmi tiché husle, a hlavný tón udáva Masaryk. A tento mi príde málo podobný tomu, ktorého poznám z kníh. Hovory s TGM sú vynikajúce, o tom žiadna - ale ako kniha, nie film.

Slender Man (2018)

Kino nadhodnocuje filmy, horory zvlášť. Takže áno, boli scény, pri ktorých som na scénu nepozeral. Ale to len preto, že nemám rád ľakačky (a vlastne som vždy vedel, kedy prídu). Inak to bol vcelku nudný film, pri ktorom som sledoval hodinky a kontroloval Facebook. Atmosféra v lese bola dobrá, ale to je dané lesom a nie filmármi. Inak je tento film zlátaninou klasických hororových klišé - video prinášajúce monštrum, temný les, hmla, pomätenie, obeta.... nelogický dej, nevyjasnené otázky, prihlúply predstavitelia.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Musím priznať, že trilógia I-III sa mi páčila omnoho viac, než súčasná (načatá) trilógia. Tak veľmi sa snažia zavďačiť starým fanúšikom, že stratili tvár. To množstvo vtipných momentov mi dojem skôr kazilo, než aby uvoľňovalo atmosféru, ktorá bola, mimochodom, vcelku nudná. Bolo tam zopár pekných scén, ale aj tie boli v podstate vykradnuté (útok na soľnom poli / útok na jazere z EpVII). Plusom je Skywalker, či už jeho rozprávanie o Sile, ale najmä posledná scéna. Celkový dojem rozpačitý a na Deviatku do kina nepôjdem. SPOILER ALERTS!!! Leia dokáže prežiť niekoľko minút vo vesmíre, bez akeľkoľvek ochrany? Ďalej film stavia na tom, že lode unikajú pred nepriateľskou flotilou, ale dochádza im palivo. No a? Počuli tvorcovia o hybnosti? Loď vo vesmíre nezastaví len preto, že motory nebežia, stačí im impulz. Ak dokáže skok do hyperpohonu zmasakrovať celú flotilu naraz,prečo to ešte nikto nepoužil? Rey a Ben - celé zle. Tak dokonalí v umení boja s mečom, ale takmer ich zabijú stráže. Stráže majú nátepníky (ochrana predlaktia), ktoré odolajú zásahu svetelného meča. Prečo z toho istého materiálu nemajú celé brnenie? O čo šlo na ostrove v chráme temnej sily? A kto, doprdele, je Snoke?!

Resident Evil: Odveta (2012)

Mám taký dojem, že celý realizačný tým tohto filmu sa skladal z dvanásťročných chlapcov. Pfew, pfew, bum, bum, prásk! Zombíci hrajú druhú husle, úplne všetci sú priblblý, akcia je plochá ako hrudník osemročnej, prvoplánové spomaľovačky, predvídateľné scény, žiadny posun v deji a hlavne absolútne žiadna logika (výbuch auta priamo do tváre? Not a problem. Boj na päste s roztriešteným hrudným košom? Hold my beer...). Príjemným prekvapením bol návrat starého tímu, najmä Michelle, a krátka stopáž, ktorú som si aj tak skracoval preskakovaním sekúnd.

Sebevražedný oddíl (2016)

Prvú polhodinu sa nestane vôbec, stred filmu napchatý akciou ale rozťahaný a koniec prepchatý nechutným CGI. Postavy sú síce sympatické, ale majú tak málo priestoru, že si k nim nevybudujete žiadny vzťah. Načo tam bol ten lezec? Len aby ho zabili? Načo tam bol Bumerang, Katana? Jediné sympatické postavy boli Harley (pretože bola rozkošná) a Deadshot (pretože jediný mal hĺbku). O príbehu sa hovoriť veľmi nedá, keďže je celý postavený na jedinom incidente a má toľko prázdnych miest, až hrôza. Ak by film predĺžili ešte o hodinu, tak by to možno dávalo trochu väčší zmysel, ale na znesiteľnosti by to nepridalo.

Underworld: Endless War (2011)

Ďalšie príbehy z universa Underworld, avšak neprinášajúce nič nové, ani zásadné. Animácia je prevedená úplne obyčajne, nič výnimočné, strih aj celkové dianie je svižné. Trochu mi vadila zbraňová technika - automatické zbrane v 19. storočí, ultrafialové zbrane v prvej svetovej? Asi nie.

Příběh rytíře (2001)

Taký príjemný filmík na nedeľné popoludnie, ktorý nenudí ani pri opakovanom pozretí. Kombinuje zábavu a históriu (hoc nie úplne presne) v skvelom pomere, takže je nenáročný na sledovanie. Veľmi príjemný herci (chudák Ledger), jednoduchý, ale funkčný príbeh, skvelé hlášky, nejaký ten cit a dôvod k zamysleniu... Aj cez pár vecí, ktoré mi vadili (pridávanie moderných reálií do stredovekého sveta), dávam vysoké hodnotenie.

District 9 (2009)

Film s mierne amatérskou vizážou, dokumentaristický, napriek však v mnohých scénach solídny high-budget sci-fi. Nejaké logické diery to malo, ale dá sa to cez to preniesť. Takmer až naturistické vzhliadnutie na ľudskú rasu. Originálne, dobre natočené, premyslené, tak správne efektné, inteligentné.