Poslední dny na Marsu (2013)

Film, u kterého si zpočátku fanoušci vesmírných survival thrillerů odškrtnou všechny předpoklady, které správná žánrová pecka musí splňovat, a na konci zjistí, že u toho odškrtnutí vlastně jen zůstalo. Celý film potápí směšný scénář, který před diváka klade naprosto nestrašidelnou variaci na "pozemské" zombies, které jsou ještě pomalejší, debilnější a méně nebezpečné než ty ze seriálu WD, a hlavně, obdobně prázdné postavy, které si člověk se zombíky nesplete jen díky tomu, že nemají zmrzlé ksichty. Prostředí Marsu je navíc navozeno nepřesvědčivě a když se celý finálový děj smrskne do nudného šourání se ve vozíku po povrchu planety kamsi na přistávací dráhu a většina stopáže se prokecá nudnými dialogy, které diváka okatě vedou za ručičku jen k té jediné skromné myšlence celého filmu, že lidé pod tlakem jednají úplně jinak než v "klidovém stavu". No, to dokázala i průměrná Rudá planeta a přidala i trochu té zábavy. Horší hodnocení nedávám jen proto, že se film vydával za můj oblíbený žánr. 55%

Muž z oceli (2013)

První komiksový film za poslední roky, který jsem dokoukal a nebyl znechucen jeho infantilní debilitou. Takhle nějak si představuju prvoplánový film pro nerdy a děti, který by mohl oslovit i širší (vyspělejší) veřejnost. Přesto můj přirozený sarkasmus vítězil a já shazoval toho naleštěnýho panáka v teplém kostýmu po celou stopáž, nedalo se to, přiznávám. Klasické minely jako: Supergay blije krev z atmosféry Krypltonu, ale na orbitě Země si lítá jak vlašťovka, jsem ignoroval, dokonce i fakt, že bezvýznamná novinářka pomalu pilotovala vojenské letadlo na nejdůležitější misi v historii lidstva. Že se ale do filmu prosadí i podprahová nota americké křesťanské ligy.... "Evoluce vždy zvítězí, my jsme evoluce!", hláška, která by za normálních okolností platila, ale co dělá ve filmu pronášena největšími zloduchy, kteří chtějí zničit Zemi, všechny lidi a kteří budou logicky na konci filmu poraženi - asi Adamem a Evou, no, snad jsem to jen špatně pochopil. Cavill se na roli hodí a rozhodně to byl nejlepší Supergay, kterého jsem viděl, přesto je ho škoda na tak infantilní role pro hrstku nerdů milující vše, co má teplý naleštěný kostým s písmenem na hrudi. Prosím bez pokračování...55%

Gigolové (2011) (seriál)

Fake reality-show, ve které hrají pornoherci gigoly (mužské kurvy) a pornoherečky počestné klientky, které si je v rámci svých tajných erotických choutek objednávají a prožívají si skrze ně svojí vysněnou divokou noc s nadsamcem. Zní to jako námět béčkového porna, je to ale mnohem horší. V tomto shitu totiž nic neuvidíte, jelikož je pořad vyráběn pro omezované televizní vysílání. Seriál je určen výhradně pro ženy, čemuž se ani nelze divit, jelikož jen jejich přirozená naivita jim dovoluje nevidět, že je to všechno sehrané a umělé, přitom seriál je "legendární" jen svojí údajnou opravdovostí a otevřeností. Pusťte si porno, herecké obsazení bude identické a nebudete muset snášet ty ubohé dialogy herců, které psala stará panna s prstem na klitorisu. 10%

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Pokud by se zde dal ohodnotit sám "Vlado Buznovský", dostane hodnocení zcela identické. Pořad a žebrák, který ze mě málem udělal fanatického homofóba! 0%

Záhada Hory mrtvých (2013)

Jedna z největších záhad 20. století, na kterou nelze aplikovat racionální vysvětlení ani po padesáti letech a Američané dokážou znásilnit i tuto reálnou předlohu, z principu děsivou jako prase. Nejvíce smutná je naprostá neschopnost tvůrců zasvětit neznalé diváky do okolností této události, což by z naprosto impotentního hororu bez špetky inteligence a napětí, mohlo udělat alespoň mírně zajímavý thriller. Pokud už dojde na "popis" události, je předveden ochotnickými herci s nepřesvědčivými výpovědmi a naprosto mylnými rekonstrukcemi míst, kde se našly těla. Nechápu, proč si diletantský scénárista ani nedokázal přečíst vyšetřovací zprávu, případně projet ty tři weby, které se události podrobně věnují a nepředložil režisérovi věrohodné (zkopírované) informace, ale jen mylné a odfláknuté popisy, kdy veskrze vše, co tam budou herci mektat po celý film, je naprosto nepřesné. Pokud má jít o horor pracující se skutečnou (nevysvětlitelnou) událostí, měl by rovněž pracovat s nejčastějšími teoriemi, které okolo ní kolují (UFO, Yetti, armádní střelnice,Mansové, paranoia), aby se trochu přiživil na děsivé legendě této události a zapůsobil na diváky. Jenže pro Amíky bylo tohle všechno asi dost málo zajímavé a vlastenecky přitažlivé, tak do ryze sovětské události našroubovali sami sebe a vymysleli ještě větší píčoviny, které se nedají aplikovat absolutně na žádnou z nalezených stop z místa činu (zombies, časoprostorová teleportace). Nechápu také potřebu předstírat, že se jedná o "reálnou nahrávku" a přistoupit na found footage, když fakticky je na tom film mizerně, a raději nezvolit klasický postup natočení filmu, u kterého by diváci nemuseli prožívat epileptický záchvat při každém pohybu kamery. No jo, jenže ono by to pak vlastně nestálo 4 000 dolarů. Otřesný scénář, směšné herecké výkony, naprosto bez napětí a hrozně tupé. Pokud mnohem větší horor předvedou i diletanti z pořadu Ancient Aliens se svojí klasickou agitkou o mimozemšťanech, než celovečerní film s profesionálními filmaři, herci a postprodukcí, je to vskutku žalostné. 35%

UFO v Evropě: neznámé příběhy (2012) (seriál)

Ty tři zdejší komentáře jsou značně zavádějící. Pokud se pořad jmenuje: "UFO v Evropě: neznámé příběhy", tak věřte, že název je výstižný. Pokud tedy nepatříte mezi ufology, tak jste až na ojedinělé výjimky neslyšeli ani o jednom, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. V jiném dokumentu tedy na nic podobného nenarazíte, jelikož v nich stejné incidenty jednoduše ani nejsou zachycené. V každém díle se probírají tři události pozorování UFO napříč Evropou, které jsou mnohdy velmi záhadné a "neidentifikovatelné", jindy zase prozaicky vysvětlitelné. Přístup NG je poměrně opatrný, na diváka tedy nerozehrává prvoplánový apel s mimozemšťany, ale naopak mu nabízí i racionální možnosti pozorování. Prostor pro skeptiky a vyznavače mimozemšťanů, je tedy v každém díle vzácně vyrovnaný. A vzhledem k tomu, že tvůrci pořadu považují své diváky za inteligentní a nesnaží se je přesvědčovat o zábavnosti dokumentu nějakými populárními sračkami na úrovni Ancient Aliens, pořad je díky tomu možná trochu pomalejší a na rok výroby poměrně chudý, díky čemuž může chvílemi působit nudně. Zde se ale zkrátka na obligátní tajemno a budování napětí moc nehraje, primárně se vše soustředí na popis události, výpovědi svědků a pokus o vysvětlení. 70%

Záhadné jevy (2009)

UFO nad Phoenixem: Zde si "vědecké vyšetřování" vysloveně vylámalo zuby, jelikož se za celý díl tamní vědci dokázali dokopat pouze k tomu, že nikdo na Zemi nemá žádné materiály, pohon a zdroje, s jejichž pomocí by se něco podobného dokázalo dostat do vzduchu. Závěr z vyšetřování (UFO) tedy zněl: "je to UFO". Hrůzná novinka! Já ale přece jen očekával nějaké erudovanější teorie, a pokud ne, alternativní teorie (mimozemšťané, tajná vojenská technologie). Jenže nikdo z tvůrců nechtěl překročit rámec jim známých věcí a tak se veškeré testy omezily na určení velikosti plavidla a tisíckrát vyvrácené teorii o vojenských světlicích. Divák se tedy nedověděl absolutně nic. 50% ... Duchové ve věznici: Nejlepší ze tří dílů, ve kterém se racionální vědci vyřádili a nabídli poměrně zajímavé argumenty k různým jevům, podívali se dokonce i na fyzikální možnosti existence duchů a na rozdíl od všech pseudoodborníků pátrajících po duších se svojí elektronikou z Wall-Martu, měli po ruce nejmodernější vědeckou technologii. Není tedy žádné překvapení, že s její pomocí vůbec nic nezachytili. 90% ... Big Foot: Nejslabší díl ze všech, jelikož vědecky pátrat po něčem, co existuje jen v legendách bílých Američanů, je značně naivní už z principu. Zatímco UFO nad Phoenixem bylo zaznamenané na kameru a potvrzené jak letovým dispečinkem, tak tisíci svědky, Big Foot má reálný základ v záměně s medvědem. Jediný "důkaz", ze kterého tedy celý díl vychází, je tato nahrávka, o které jsem viděl už minimálně jeden jiný dokument, který jí zcela dementoval tím, že její samotní tvůrci se už dávno přiznali k jejímu zfalšování. Přesto ale "vědci" v tomto dokumentu usoudili, že je zcela pravá, jen aby náhodou neohrozili všechny ty naivky, které věří na lidoopa v severoamerických lesích. 45%

Spring Breakers (2012) odpad!

Nudný hnus, jenž je primárně určen pro teenagery, ale který je vůbec neosloví, neboť je jednak nebude vůbec bavit, ale hlavně ani nepochopí pointu filmu (a že ani žádnou neměl). Vlastně jsem ani já nedokázal rozeznat, co to na mě Korine celý film blije. Normálně bych si asi vystačil s honěním nad těma "lolitkama", ale vzhledem k tomu, že je mám zhnusené ze všech těch dětsky-rovných shitů, které jako hvězdy Disneyho natočily, ptáka jsem musel ponechat v kalhotách. Díky tomu jsem taky vysloveně trpěl, protože mě místo honitby musel pobavit děj. Aby se z prázdninové crazy jízdy udělalo existenciální pseudodrama zaštiťující se děsným "artem" v podobě 5x opakovaných stupidních vět se záběrem na prdele hlavních hereček v plavkách, což ve výsledku zabralo tak 50% stopáže, kdy se z té slibované party člověk dočká jen pětiminutových klipových scének se záběry na skákající umělé kozy, a pak musí hodinu čumět na pohledy do ztracena hlavních představitelek, aby na konci s růžovou kuklou na hlavě apaticky vystřílely nějaké neschopné negry a jely domů. To jako mělo reflektovat co? Režisérské diletantství Korineho a jeho hebefilní sny o psychopatických lolitkách? Ukrutně nezáživná sračka, která bavila jen Franca, když při natáčení nezištně osahával všechny ty prciny. 10%

Sirius (2013)

Pokud mám hodnotit filmařskou stránku dokumentu, je to příšerně amatérské. Ač to chce viditelně působit stejným propracovaným stylem jako Nepřijemná pravda, chaotickým přeskakováním témat, střihem a neuceleným podáváním informací, to ve výsledku je jen naivně diletantské. Po tématické stránce na tom film zase tak špatně není, jelikož se zde nakousává problematika biliardového vojenského průmyslu a jeho vlivu na politiku, porušování americké ústavy ze strany volených zástupců, kteří jdou na ruku nadnárodním koncernům, nefunkčnost mainstreamových médií a dokonce se téma letmo otře i o 11/9, kde se překvapivě nesalutuje, ale vyřkne reálná pochybnost, že to dost možná mohla být operace pod falešnou vlajkou. Na Američana nevídané kritické myšlení, jen tedy netuším, jak tohle kurva souvisí s UFO?! Právě v tom je největší problém tohoto neuvěřitelně zdlouhavého dokumentu, ve kterém se probírá takové kvantum témat, že by vydaly na samotný desetidilný cyklus. Díky tomu se člověk jednoduše nedoví nic, jelikož se téma nakousne a okamžitě chaoticky přejde k jinému. Když se pak hlavní tahák dokumentu (uschlý "mimozemšťan") ukáže jako člověk a údajné dýchánky s UFO v poušti (které jsou zjevně Greerovou hlavní zálibou) vydají na deset minut bez sebemenšího racionálního prozkoumání celé skutečnosti, ke slovu jsou pouštěni teoretici na úrovni žvatlalů z Ancient Aliens a polovinu stopáže prolínají rozhovory, které už jste zaručeně slyšeli jinde, tak dokument (respektive Greer) jednoznačně selhal. 44%