• Krátkometrážní

Bathory (2008)

Málokdy bývá naše kino plné. Na tenhle film bylo. Byl jsem z toho trochu zklamaný. Jakubisko z ní udělal nevinnou oběť. Kdo ví, jak vlastně to bylo... Pak jsem ještě nechápal, proč Mádla dabuje někdo jiný. Plus ty Bolkovy vynálezy mi tam vůbec neseděly.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Nejlepší z asterixových příběhů. Ty úkoly jsou opravdu hodně povedené. Na to, že je to ze 70. let, tak je ta scéna na úřadě stále aktuální. Goscinny to vystihl. Ještě se mi hodně líbí restaurace: "Kde je ten kuchař? Já nevím. Donesl pár předkrmů a zmizel." :D

Četa (1986)

Drsný film z Vietnamské války. Scéna umírajícího Willema Dafoe je často parodována. Na druhou stranu pro mě byl celkem šok vidět Charlieho Sheena ve vážné roli. :D

Americká krása (1999)

Povedený snímek od Sama Mendese. Kevin Spacey se namaká, aby sbalil holku, která se sice tváří jako školní děvka, ale přitom je ještě panna. A náckovský fotr od kluka, který byl kvůli hulení v blázinci, nesnáší buzny a přitom je sám teplý. Zvláštní no. "Kdyby na sobě zamakal, tak bych ho i brala."

Kladivo na čarodějnice (1969)

Opravdu hodně drsný film. Jestli je tohle pravda, tak se má církev opravdu za co stydět. Po tomhle se nedivím, proč jsou lidé proti církevním restitucím... Kemr je tady hodně nepříjemný. Ale některé části jde brát i s humorem: "Kdes byla, s kým a cos tam dělala? Byla jsem s Barvířkou Satlerovou na Čertových kamenech. Tam jsme si paty mazaly hostiemi, smilnily s ďáblem a svíčky jsme si strkaly do prdele." :D

Nezvratný osud 2 (2003)

Jak jsem říkal. Po 1 už jde ta kvalita dolů. Tentokrát jde o hromadnou autonehodu. Tady to zachraňuje pouze svůdná Ali Larter. :)

Nezvratný osud (2000)

Nápad opravdu dobrý. Po předtuše katastrofy, které se někteří lidé vyhnou, nikdo neujde smrti. Tady to je havárie letadla. Osud je systematický a dá se jen těžko oklamat. Filmu pomáhá i Seann William Scott. :D Bohužel kvalita jednotlivých dílů postupně klesá...

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce Willis nám ukazuje, že ještě nepatří do starého železa. Dnešní teroristi totiž k převzetí moci používají hlavně počítače a internet. Pomocí takzvané Výprodeje chtějí ovládnout celé Spojené státy. A protože by na to John sám nestačil, má s sebou na pomoc mladého hackera. Teroristi na to jdou tvrdě. Smazali mu bankovní účet a unesli jeho dceru. A protože se neustále přesouvají, není lehké je chytit. Ale John se s nimi taky nesere. Nejdřív ochromí helikoptéru pomocí hydrantu a později ji sejme autem. Stará škola prostě. Nebo jede v kamionu a musí se vyhýbat raketám stíhačky, kterou ovládají teroristi. No a pak musí zachránit svou dceru a celé Spojené státy před hackery. Nedělá mu ani problém si kvůli tomu prostřelit vlastní rameno. " Já ti dám Kung-Fu, ty. Už jsem zažil ledajaký děvky, ale ty jsi ta největší!" :D

Smrtonosná past 3 (1995)

Jakoby Johne McClane ty problémy přitahoval. Tentokrát jde o bombu a krádež zlata. Děj navazuje na události z 1. Bratr Hanse Grubera se totiž přišel mstít. A Brucovi pomůže i Samuel L. Jackson. ;)

Smrtonosná past 2 (1990)

Neohrožený policista John McClane se vrací. Tentokrát na letišti. Opět nezapomíná hláškovat a zabíjet padouchy jednoho po druhém. Musí totiž zneškodnit teroristy a získat kontrolu nad letištěm dřív než letadlům, které nad ním krouží, dojde benzín. V jednom z nich je totiž i jeho žena a děti. "Někdy bych chtěl mít taky normální Vánoce. Stromeček, kousek krocana, ale ne, já se musím plazit touhle zasranou rourou." :D