• Krátkometrážní

Smrtonosná past (1988)

Klasický Bruce Willis jako neohrožený a neustále hláškující policista John McClane bojující se zločinem. Celkem převrat v akčních filmech. Ukazuje, že akční hrdina nemusí mít jen svaly, ale i mozek a že může i krvácet. Musí zachránit rukojmí včetně jeho ženy a dětí. Pěkně je v tom hotelu vystřílel. A samozřejmě nechybí spousta hlášek. :) "Na světě je moře teroristů, ale já zabiju hajzla, co má nohu menší než moje ségra." :D

Osvícení (1980)

Šílený Jack Nicholson, který nahání hrůzu. Opravdu působivý horor podle knihy Stephena Kinga. Nikdy nevíte, co s vámi udělá zima strávená v horském hotelu. Opravdu nechtějte potkat Nicholsona se sekyrou v ruce.

Vesničko má středisková (1985)

Pěkná česká vesnická komedie. Popisuje zajímavé příběhy lidi z malé vesnice v Čechách. Chudáka pomalejšího Otíka pošlou bydlet do paneláku v Praze a on tam poprvé vidí splachovací záchod. Jinak je tu samozřejmě spoustu vtipů a hlášek: "Chlapi, nelijte to pivo z voken! Podívejte se, jak vypadám." :D

Amadeus (1984)

Miloš Forman se opět předvedl. Bez něj bych nevěděl, jaký život Mozart měl. No ale úplně jednoduché to neměl. Salieri mu vždy dýchal na záda. No a skončil, tak jak skončil... "Obě jsou skvělé. Proč nemám dvě hlavy?" :D

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Další z mých nejoblíbenějších českých komedií. Pokaždé se u toho směju, i když jsem to viděl opravdu hodně krát. Tady zase musím vyzdvihnout vynikající výkon všeuměla Luďka Soboty. Bez toho svého harmonogramu by byl úplně ztracený. :D Opět tu narazíme na nespočet vtipů a hlášek: "Tak kdepak je ten prďola, co tady čepuje to pivo?" :D

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Nevím, co k tomuhle filmu dodat. Česká klasika. Společně s Jáchymem patří mezi mé nejoblíbenější české komedie. Práce Svěráka a Smoljaka se prostě pozná. Každý známe nějakého toho Hujera. Jiří Sovák vyniká společně s Jiřím Schmitzerem. A Petr Nárožný, který vypadá pořád stejně, dokáže pobavit, i když se tam objeví pouze jednou. Podobně jako Zdeněk Srstka, který tam toho moc nenamluví. Taky by bez tohohle filmu málokdo znal Humpolec: "A nyní zjistíme, zda je přítomen hliník. Hliník se odstěhoval do Humpolce." :D

Obecná škola (1991)

Pěkný porevoluční snímek o poválečné době u nás. Zdeněk Svěrák vyniká jako vždy a z Jana Třísky jde opravdu strach. Kluci vždycky budou kluci. I když jim řeknete, ať v zimě nelížou zábradlí. Oni to stejně udělají. "Jmenuju se Igor Hnízdo!"

Spalovač mrtvol (1968)

Rudolf Huršínský si roli úchylného zaměstnance krematoria opravdu užívá. Je to docela hrůzunahánějící...

Leon (1994)

Vynikající Jean Reno jako nájemný vrah. Mladou Natalie Portman by člověk ani nepoznal. Možná by se to dalo nazvat jako volné pokračování Brutální Nikity.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Skvělý film od Ridleyho Scotta. O hudbu se stará mistr Zimmer. Hraje tu spousta známých herců. Protože ale všichni mají uniformy, helmy a krátké vlasy, tak se těžko rozpoznávají. Celkem autentické zachycení amerického vojenského konfliktu v Somálsku na začátku 90. let. Když jsem viděl, jak to tam podělali, tak jsem se opravdu musel smát. Američanům s: moderními zbraněmi, Hummery a vrtulníky nakopala prdel banda Somálců s kalachy. :D