• Krátkometrážní

Za plotem (2006)

Zvířátka se po dlouhé zimě probudí a zjistí, že kolem jejich lesa vznikla satelitní zástavba domů. Postupně si musí zvykat na lidi a na jejich chování. Lidé se ale zvířátek bojí. Protože mýval ukradl medvědovi zásoby na zimu, musí mu je spolu se svými kamarády znovu obstarat. Později se do toho zaplete i hubitel škůdců, kterého si jedna paní zavolá. Nakonec vše dopadne dobře a zjistíte, co se stane, když veverce dáte kofein. ;)

Za humny je drak (1982)

Kouzelná pohádka ze Zlínského studia o hodném drakovi. K tomu filmu mám opravdu blízký vztah, protože v něm hraje můj strýc. :) "Dráčku Mráčku."

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Uzavření perfektní komixové trilogie. Tentokrát lidé díky jednomu mutantovi získají látku na zbavení mutantů jejich schopností. To se samozřejmě nelíbí Magnetovi a proto chystá útok. A Jean vlastně nezemřela. Je z ní mutant 5. stupně. A je velmi nebezpečná a nevyzpytatelná. Nechtěně zabije Scottyho a Profesora X. Magneto ji přijme do své skupiny. Celé to končí obrovskou bitvou. Na jedné straně stojí lidé a mutanti z Xavierovy školy a proti nim jdou Magnetovi stoupenci. Protože Jean je opravdu neovladatelná musí celou situaci vyřešit Wolverine. Mystique přijde o své schopnosti a Magneto taky. Ale ne na dlouho... "Chlapče, za práva mutantů jsem bojoval dřív, než ti narostly drápy! On mi řekl chlapče?" :D

X-Men 2 (2003)

Pokračování komixu o mutantech. Tentokrát se bojuje proti Strikerovi, který se snaží vyhladit všechny mutanty. X-Meni jsou rozdělení a loveni. Nezbývá jim, než se spojit s Magnetem, který uprchl z vězení. Je tam pár super scén, například hned ta úvodní s NIghtcrawlerem. Určitě je to nej díl původní trilogie. Řeší se tu i Wolverinova minulost. "Najdi všechny mutanty!"

X-Men (2000)

Můj oblíbený marvelovský komixový trhák. Bryan Singer tuhle mutantín sérii skvěle nastartova. Vyskytuje se tu spousta známých mutantů. Jako třeba: Wolverine, Storm, Scotty, Jean, Rogue, Profesor X. Proti nim stojí : Magneto, Toad a zrádná Mystique. Magneto vyrobí přístroj na přeměnu lidí na mutanty a tak s ním musí mutanti z Xavierovy školy zatočit.

Matrix Revolutions (2003)

Opravdu slabé zakončení této epické ságy. Nejvíc se mi líbila konečná bitva s roboty proti strojům při obraně Sionu a závěrečný souboj Nea s agentem Smithem. Stroje si uvědomily, že se Smithe jako viru nezbaví a tak slepému Neovi umožní se s ním utkat.

Matrix Reloaded (2003)

Z hlediska akce ještě je to lepší než 1. Létající Neo je srandovní. Kvůli dálniční scéně si museli v Austrálii postavit vlastní dálnici. Keanu Reeves a Laurence Fishburne jsou opět úžasní.Podíváme se tu i do Sionu. Jediné město lidí, které je u zemského jádra a stále se brání před stroji. Super je souboj Nea a klonovaných Smithů za pomoci železné tyče. Nejvíc se mi líbily bílé dvojčata s dredy. Klíčník je dost dobrý a Architekt taky. A objeví se tu i neodolatelná Monica Bellucci. :) Dozvíme se toho i spoustu o původu Matrixu, jeho programů a strojů. Končí to dost otevřeně a vše se uzavírá 3. dílem, který už podle mě tak povedený není. Pořád je to ale kus dobré práce. "Kde je Neo? Zase si hraje na Supermana." :D

Matrix (1999)

Nemám slov. Bratři Wachowští jsou prostě bohové. Tohle tu ještě nikdy předtím nebylo. Nejlepší sci-fi všech dob! Keanu Reeves je jako Neo skvělý. Sice budoucnost, ve které nás ovládají stroje, úplně originální není, ale myšlenka Matrixu skutečně je. Skvělý je i výběr heců. Na svoji dobu jsou tu použity naprosto převratné triky. I bojové scény s použitím Kung Fu jsou prostě úchvatné. Scéna u výtahu je legendární. Plus Trinity je nejlepší akční hrdinka, jakou znám a je opravdu sexy: :) "Zkus uhnout." :D

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Filmové vyvrcholení tohoto známého seriálu. Tolik fórů a skvělého humoru na jednom místě. Kvůli kontroverznímu filmu kanadských bavičů Terence a Philipa vyhlásí Amerika Kanadě válku. Je tedy na našich hrdinech, aby tomu zabránili. Jenže se do toho připletou Satan se Sadámem Husainem, který chce ovládnout celý svět. Kenny pochopitelně zase umře. "Satane, pojď mrdat." :D

Městečko South Park (1997) (seriál)

Naprosto klasický animovaný seriál a partě sprostých dětí, které se s ničím neserou. Nejlepší je Cartman. "Kurvadrát, zabili Kennyho. Parchanti!" :D