• Krátkometrážní

12 opic (1995)

Celkem psycho sci-fi s Brucem Willisem. Brad Pitt tu hraje pěkného magora. James Cole se vrací 30 let do minulosti, aby zabránil armádě 12-ti opic vypustit smrtelný virus, který vyhubí téměř celé lidstvo. Docela povedený snímek. "Už i ženské dělají psychiatry." :D

Patriot (2000)

Mel Gibson tu má podobnou roli jako ve Statečném srdci. Taky bojuje za svobodu. Tentokrát Spojených států amerických. Už to ale není tak kvalitní snímek. Heat Ledger hraje jeho syna. :)

Statečné srdce (1995)

Velmi emotivní příběh o Williamu Wallaceovi a jeho cestě za osvobozením Skotska. Mel Gibson se tu ukazuje ve vrcholné formě. S historií to ale moc společného nemá... Ukazuje to Wallaceův příběh od dětství až do jeho smrti. I přes historické nepřesnosti je to ale silný příběh a bitvy jsou vynikající. Dokáže to v člověku vzbudit skutečné emoce. Možná to mohlo být o něco kratší. Linku Roberta Bruce rozvíjí novější snímek Král psanec s Chisem Pinem. "Mohou vám vzít vaše životy, ale nikdy vám nevezmou vaši svobodu!"

Jurský park (1993)

Film z doby, kdy Steven Spielberg ještě uměl točit dobré filmy. Na tu dobu naprosto převratné triky. Nechápu, jak se jim to s tehdejší technikou povedlo. I ten nápad je super. No prostě nádhera. Člověk si tu připadá opravdu kouzelně. No a pak se všechno podělalo kvůli chamtivosti jednoho zaměstnance a šlo to všechno do kytek. Podobně jsem si připadal v Anglii, kde jsme se takhle projížděli v jedné zoo. "Haha, haha, neznáš tajné heslo." :D

Cesta do pravěku (1955)

Kouzelný dětský film Karla Zemana. To, co se mu podařilo stvořit v 50. letech je něco neuvěřitelného. Celý svět nám mohl závidět. I když dnes by tyto triky asi nikoho nenadchly, tenkrát to bylo opravdu něco. Měl to neuvěřitelně vymakané. I celý ten nápad s cestou proti proudu času. No prostě nádhera. Tohle je určitě sen každého aspoň trochu dobrodružného kluka. Američani si to prý kdysi přivlastnili a vydávali to za svůj film, trapáci... "Ahoj kluci! Ta už jsem tady. To jsem rád, že jsem vás našel."

Na samotě u lesa (1976)

Další skvělá komedie od dvojice Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Pražská rodina koupí chalupu na venkově. Má to ale jeden háček. Koupili ho i s dědou Komárkem a ten ne a ne umřít. Má hold tuhý kořínek. A když vidí jeho čilého otce, tak pochopí, že na tom světě ještě nějaký ten čas pobude. A tak se k němu na léto nastěhují. Nakonec jsou stejně rádi, když neumře. Kemr tu podává naprosto vynikající výkon. Všechny ty vesnické postavičky jsou skvělé. Třeba nejlevnější zedník na vozíku pan Lorenz a jeho zákazník, který má zmáklé všechno kolem stavby domu. Samozřejmě tu o vtipy není nouze. Dobrý je třeba dědův údiv, že Pražáci ještě v 10 hodin spí nebo jeho hádání se s rádiem. Pak taky návštěva mlýna s mlynářem Ladislavem Smoljakem. Ten jim poví příběh, který chce každý slyšet ještě jednou. Nebo pan Novák, který koupil barák s babkou a dědkem a ti taky nechtějí umřít. Tak si dělají různé naschvály. On jim lije vodu do příkopu, přes který se chodí do domu a oni zas do zrní sypou hřebíky. Takže pokaždé, když přijede, tak píchne. "Dědeček je hodný, ale překáží nám. No počkej. To přece takhle nemůžeš napsat!." :D

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Dost dobrý válečný film. Přesto, že se dá pochybovat o smyslu celé mise, filmu to moc neubírá. Samozřejmě se to neobejde beze ztrát. Bitvy jsou opravdu epické, hlavně vylodění na začátku a obrana mostu na konci. Herecké obsazení je taky vynikající. Steven Spielberg prostě umí. "Já své bratry neopustím."

Život je krásný (1997)

Kouzelný film o životě v koncentračním táboře v Itálii za 2. světové. Člověka by ani nenapadlo, že se to dá celé pojmout jako hra. Co jiného taky Robertu Benignimu zbývalo? Měl říct svému synovi pravdu? Předvádí tady opravdu skvělý výkon. Celé mu to prezentuje jako soutěž a kdo bude mít na konci nejvíc bodů, dostane tank. Zřejmě byl asi jediný, kdo se na to takhle díval... Ale klukovi se to líbilo. Škoda, že se odtamtud nedostali všichni. :(

Kult hákového kříže (1998)

V tomhle filmu se Edward Norton opravdu předvedl. Hraje tu převychovaného nácka. Je to drsné, jak vás vězení může změnit. A když se vrátil domů, tak z jeho mladšího bráchy byl nácek taky. Ale v jistých smyslech jsem ho chápal. Jako jeho důvody, proč mu vadí přistěhovalci. Drsný je zápas o basketbalové hřiště. "Zakousni se do toho patníku!"

Klub rváčů (1999)

Neuvěřitelný film. David Fincher je borec! Brad Pitt tu má skvělou formu. A Edward Norton rozdává rány hlava nehlava. Dobré je, jak se sám mlátí v té kanceláři. Jinak tohle je jeden z těch filmů, u kterých na konci jenom čumíte s otevřenou hubou a nechápete vůbec nic. Podobně jako třeba u Šestého smyslu. David Frincher je mistr mystifikace. Tenhle film má neskutečně propracovanou myšlenku. Kritizuje tehdejší společnost a i po těch letech je stále aktuální. "Kupujeme věci, které nepotřebujeme. Za peníze, které nemáme. Abychom udělali dojem na lidi, kteří nám mohou být ukradení..."