• Krátkometrážní

Mezi námi děvčaty (2003)

Kde sou ty časy, kdy se Lindsay Lohan nesnažila, stát se druhou Paris Hilton a měla ještě něco v hlavě? Velmi vtipná dámská komedie. Prohození osobností není žádná sranda. A už vůbec ne, když jde o matku s dcerou, které se moc nemusí. Nakonec jim stejně nezbude nic jiného než se usmířit a najít si k sobě cestu. "Dejte si koláčky štěstí." :D

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Prequel celé této série. Tentokrát je tu místo Kate Beckinsale Rhona Mitra. Vlkodlaci musí upírům ve středověku sloužit, aby byli přes den chránění. Ale upírka se samozřejmě zamilovala do vlkodlaka. Málem se jim povedlo přivést na svět prvního křížence. Její otec na to však měl jiný názor. Nejlepší je závěrečná bitva mezi vlkodlaky a upíry.

Underworld: Evolution (2006)

Upírsko-vlkodlačí pokračování. Tentokrát se jim chtě i nechtě podaří stvořit křížence vlkodlaka a upíra. Kulky lítají z obou stran. Jak ty stříbrné, tak ty s UV zářením.

Underworld (2003)

Moje oblíbená upírsko-vlkodlačí série. Kate Beckinsale to sekne a celkově to nějak funguje. Nemám nic proti. Bill Nighy hraje klasicky upíra. :D

Účastníci zájezdu (2006)

Jeden z těch povedenějších Vieweghových příběhů. Početné herecké obsazení i časté fóry. I když to moc děje nemá, nějaké kouzlo se v tom skrývá. I roky poté si lidé dělají srandu z podšálků: "A ty podšálky vracejte." :D

Troja (2004)

A takhle si Amíci představují Trojskou válku. Nechme je při tom. Akce dobrá, věrnost předloze už je horší. Proč nenechat Achilla vlézt do Tróji, když měl zemřít už před branami že? I totální ignorace bohů mě překvapuje. Aspoň, že herecké obsazení je slušné. I některé chyby se tomuhle filmu musí vytknout. Jako třeba digitální hodinky na ruce Brada Pitta nebo letadlo na obloze. :D "Hektore"!

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Indy v ženském provedení, proč ne? Kdo by Laře Croft nefandil v podání Angeliny Jolie. Je to podle známé počítačové hry. Pěkné chrámy a příroda i akce. Nebylo to vůbec špatné. "Můj telefon mokrý."

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

A tak není to špatné. Původní snímek jsem neviděl. Určitý nápad to má. Šáhlé městečko společně s postiženým magorem, který se vyžívá v ubližování lidem motorovou pilou. Mladí lidé moc šancí nemají. "Ona si prostřelila hlavu!"