• Krátkometrážní

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Pokračování už je slabší. Je sice zajímavé sledovat, jak obyvatel malého amerického města ubývá, ale to je asi tak všechno...

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nápad dobrý, provedení už je slabší. Vskutku ďábelský nápad postavit tyto dva mimozemské zabijáky proti sobě. Predátoři mají zbraně a technologii. Vetřelců je zase víc a jejich krev je účinná kyselina. A mezi nimi se na Antarktidě motají nějací lidi. Nejvíc se mi asi líbil pohled do minulosti na souboj třech Predátorů proti hordě Vetřelců na aztécké pyramidě.

Team America: Světovej policajt (2004)

Opravdu velmi politicky nekorektní film. Z Ameriky si dělají srandu dost drsně. Hold tvůrci South Parku se nezapřou. Kam Team America přijde, nadělá obrovskou spoušť. O teroristy se ale postará. Spousta nechutností, sprosťáren a vtipných scén. "Nestřílej, nestřílej! Volá na tebe: Vymrdej, vymrdej!" :D

Úžasňákovi (2004)

Super hrdinská pixarovka. Přijde mi, že to trochu vykrádá Fantastickou čtyřku. Ale jinak je to pěkná podívaná o sympatické super rodince. "Edna, módní."

SEX Files: A Dark XXX Parody, The (2009)

Není to špatné. Dokonce to má i nějaký děj. Scullyová je dobrá, Mulder už je horší. Skinner taky vypadá celkem věrohodně.

Vyvolený (2000)

Film ještě z Shyamalanova dobrého období. Bruce Willis má celý život štěstí a Samuel L. Jackson zase smůlu. To, že se ti dva potkají, je nevyhnutelné. Film dost zajímavě polemizuje nad superhrdiny a jejich místě v našem světě. Obsazení je taky slušné. Něco tomu ale přece jen chybí. Po letech Shyamalan natočil i dvě pokračování. "Našel jsem tě."

Stalo se (2008)

Bohužel, tohle je výsledek Shyamalanovy upadající kariéry. Vyzdvihnout můžu leda Marka Wahlberga a roztomilou Zooey Deschanel. :)

Znamení (2002)

Další Shyamalanovo povedené dílo. Je to jeden z těch filmů, u kterých se bojíte hlavně toho, co nevidíte. Mimozemšťani opravdu nahání hrůzu. I noha v obilí vás dost vyleká. M. Night Shyamalan si tu opět střihl menší roli. Nakonec lidstvo zachrání blbá voda. Tak jak říká žena od Mela Gbsona, když umírá: "Musíš odpálit." Tento film je hodně dobře parodován ve Scary Movie 3. :D

Šestý smysl (1999)

Tímhle filmem si mě Shyamalan opravdu získal. Sympatický Haley Joel Osment a vynikající Bruce Willis. Opravdu velmi děsivý a působivý film. Je to jeden z těch filmů, u kterých vás konec opravdu dostane. Skvělá práce s detaily. Nakonec to do sebe všechno začne zapadat. Některé scény tohoto filmu jsou parodovány ve Scary Movie. "Viděl jsem pána jak toho druhého píchá šroubovákem do krku."

Vesnice (2004)

Super film. Nevím, proč se některým zdá slabší. Funguje jako určitá pomyslná hranice mezi Shyamalanovými dobrými a špatnými filmy. Atmosféra vás pěkně navnadí na vesnici v lese v 19. století. Jenže není to úplně idylická vesnice. Platí zde určitá pravidla a občas na ně zaútočí podivné příšery. Sigourney Weaver tu opravdu vyniká. Nakonec zjistíte, že všechno není, tak jak se od počátku může zdát. Ale nechci nikoho připravit o moment překvapení. Je to opravdu hodně dobrý film.