• Krátkometrážní

Farma zvířat (1954)

Konečně jsem si doplnil tuhle klasiku. Skvělá alegorie na dikátorství a a tyranii. Začne to nevinně, jednou malou zvířecí revolucí a nakonec se to zvrhne v totalitu pod vedením prasat. Nemusíme v historii chodit daleko... Určitě dost poučné a zřejmě právem některými režimy zakazované. "Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

187 - Kód pro vraždu (1997)

Hodně drsný film z prostředí americké "barevné" střední školy. Je docela děsivé, jak se tam studenti chovají k učitelům. Učitel v podání Samuela L. Jacksona se po útoku ze strany studenta vrací zpět k učení. Chuť pro jeho práci mu to nevzalo. Potýká se ale stále se stejnými problémy, které nakonec eskalují do šílených výšin. Je dost překvapivé, kam až to zajde. Po všeobecném zavržení kolegy a studenty už mu moc rozumných východisek nezbývá... Skvělý výkon. "Tak dělej!"

Čistá duše (2001)

Zajímavý snímek od Rona Howarda. Popravdě jsem ho ani neznal. Zaměřuje se na život geniálního matematika Jona Nashe. Russell Crowe toho "autistu" ztvárnil opravdu skvěle. Místy mi to připomnělo snímek Teorie všeho. A půvabná Jennifer Connelly mu je jako jeho žena Alicia celou dobu oporou. Film sleduje skoro celý jeho život i se všemi klopýtnutími a pády. Místy je člověku Johna opravdu líto a to víc si váží celoživotní podpory jeho ženy. Asi je to určitá daň za genialitu... Najdeme tu i pár dalších známých herců, jako jsou Ed Harris nebo Paul Bettany. Film si dost hraje s divákovou pozorností. Nevíte, co je pravda a co ne. "Je konec, vojáku!"

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Další kvalitní snímek od Michaela Manna. Je to dost šílené, pokud je to podle skutečnosti. Tabákové společnosti vám můžou skutečně zavařit, pokud se postavíte proti nim. To zažil i hlavní hrdina tohoto filmu. Zlikvidovali mu jak osobní, tak profesní život. Snaží se mu pomoct pár žurnalistů ze CBS, ale i to ho staví do těžké situace. Může si televize dovolit odyysílat tak skandální reportáž? Vážně dost napínavé. Ještě bych chtěl podtrhnout skvělé výkony Al Pacina a Russella Crowea. Možná to mohlo být o něco kratší. "Nikotin nezpůsobuje závislost."

Bojovník (2019) (seriál)

Je tu nový historický seriál od stanice Cinemax. Údajně je to podle motivu Bruce Lee. Děj se odehrává v roce 1878 v San Franciscu a vypráví o střetu místních obyvatel s čínskými gangy. Akce je dost propracovaná a originální na televizní poměry. Hlavní postava Ah Sama je docela sympatická. Postupně se tu setkávají různé intriky v rámci vnitropolitické moci ve městě. Nikdy nevíte, komu můžete věřit. Bitky jsou dost dobře udělané. Finále je trochu otevřené, tak snad bude pokračování. Určitě se budu těšit. :) "Žluťáci, táhněte domů!

Justice League XXX: An Axel Braun Parody (2017)

Další z řady parodií, tentokrát na téma Justice League. Není to v ničem výjimečné a objevuje se tam docela malý počet hereček...

Úniková hra (2019)

Lehce nadprůměrný horor. Trochu mi to připomnělo sérii Saw. Parta lidí je zavřená v budově, ze které se musí dostat pomocí logických úkolů a kombinace vlastních dovedností. Úkoly jsou navržené přímo pro ně, ve smyslu, že odkazují na jejich životní zážitky. Většina herců není moc známá. Roztomilá Deborah Ann Woll tu hraje pro ni ne úplně typickou roli vojačky. Některé úkoly jsou vážně dost drsné. Jinak nejde o nic výjimečného. Končí to trochu otevřeně. "Já chci ven!"

Útěk v řetězech (1958)

Docela zajímavý černobílý film. Vypráví o útěku dvou vězňů, mezi kterými se během jejich cesty navzdory odlišné barvě pleti vytvoří neuvěřitelně silné pouto. Docela drsně to ukazuje tehdejší předsudky a chování k lidem tmavé pleti v Americe. Policie jim je samozřejmě v patách a proto se nemohou zastavit. Konci film trochu zvolní. Tehdy se skutečně projeví síla jejich přátelství. Samotný konec je trochu zvláštní. "Kde je ta černá huba?"

Smrt přichází v bílém (2003)

Docela strašidelný road movie. Rodina se na Štědrý večer ztratí na jedné odlehlé lesní cestě, odkud není úniku. Jednotlivá členové postupně umírají na likviduje je záhadná žena v bílém. Jako horor nic moc. Je to spíš o rodinných vztazích, kde si členové vzájemné vyjasňují určité křivdy. I přes krátkou stopáž mi to připadalo dlouhé. "Co ti vadí na večeřích s mou rodinou? Tvoje rodina." :D

Černobyl (2019) (seriál)

Vážně pecka. Ani jsem nečekal, že to bude tak dobré. Po místních velmi kladných ohlasech jsem si to taky pustil. Bez ohledu na to, kolik toho člověk o této havárii ví, se tady dá pořad spoustu nových věcí dozvědět. Jsem docela překvapený, že se HBO vrhla do takového projektu. Dílů má být pouze pět, takže to nezabere moc času. Je docela vtipné sledovat, jak si lidé, kteří tehdy celou situaci řídili nechtěli připustit pravdu a snažili se celou věc bagatelizovat a zamést pod koberec. Následky této události asi všichni moc dobře známe. Všechny další díly jsou úžasné. To, jaké množství lidí museli nasadit na následnou likvidaci havárie, prostě šílené. Snad se nic podobného už nestane... "Ve vzduchu je cítit kov."