• Krátkometrážní

Zánik samoty Berhof (1983)

Docela drsný koprodukční film. Obsazení ale není kdo ví jaké. Působilo to na mě dost depresivně. Ale asi to odráží tehdejší dobu a mezilidské vztahy. Většina děje se odehrává na této samotě, případně v blízkém městě. Sledujeme osudy lidí, které tak nějak protnou poválečné události. Některé scény jsou celkem drsné. "Už jste to vyrabovali?"

Nezastavitelný (2010)

Parádní film s dobrým obsazením a poslední od Tonyho Scotta. Akce se nezastaví ani na chvíli. Co se dá dělat, co rozjetým vlakem, který nikdo neřídí, je plný nebezpečných chemikálií a řítí se na město? To vám zodpoví tento film. Denzel s Chrisem jsou dost sehraná dvojka. Jako strojvedoucí se snaží vlak zastavit. Není to ale vůbec jednoduché. Film je napínavý a má skvělé tempo. Má to ale pár děr. Otázkou je, jak to bylo doopravdy. "Moje dcery dělají servírky v Hooters."

Godzilla II Král monster (2019)

Čekání se vyplatilo. I přes velké negativní ohlasy jsem spokojený. Možná, že stačí jen u filmu vypnout a moc nepřemýšlet. Líbilo se mi celé prohloubení mytologie kolem Godzilly. Akorát může člověka trochu otrávit ekologická agitka celého filmu. Bitky mezi jednotlivými monstry jsou vážně famózní. Na lidech už tolik nezáleží. Vymírají po milionech. I když se tu občas snaží hrát na nějaké to hrdinství. Po pár nešťastných pokusech nastolit jakýsi řád lidem stejně nezbývá nic jiného, než se spojit a čelit těmto monstrům. Moc mi třeba nedávalo smysl, kdo by celé ty roky financoval onu organizaci zvanou Monarcha. Dost se mi líbily závěrečné titulky. Uvidíme, co bude příští rok v souboji s King Kongem. "Sbohem, starý příteli."

Hra o trůny: Poslední hlídka (2019) (TV film)

Parádní dokument o 8. sérii tohoto skvělého seriálu. Člověk si ani neuvědomuje, kolik lidí vlastně stojí za touhle masivní show. Je to šílené. Jsou zde záběry na většinu herců, ale větší prosto je věnován jen některým z nich. Dost se tu věnují například maskérům. Hodně prostoru má kupodivu Vladimír Furdík a to jako Noční král i kaskadérský koordinátor. V jednu chvíli tam dokonce i hraje Podvod od Nedvědů. Můžeme zde například vidět, jak náročné je postavit určité kulisy pro jednotlivé scény, případně jak zdlouhavé je samotné natáčení. Je tady i snaha o jistou emoční stránku díky hlavní maskérce a její dceři nebo nadšenému komparzistovi. Co jen teď budou všichni dělat? Mohlo to být ale o něco kratší. "Kít."

Bůh žehnej Americe (2011)

Docela zajímavý pohled na americkou konzumní společnost. Je až nereálné, aby jim to všechno tak dlouho procházelo stejně jak Bonnie a Clydeovi. Frank je normální občas. Nesdílí však tradiční americké hodnoty. Po tom, co je vyhozen z práce a je mu diagnostikována rakovina, si řekne, že už nemá co ztratit a začne zabíjet lidi. Přidá se k němu mladá Roxy, která má podobné smýšlení jako on. Začíná nekonečná jízda plná bizarních situací. Všechno ale musí jednou skončit... Film je neskutečně nadupaná spoustou popkulturních narážek, které bych bez vysvětlení nepochopil. "Já chci Iphone!"

LEGO® příběh 2 (2019)

Pokračování Lega už se tak moc nepovedlo. Líbilo se mi to rozhodně míň jak 1. Možná uškodila změna režiséra, nebo je těžší přijít na podruhé s něčím novým. Opět se tu klade velký důraz na prolínání s reálným světem a na nějakou hlubší myšlenku. O popkulturní narážky není nouze. Děj se posunul o 5 let dopředu. Děti vyrostly a začínají mít k Legu trochu jin vztah. Mladší sestra se snaží převzít kontrolu nad tímto kouzelný světem. To se našim hrdinům samozřejmě nelíbí. Začíná dlouhá mise do vesmíru na záchranu tohoto světa. Bylo tu pár originálních myšlenek, ale zbytek mi přišel slabší. Moc mi ta neseděla celá ta muzikálová linka. I tak je tam pár vtipných momentů. "Mám na dnešní večer lístky do divadla." :D

Město (2010)

Můj první film z režie Bena Afflecka. Musím uznat, že mu to opravdu jde. Obsazení je taky super. Příběh se zaměřuje na partu profesionálních zlodějů z Bostonu. Vykrádají banky a obrněné vozy. Je to už jakási rodinná tradice. Vše jde jako po másle, dokud hlavnímu hrdinovi nevstoupí do života žena. Rád by nechal své kriminální činnosti, ale je nucen pokračovat. Akce začínají být čím dál nebezpečnější a policie jim šlape na paty. Závěrečná akce mi trochu připomněla film Nelítostný souboj. Kromě Bena bych ocenil i skvělý výkon Rebeccy Hall. Určitě stojí za vidění. "Polib si prdel."

Training Day (2001)

Docela drsný film s Denzelem Washingtonem a mladým Ethanem Hawkem. Přivádí nás do prostředí losangeleského podsvětí plného zločinu. Danzel chce mladého Ethana přijmout do své detektivní jednotky, která má dost zvláštní způsoby. Hranice mezi policií a zločinem je dost tenká. To se samozřejmě mladému ambicióznímu Ethanovi nelíbí. Netrvá dlouho, než se něco semele a věci se komplikují. Kdo koho podrazí a kdo přežije? "To jsou moje prachy!"

Včera, dnes a zítra (1963)

Docela zvláštní italský povídkový film. Je rozdělený na tři příběhy a každý je úplně jiný. Nejvíc se mi líbil první a poslední. První vypraví o rodině, která se pomocí neustálého rození dětí snaží matku zachránit od kriminálu. Místy díky tomu vznikají dost vtipné situace. Druhý se celá odehrává celý za jízdy v autě a je poměrně krátký. Poslední se zaměřuje na prostitutku, která nechtěně svede na scestí budoucího mladého kněze. Ani tam není nouze o vtipné momenty. "Bude chovat!"

Proroctví z temnot (2002)

Film s parádní atmosférou. O to zajímavější je, že je podle skutečné události. Trochu tomu ale ubírá konec. Richard Gere se po smrti své ženy náhodou dostane do malého města, kde se dějí divné věci. Postupně se tomu stačí přijít na kloub, ale moc se mu to nedaří. Spousta lidí zažívá divné situace, některé jsou dost děsivé. Po kontaktování údajného experta na tuto tématiku zjišťuje, že nejde pouze o lokální věc. Dostává různá upozornění před katastrofami, kterým nedokáže zabránit. Nakonec stoji před těžkým rozhodnutím. Podaří se mu zabránit poslední katastrofě? "Vzbuď se!"