• Krátkometrážní

Hra o všechno (2017)

Casinovský downgrade Zběsilého útěku, ve kterým je špatně tolik věcí, že fakt nemám nervy na to, je tu postupně všecky vyjmenovávat. Nechápu, jak jsem se u toho mohl nenudit, což je asi jediný výraznější plus: odsejpá to pěkně. Pro fandy Monaghan a Foxe dobrý, ostatní ruce pryč. O nic nepřijdete.

Dovolenkáři (2012)

Totální žánrovej bordel, ve kterým je radost se přehrabovat a tahat z něj užitečný a zábavný věci. Síla lásky očima chronických choleriků.

Velká čínská zeď (2016)

Čekal jsem mnohem pestřejší monstra, jinak ale v rámci výplachového žánru naprostá spokojenost. Prachy na tom vidět jsou a akce se povedla, tak proč ne.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Několik hodin po projekci a hnije to ve mně. Jako jo, akce sice je nefalšovaná blockusterová špica, ale jako k čemu mi to je, když jsou všechny dialogy jak z pomocný školy, hlášky předvídám na věty dopředu a prostě u toho přepálenýho klišé nedokážu jen tak vypnout a ryze se bavit. Nato je tu holt příliš dementního scénáře, sorry. Guilty pleasure my ass, na tuhle nezranitelnou macho partu sou krátký i Avengers. Takže ne, Diesel mě zas nemá. Nemůžu dát víc jak průměr filmu, ve kterým si ruský separatistický skupiny tisknou vlastní terroristický loga na karosérie terénních vozů, a taky jehož každej díl končí pokaždý naprosto stejně (rodina!!), to fakt nejde. Chci to mít rád, ale místo toho mi to jen "nevadí".

Rozpolcený (2016)

Něco hrozně podobnýho časem natočí Peter Jackson, bude to R-ko, bude se to odehrávat 20 let před Pánem Prstenů, a bude se to jmenovat... GLUM. /// EDIT: všechny ty souvislosti mi začaly tak nějak docvakávat až druhej den, a furt na tím přemejšlím a hádám se se ženou o správným vysvětlení konce. Hodně chytrej mindfuck.

Nicota (2016)

Nejspoileroidnější plakát na světě, a asi sem před tím přečetl hodně Lovecrafta s Derlethem. Monstra sexy.

Malý princ (2015)

Zbytečně okecávané, příliš dlouhé, a na animák vlastně i docela divné. Pro koho ten film je, když ho děti nepochopí, a dospělí jej každý den prožívají znovu a znovu a skoro nic jim nedá? Radši jsem si měl opět přečíst knihu, jako vzpomínka to ale fungovalo.

Mladí Titáni: Jidášova smlouva (2017)

Bomba teenagerská parta do animované nepohody aneb DC týmovka, jak má být! Akční, vtipná a lehce temná. Zdravíme z trailerů směšně vypadající Justice League!

Život (2017)

Espinosa miluje Armageddon ale neviděl Gravitaci, a já sem mu tohle nahánění hladovýho marsovskýho Flubbera po ISS úplně nebaštil. A jak by taky jo, když se lovcema stává banda vymaštěnejch vědců, kteří neviděli vesmírnej program NASA ani z vlaku?! Tři hvězdy nechávám za finální song, ctící Willisovu partu vrtařů.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Vášeň, vztek a zlost ve svěžím dramatu po vzoru drsnější verze Zoufalých manželek, u kterého díky skvělým herečkám nuda celých sedm hodin nehrozí. Před lety byla nemocí bohatých dna, v dnešní facebookovské - a na klepy bohaté - době jí je závist. Mrazivé!