Karinina tvář (1984)

Před zhlédnutím tohoto dokumentu doporučuji přečíst Bergmanovu biografii Laterna magica, protože pak to dostává smysl. V ní totiž popisuje svou rodinu i tento dokument. Jinak si nedovedu představit, proč bych se díval 13 minut na nic neříkající obličeje. Já Laternu magicu právě dočetl, takže jsem spokojen :)

Strom života (2011)

Na oko líbivá mozaika, která se ke konci (aspoň pro mě) nesložila v dokonalý celek ! Skoro 2 a půl hodiny jsem čekal a nakonec nic nepřišlo, jen několik otazníků co tím chtěl básník vlastně říct ....

13. komnata - 13. komnata Zbyňka Merunky (2011) (epizoda)

Nic proti Z. Merunkovi, je to docela sympaťák, ale tahle 13. Komnata mě přišla totálně scestná. To, že si vzal hypotéku a pak ho vykopli z Novy ?? O čem to bude příště…..??? Dovedu si představit, že tento díl dokázal nejednomu obyčejnému člověku znechutit zbytek večera.

Hugo a Bobo (1975)

klasická ukázka co dokaží některý "ženský" udělat s chlapem :)

Ti druzí (2001)

Temný, atmosférický film u kterého mě několikrát naskočila husí kůže ! Asi jsem se vážně i bál :) A pointa ? ... nečekané , rozhodně stojí za to vidět !!

Cvokař (2009)

Asi jsem se přesně trefil do nálady, protože to sedlo jak prdel na hrnec ! Maximální spokojenost, prostě nemám co vytknout a zhulenej Kevin Spacey neměl chybu :)

Surfařka (2011)

Na můj vkus trochu moc citově vydírajících scén . Nejvíc mě lezla na nervy vyhublá (až strhaná) Helen Hunt se svýma psíma očima, ale jinak to byl docela koukatelný snímek hlavně díky zajímavému námětu podle skutečné události.

Ondine (2009)

Docela příjemná (trochu) pohádková atmosféra, která se ke konci rozplynula jako pára nad hrncem . No nevadí, i tak to byla vcelku pohoda. Jen je škoda, že se režie neujal Lasse Hallström , ten by z toho udělal určitě nádhernou podívanou , takhle je to jen lepší průměr.

Templář (2011)

spíš je to na *** , ale za realisticky ztvarněnou středověkou řežbu dávám * navíc :)

Jonesovi (2009)

Taková pohodová (dalo by se říct) komedie s myšlenkou, kde se sice moc nezasmějete, ale těch 90 minut uteče jako nic a to hlavně díky dobře fungující dvojici Duchovny/ D. Moore. Jako bonus - jedna docela kuriózní sebevražda :)