Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Oscar 2021 (2021) (TV pořad)

Je vidět, že trend obsazování etnických menšin je v plném proudu a kvóty nařizující aspoň jednoho černocha ve filmu jsou dávno překonány !!! Letošní udílení Oscarů to jen potvrzuje a mám strach , že do budoucna to bude ještě horší. Nechci , aby to vyznělo rasisticky, myslím , že do světa filmu to nepatří, mám rád spoustu herců a hereček tmavé pleti. Ale nesmí se to přehánět. Rasová korektnost je jedna věc , ale proč má být například v připravovaném seriálu Anna Boleynová černoška (Jodie Turner-Smith). Je to prostě na hlavu a svět se řítí nekontrolovaně do prdele !!! Ale zpět k Oscarům . Radost mě udělalo, že získala sošku Frances McDormand za roli Fern v Zemi nomádů (skvělý herecký výkon) a hlavně Anthony Hopkins za roli Anthonyho v The Father (dechberoucí výkon) . Naopak co mě radost neudělalo je vizáž Renée Zellweger, která už si není vůbec podobná a mám obavu , že z ní brzy bude Mickey Rourke v sukni.

Upír Nosferatu (1922)

F. Murnau vytvořit základní kámen filmového hororu a zároveň jeden z prvních kultovních snímků. Chápu, že téměř před 100 lety musel tento snímek vzbudit docela poprask. Sám Max Schreck zahrál postavu hraběte Orloka tak přesvědčivě, že hodně lidí věřilo, že je skutečný upír.... Po shlédnutí VE STÍNU UPÍRA (kde mimochodem W. Dafoe také dokonale ztvárnil postavu hraběte Orloka) jsem musel kouknout na samotný originál a jsem za to rád.

V síti (2020)

V těchto případech bych se vrátil ke středověkému právu. Jako zloděj přijdeš o ruku....za vloupání o nohu....a jako pedofil a vypatlanej úchylák přijdeš o ptáka i s koulema. Problém vyřešen !!

plakát

Mistr a Markétka (1988) (TV seriál)

MICHAIL BULGAKOV a jeho MISTR A MARKÉTKA. Vrcholné, nadčasové a mystické dílo, které tvořil více jak 10 let. První verzi rukopisu spálil a napsal znovu. Dokončil ho těsně před smrtí v roce 1940, kdy byl již slepý a těžce nemocný. Prostě mysteriózní !! Poláci opět dokázali, že patří v Evropě mezi přední filmaře a s hodně těžkou látkou se popasovali na jedničku. Dziekuje bardzo

Karel, já a ty (2019)

Vztahová konverzačka o hovně. Jedna hvězda mistru zvukaři , protože odvedl skvělou práci. Díky němu jsem půlce toho debilního žvatlání nerozuměl !!!

Vládci chaosu (2018)

Vznik norského black metalu ve znamení vražd, sebevražd a vypalování kostelů. Zpěvák Dead si ustřelil palici a basák Varg ubodal kapesním nožíkem kytaristu Euronymouse. Mezitím vypálili několik kostelů a když jim zkřížil cestu nadrženej homosexuál tak skončil s kudlou v zádech. Docela mazec a chápu , že v relativně poklidném Norsku kluci rozpoutali peklo na zemi . K filmu - Jonas Åkerlund zvládl tuhle zajímavou látku na jedničku a donutil mě si poslechnout zpětně jak MAYHEM i BURZUM . Velmi zajímavé !!!! A pro ucelení obrázku jsem zkoukl ještě hodně zajímavý dokument Until the Light Takes Us , kterým provází Fenriz z Darkthrone a hodně prostoru zde dostal i samotný Varg Vikernes (v té době ve výkonu trestu) . Takže Topi , až otevřou hospody po covidu , musíme to probrat u piva.

Pupendo (2003)

Pupendo zraje jak víno, po letech zvedám hodnocení na max.

Extra život (1997)

Danny Boyle Trainspottingem nasadil vysokou laťku, takže následující film to neměl asi úplně jednoduchý. Možná i proto není Extra život v červených číslech. Přitom je to vtipná, originální a lehce plynoucí zábava s fungující dvojicí Ewan a Cameron .